İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Baskı balata yenileme ne kadar tutar ?

Cemal İhsan Erden

Recommended Posts

Cemal İhsan Erden

Abiler , arabamda vites gecisleri zorlanmaya basladi ozellikle bir ve geri vites.

Yokusta da bayiliyor , baski balata bitik sanirim fiyatlar nasil cok tutarmi?

Birde aracta yag kacagi var sanziman yaginin bitmesinden supheleniyorum ,pekte anlamiyorum sonuclari ne olur masrafi ne kadar tutar ne yapmam lazim

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Baskı balata genelde araba bağırır ama gitmez oradan anlaşılır değişmesi gerektiği.

Baskı balata fiyat 300-600 TL arası + Bilyası 300-500 arası+ işçilik 200 civarı tutar.

Yağ kaçağı nerede?

Araçta motor yağı firen yağı şanzıman yağı ve direksiyon yağı olmak üzere dört çeşit yağ var.

Bunu en iyi usta tesbit edebilir.

İzmir'de ustaeller ford var forum sponsorlu arkadaşlar memnun  ora ile görüşebilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Baskı balata  ve şanzıman  yağı 350- 400 civarı  malzeme tutar. Işçilik  de bir o kadar tutar sanırım. Araç lifte alınıp bakılacak yağ kaçağına. Ek masraflarla birlikte 1000 tl gibi hazırlıklı olun bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
Baskı balata genelde araba bağırır ama gitmez oradan anlaşılır değişmesi gerektiği.
Baskı balata fiyat 300-600 TL arası + Bilyası 300-500 arası+ işçilik 200 civarı tutar.
Yağ kaçağı nerede?
Araçta motor yağı firen yağı şanzıman yağı ve direksiyon yağı olmak üzere dört çeşit yağ var.
Bunu en iyi usta tesbit edebilir.
İzmir'de ustaeller ford var forum sponsorlu arkadaşlar memnun  ora ile görüşebilirsin.
Sol aks kecesinde sanirim ama onun ust bolgesindede yag var . Sagolum bilgilendirdiginiz icin
Baskı balata  ve şanzıman  yağı 350- 400 civarı  malzeme tutar. Işçilik  de bir o kadar tutar sanırım. Araç lifte alınıp bakılacak yağ kaçağına. Ek masraflarla birlikte 1000 tl gibi hazırlıklı olun bence. 
Tesekkurler hocam sagolun
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
9 saat önce, İnan Çınar yazdı:

işçilik o kadar mı tutar ? 

ne yaptınız o kadar işçilik verilir mi ? maksimum tutacağı özel ford servisinde 150 TL dir.

350 400 e baskı balata değişirse yandık demekdir  :) 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

250-300 tl tutacak yağ bakımına 800  tl isteyen servis mi 150 tl ye baskı balata değişecek?  Üstelik  varil işi açık yağ  ile?

Yorum bağlantısı
Caner İçmez

6. Sanayide iyi ve yardımsever bir ustamız var. Mümkün olduğunca fiyat konusunda da yardımcı olur, genel kontrolleri yapmadan da bırakmaz. İsterseniz iletişim bilgilerini verebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
42 dakika önce, İnan Çınar yazdı:

250-300 tl tutacak yağ bakımına 800  tl isteyen servis mi 150 tl ye baskı balata değişecek?  Üstelik  varil işi açık yağ  ile?

yok sadece baskı balata değişimine 150 tl dedim ben

Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
6. Sanayide iyi ve yardımsever bir ustamız var. Mümkün olduğunca fiyat konusunda da yardımcı olur, genel kontrolleri yapmadan da bırakmaz. İsterseniz iletişim bilgilerini verebilirim.
Olur hocam cok makbul olur
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Türkiye de baskı balatayı 150 değiştiren yer mi var.

2017 eylül ayında 800 tl bulmuştu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Malzemede kaliteden sasmayin. cok ucuz fiyat zaten kalmadi sanayide, ama yinede cok supheye dusurecek urunlerden kesinlikle uzak durmak lazim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
Malzemede kaliteden sasmayin. cok ucuz fiyat zaten kalmadi sanayide, ama yinede cok supheye dusurecek urunlerden kesinlikle uzak durmak lazim.
Internette orjibal baski balata 300civari , bilyali olarak da 550 civarinda satiliyo , iscilikle birlikte dediginiz gibi 800 900lira tutar sanirin . Peki sanziman yagini ustalarmi koyuyor yoksa onada ucret aliyorlarmi , sanziman yagida pahali baya
Yorum bağlantısı
Caner İçmez
5 saat önce, Cemal İhsan Erden yazdı:
6 saat önce, Caner İçmez yazdı:

Olur hocam cok makbul olur

Özelden attım hocam

Yorum bağlantısı
Gürkan Başbağcı

3 sene önce 760 tl falan vermiştim baskı balataya fiestada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

yağı kendiniz değişin, baskı balata değişiminede 150 tl. işçilik anca,  serviste balatamı değiştirilir :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
20 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yağı kendiniz değişin, baskı balata değişiminede 150 tl. işçilik anca,  serviste balatamı değiştirilir :)

Abim olması gerekeni yazmışsın ama keşke dediğin gibi hesaplı yapsalar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden

Yagi nasil degistircem hocam yerini bulamadm bir turlu ,kontrol edebilcegimiz cubugu varmi bazi araclarda oluyo sanirim ben bulamadm bur turlu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sizin aracı bilmem, bizde 5 lt lik pedi yandan kesip aracın önüne yatıp karterin altına sürer o esnada anahtarla tapayı açıp yağı değişirsin, elin yatkınsa yağ-filtresi ve hava filtre değişimi 30 dk. anca sürer, basit iş bunlar :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
sizin aracı bilmem, bizde 5 lt lik pedi yandan kesip aracın önüne yatıp karterin altına sürer o esnada anahtarla tapayı açıp yağı değişirsin, elin yatkınsa yağ-filtresi ve hava filtre değişimi 30 dk. anca sürer, basit iş bunlar [emoji4]
Abi şanzıman yağından bahsediyor arkadaş.
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
sizin aracı bilmem, bizde 5 lt lik pedi yandan kesip aracın önüne yatıp karterin altına sürer o esnada anahtarla tapayı açıp yağı değişirsin, elin yatkınsa yağ-filtresi ve hava filtre değişimi 30 dk. anca sürer, basit iş bunlar [emoji4]
Genel bakimimi zaten kendim yapiyorum abi , bu dedigim sanziman yagi :-)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

pardon :)  o iş biraz daha zahmetli, derken altına girmek lazım, lift yada kanal varsa basit iş,  normalde değişmene gerek olmaz, kaçak olduğuna göre iş değişir tabii,  kaçak işi alet edevat ve şanzımanı indirmeye gider, kaçak çok az ise doldur yeter idare eder, kontrol çubuğu olmaz bunlarda, havalandırma tapası olabilir, ufak bir şeydir, işine yaramaz, doldurma tapası ve seviye kontrol yeri aynı yer olmalı, tapayı söküp yağı bas, taştımı tamamdır...

mesela benim fiestada çok kolay, kanala vs. gerek yok, vites kutusunda halatların girdiği yerdeki plastik kapağı açtınmı tapa orada, alyanla açıp kolayca dolar, sizin modele bakiiim hele dur...

Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
pardon [emoji4]  o iş biraz daha zahmetli, derken altına girmek lazım, lift yada kanal varsa basit iş,  normalde değişmene gerek olmaz, kaçak olduğuna göre iş değişir tabii,  kaçak işi alet edevat ve şanzımanı indirmeye gider, kaçak çok az ise doldur yeter idare eder, kontrol çubuğu olmaz bunlarda, havalandırma tapası olabilir, ufak bir şeydir, işine yaramaz, doldurma tapası ve seviye kontrol yeri aynı yer olmalı, tapayı söküp yağı bas, taştımı tamamdır...

mesela benim fiestada çok kolay, kanala vs. gerek yok, vites kutusunda halatların girdiği yerdeki plastik kapağı açtınmı tapa orada, alyanla açıp kolayca dolar, sizin modele bakiiim hele dur...
Vala abi hayra gecer , bana bir kivilcim ver gerisi bende [emoji2]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

senin şanzıman şundanmı?  buysa 2 numaralı tapayı aç yağı bas, sağdaki alyanlı tapa, aracın ön tarafına bakıyor büyük ihtimal, altına yatıp açarsın sanırım, olmadı krikoya al (dikkat et ama, krikoya güvenme)...

post-80467-0-08124500-1371686375_thumb.j

E0002349.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemal İhsan Erden
senin şanzıman şundanmı?  buysa 2 numaralı tapayı aç yağı bas, sağdaki alyanlı tapa....
post-80467-0-08124500-1371686375_thumb.jpg
E0002349.jpg
Bu alttan goruntusumu abi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...