İçeriğe Yönlendir

Led Far ve Amerikan Park

Sezgin Öztürk

Recommended Posts

Sezgin Öztürk

Daha önce fort connecte takan veya taktıran oldu mu ? Taktıran olduysa en iyileri hangisi daha iyi amerikan park arabanın orjinalini bozuyor mu ?

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Forum da aratırsanız bu konuda onlarca başlık, yüzlerce kullanıcı mesajı ve yorumları bulabilirsiniz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

kısalara merceksiz led far uygun olmuyor odak noktası olmadıgı için direk karsıdan gelen arac sürücülerinin gözlerini alıyor. tavsiyem sadece uzunlara sellektör amaclı led uygun oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Marka vermeyeyim piyasadaki en çok satan ledlerin odak özelliği olmaz bazı nadir ledlerin kısa diyotlarının üstünde şapka olur bu odak çizgisini oluşturur.

Odak yapmayan ledlerin kısaları uzun gibi yanar bu şekilde çalışan ledlerin çoğu cob leddir zaten sağlıklı değil en ilkel led türüdür ömrü diğer ledlere göre çok kısadır sırf tepkime süresi hızlı diye bu ledlerden alma karşından gelenin gözünü alır kazaya sebebiyet verirsin hele hele yağmurlu havalarda...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 saat önce, Sezgin Öztürk yazdı:

amerikan park arabanın orjinalini bozuyor mu ?

matkapla delik deliniyor. bozuluyor tabii

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Markadan ziyade ilk öncelik olarak kullanıcağın led butarz bir tasarıma sahip olması lazım.

12953BWX2-2-800x800.jpg

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

H4 için bir üstte olan ürünün birebir aynısı alımıro8
Bi selektör ile karşıdaki tavşana döner kesin. Bende çok istiyorum bunlardan almak

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
2 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Markadan ziyade ilk öncelik olarak kullanıcağın led butarz bir tasarıma sahip olması lazım.

12953BWX2-2-800x800.jpg

böyle şapkalı olunca alttaki gibi odak çizgisi yapıyor hem uzun kısa farkı olur hemde karşıdakini rahatsız etmez @Sezgin Öztürk

c777cc3f756b6a7d17e8d94b87a01f82.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Şimşek etkili far konusunun sahibi tarafından kapatılarak sadece amerikan fara dönüştürülmesini rica ederim. teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
böyle şapkalı olunca alttaki gibi odak çizgisi yapıyor hem uzun kısa farkı olur hemde karşıdakini rahatsız etmez [mention=84410]Sezgin Öztürk[/mention]
Bu şapkalı olan hem uzun hem kısa tek ampul de olduğu için şapka var odakla çok ilgisi yok
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

matkapla delik deliniyor. bozuluyor tabii

vag olsa 2 tuşla kodlamaya bakar :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
böyle şapkalı olunca alttaki gibi odak çizgisi yapıyor hem uzun kısa farkı olur hemde karşıdakini rahatsız etmez [mention=84410]Sezgin Öztürk[/mention] c777cc3f756b6a7d17e8d94b87a01f82.jpg 

Bu foto bana ait taaa nerelerden karsima cikti [emoji16] Bu led degil malesef. Bora marka arac farina bixenon mercege h7 xenon ampul montajlanmis sekli. Bu sekilde odak noktasi veya jilet gibi keskin bir cizgi olmasi imkansiz degil direkt olarak olmaz.  

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
10 saat önce, Tahir Ak yazdı:
17 saat önce, Bekir Memur yazdı:
böyle şapkalı olunca alttaki gibi odak çizgisi yapıyor hem uzun kısa farkı olur hemde karşıdakini rahatsız etmez [mention=84410]Sezgin Öztürk[/mention]

Bu şapkalı olan hem uzun hem kısa tek ampul de olduğu için şapka var odakla çok ilgisi yok

Uzun kısa farkı olsun diye yapılmış birşey zaten kısalar sınırlanırsa uzunlar yanınca arada fark olur h4 ler bu şekilde eğerki cob olmayıp kısa uzun ayrı diyotsa şapkada varsa o şapka çizgi yapar onun dışında uzun kısa ayrı olanlarda şapkalı olan led çok zor bulunur connectlerde uzun ve kısa birliktedir sağlam çipli ve şapkalı birşey alınırsa sorun yapmaz

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Uzun kısa farkı olsun diye yapılmış birşey zaten kısalar sınırlanırsa uzunlar yanınca arada fark olur h4 ler bu şekilde eğerki cob olmayıp kısa uzun ayrı diyotsa şapkada varsa o şapka çizgi yapar onun dışında uzun kısa ayrı olanlarda şapkalı olan led çok zor bulunur connectlerde uzun ve kısa birliktedir sağlam çipli ve şapkalı birşey alınırsa sorun yapmaz
Emin ol ki sapkanin hicbir etkisi yok. Mesela mercek montaji yaparken far icindeki sapka takili ve sokulu halde hiza aliyorum herhangi bir degisme yok. Ledde sapka olsa bile far yapisi lede uygun olmadigi icin isik yine dagilacaktir. Ister ledde ister farda sapka olsun degisen birsey olmayacaktir.
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)
57 dakika önce, Metin Akbal yazdı:
Bir saat önce, Bekir Memur yazdı:

Emin ol ki sapkanin hicbir etkisi yok. Mesela mercek montaji yaparken far icindeki sapka takili ve sokulu halde hiza aliyorum herhangi bir degisme yok. Ledde sapka olsa bile far yapisi lede uygun olmadigi icin isik yine dagilacaktir. Ister ledde ister farda sapka olsun degisen birsey olmayacaktir.

Ben ledin mercekli fardan iyi olduğunu felan söylemedim tek başına led mercekli fardan tabiki iyi değil bunu bilmeyecek kadar bilgisiz değilim.

Diğer yandan tek başına led harika bir odak yapmaz benim iddam bu değil

Güzel tasarımli bir led her türlü odak çizgisi yapar yapmaz diye birşey yok.

Bu kalitesi iyi olmayıp ucuz fakat far yapısı güzel olan bir led 

UTB83D2pBdoSdeJk43Owq6ya4XXa8.jpg

Bu üstüne renkli kapak geçirilmiş orta seviye bir led 

UTB8fwXQgbPJXKJkSafSq6yqUXXaH.jpg

Bu kalitesi düşük ama far yapısı idarelik bir led 

UTB8CYJhibnJXKJkSahGq6xhzFXaZ.jpg

Bu düşük seviye ama yapısı iyi bir ledin kısaları

UTB8BNxKiD_IXKJkSalUq6yBzVXae.jpg

Bu uzunları

UTB8dkdxCODEXKJk43Oqq6Az3XXaH.jpg

Bu idarelik bir led bazen far yapısıda işi bozabiliyor tabiki

image.jpeg.083057c09db243abf50e2ae88eec3

Philips Cree Xhp led sağ tarafın tabela okumak için yukarı doğru tasarlandığını söylememe gerek yok sanırım

nlXvg1.jpg

düz led mercek kadar veya mercekten iyidir diye birşey söylemedim

bu yapıda olan ledleri bulmak zor tabiki her led bu şekilde olmaz hatta çoğu böyle değildir kısaları uzun gibi yanar.

Evet bu resimlerle usulünce yapılmış bir ledin çizgi yapmadığını anlıyoruz :)

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fotoda kullanılan h4 led. Araç 2012 kangoo

Ufak bir oynama ile sarı yaparım. Benim diyen led olduğunu anlamaz. 162e9008ac6932abd019e9fb45328e65.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
On 25.10.2018 at 18:53, Servet Aydın yazdı:
Fotoda kullanılan h4 led. Araç 2012 kangoo

Ufak bir oynama ile sarı yaparım. Benim diyen led olduğunu anlamaz. 

Bu LED e modifiye yapsak kesme çizgisi olurmu abi

44fb73f07ae44ffd10b520093711687b.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O nasıl kutu tasarımı yahu? LED ve XENON beraber yazılmış. Süspansiyon markası olan Apexi'nin adı kullanılmış. Biraz daha çakma yapsalardı da hak verirdik bari :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Led ve xenon'u birbirinden iki farklı ışık kaynağı olarak bilmeyen kitleye müstehak.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)
17 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

O nasıl kutu tasarımı yahu? LED ve XENON beraber yazılmış. Süspansiyon markası olan Apexi'nin adı kullanılmış. Biraz daha çakma yapsalardı da hak verirdik bari :)

klasik satış stratejisi :) 

bizim insanımız yeni çıkan teknolojiyi idrak edemiyor illa birşeylere benzetilecek yoksa anlamıyolar bu yüzden satıcılar xenon yazıyo

Bu ledin maliyeti 4-5 dolar arası toplu olarak çinden getiriyolar güzel bir kutu yaptırıyolar içine koyup kendi markalarıymış gibi en az 80 90 liralara satıyolar 4 dolarlık şeyi :)

Ledin xenon olduğunu sanan çok fazla insan var heriflere anlatıyoz "yuav adam buna xenon demiş sen ne bilecen" diyo :D xenon nedemek diyorum cevap veremiyo :)

Suç bunu satanda değil suç herşeyi sorgusuzca cahil gibi alan insanlarda.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bir adim oteye gecmisler bu var artik sizinkiler eski model :)

418f819e9b82b2568f9aa20c0c8196c7.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
On 27.10.2018 at 11:06, Metin Akbal yazdı:

Bir adim oteye gecmisler bu var artik sizinkiler eski model :)

418f819e9b82b2568f9aa20c0c8196c7.jpg

bunu bugun nerde gördüm ben yaa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
bunu bugun nerde gördüm ben yaa [emoji4]
Denk gelmistir bir yerlerde [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...