İçeriğe Yönlendir

Farlar Neden Sararır

Buğra Höngül

Recommended Posts

Bahadır Taşpolat

ben vernik atanları gördüm birkaç videoda, o nasıl olur ileriki zamanlarda bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Vernik değilde aseton buharı ile çok güzel oluyor. Vernik zamanla çatlıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aliyoz mu sistemi.
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)
1 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
52 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Aliyoz mu sistemi.

Dükkanda ketıl vardı. Uyarlar yaparım ben onu. Saf aseton da aldık mı tamamdır. Aklımda, deneme yapacağım.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
6 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Patlamaz demi :)

Kapağını sıkıca kapatıp kaynarken sıkıştırmazsak patlamaz heralde abi 😂

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Dükkanda ketıl vardı. Uyarlar yaparım ben onu. Saf aseton da aldık mı tamamdır. Aklımda, deneme yapacağım.

her aseton o asetondan değil. ne ilginç değilmi? fakrlı organik bileşikler aseton gibi okuyor ama sadece bir tanesi ABS plastiği eritiyor mesela. biz asetonu sertleştirici inceltirken solvent olarka kullanıyoruz uçuyor sonra. o işte fark etmezken aynı aseton plastiği eritmiyor. zaten daha ucuz diğerinden. yani urada olan şey doğru olmayabilir çünkü akrilik mazlemeyi eritip yapıştıran yegane şey aseton değil kloroformdur. denedim oradan biliyorum. youtube de akrilik işleme vidyolarında görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sararmanın nedeni ultraviyoledir. Aynı etkiyi ozon da yapar. Muhtemelen klor da yapar ama onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

UV yi kesmek için düzenli olarak farıma UV korumalı wax uygulardım, 10 sene rahat götürüyor farlar haberiniz ola....

bu arada yan camlarada wax uygularım, uzun yolda yazın kollarınız fazla kızarmaz :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
10 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

UV yi kesmek için düzenli olarak farıma UV korumalı wax uygulardım, 10 sene rahat götürüyor farlar haberiniz ola....

bu arada yan camlarada wax uygularım, uzun yolda yazın kollarınız fazla kızarmaz :)

Güneş kremi sürsek işe yarar mı?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

50 faktörlüyse olur ama farında astigmat olur özellikle mercekliyse haberin ola, iyice yedirmen lazım fara :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talat Tekin
bu arada yan camlarada wax uygularım, uzun yolda yazın kollarınız fazla kızarmaz [emoji4]
marka rica edebilir miyiz acaba
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Collinite kullanıyordum ben ama UV koruması vardır yazan her marka olur, Turtle Wax ta kullanırdım birara....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
4 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Collinite kullanıyordum ben ama UV koruması vardır yazan her marka olur, Turtle Wax ta kullanırdım birara....

Link var mı nereden temin edebiliriz ?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Film yaptırsak... ?

Arkadaşın 0 aldığı araca direk şeffaf film yaptırdık. 2-3 sene sonra film sararmaya başlar büyük ihtimal o günleri görürsek sökünce far ilk günkü gibi kalacak mı bende merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Mersin’de bir firma bu uygulamayı yapıyor. 200 tl istedi. İşe yararmı sonra tekrar sararırmı bilmiyorum. Sizce yaptırmalımıyım
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Nette hangi kaputuna film cekilmis arac gorduysem film sokuldugunde rezil bir manzara ile karsilastim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Araba güzelce yıkanır, koruma yapılır sonrası düzenli yıkama ve hızlı cila vs. ile kullanılır, dahada birşeye gerek kalmaz, üstü bile örtülmemelidir aslında, zaten uzun yolda film falanda korumaz taştan, o yüzden film işine sıcak bakmıyorum, faydadan çok zararı var...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

güzel ama dayanırmı acep...

Kaliteli cila sonrası bence epey gider abi. Parladıktan sonra iş cilaya kalıyor sanırım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...