İçeriğe Yönlendir

IP TV Kullanımı Modem Markası Önerisi

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür
(düzenlendi)

Merhabalar aranızda ip tv kullanan var mı ?

ben kullanıyorum benim modem aşırı kötü olduğundan ( tplink in modemi TTNET in verdiği ) hız da dalgalanma oluyor. Normalde hızım 35 mgb ama dalgalanmadan dolayı 5 e kadar düşebiliyor, malesef ve sıkıntı yaşıyorum.

İp tv de sorunsuz kullanan var mı ? var ise modem marka model nedir ?

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Konunuz Teknik Sohbet bölümünden, Teknoloji ve Bilişim bölümüne taşınmıştır. Teknik Sohbet bölümü sadece motorlu taşıtlarla alakalı teknik konuların tartışıldığı bölümdür.  Ayrıca konu açarken tamamı büyük harf olarak açmayınız. 
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Bende almayı düşünüyorum tavsiyelere açığım

Merhabalar aranızda ip tv kullanan var mı ?
ben kullanıyorum benim modem aşırı kötü olduğundan ( tplink in modemi TTNET in verdiği ) hız da dalgalanma oluyor. Normalde hızım 35 mgb ama dalgalanmadan dolayı 5 e kadar düşebiliyor, malesef ve sıkıntı yaşıyorum.
İp tv de sorunsuz kullanan var mı ? var ise modem marka model nedir ?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
48 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

bende iptv için decoder ve yazılımcı tavsiyesi alabilim

Decoder olarak Redline ts 4000 iyidir sorunsuz devamlı güncellenen menusü ile çok iyi bir recevir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Bir saat önce, Buğra Höngül yazdı:

Bende almayı düşünüyorum tavsiyelere açığım

Decoder olarak Redline ts 4000 iyidir sorunsuz devamlı güncellenen menusü ile çok iyi bir recevir. 

3 Yıldır bunu kullanıyorum çok iyidir.

Birde tavsiye ip tv kulanacaksanız recevirinizı mutlaka büyük alın ! sebebi ise küçük olanlar zamanla ısındığında donmalar meydana gelebiliyor.

satın almak yer istiyorsanız da n11 de çok var bulun araştırın arayın size uygununu satın alın bu kadar basit  :)  yanlız internetiniz en az 16 mgb olmalı düşerse özellikle canlı yayınlarda donmalar olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
7 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

yazılımı kime attırıyorsunuz peki memnun musunuz derbileri izleyebilir musunuz öyle sorayım

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

yazılımı kime attırıyorsunuz peki memnun musunuz derbileri izleyebilir musunuz öyle sorayım

bende maçlar yok ama illa izlemek istiyorsanız dediğim gibi n11 deki ip tv satıcılarını bulup arayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Bu konuyu ben de açmak, sizlere danışmak istiyordum. İnternetten araştırdığım kadarıyla güvenilir pek kaynak  yok bununla ilgili. Forumdaki arkadaşlardan özellikle maç yayınını bu şekilde takip eden varsa, güvendiği site-modem varsa bilgilendirme almak isterim.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Meraktan soruyorum yanlis anlamayin bu ip tvler tam olarak nedir? birde beinsport ta lig maclarini nasi izliyorsunuz yasal olarak

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
11 dakika önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Meraktan soruyorum yanlis anlamayin bu ip tvler tam olarak nedir? birde beinsport ta lig maclarini nasi izliyorsunuz yasal olarak

Benim maçla alakam yok ben film için aldım maç izleyenler var ise onlara sormak lazım.

ip tv serverları var benimkinde sadece film var kendileri liste yapmış film listesi yada dizi oradan izliyorsun.

Maçları izlersen zaten yasal olmaz bence 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Yasal degilse bana göre değilmiş ben digiturkplay kullanıyorum yıllık 500 tl gibi bir sey bir arkadaşım aracindaki android teyp sim kart ile internet takip bu iptv kurmus onda gormustum ama soramadim nasi oluyor da mac izliyor diye demekki korsan izliyor

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
21 dakika önce, Levent Güzelkalp yazdı:

Yasal degilse bana göre değilmiş ben digiturkplay kullanıyorum yıllık 500 tl gibi bir sey bir arkadaşım aracindaki android teyp sim kart ile internet takip bu iptv kurmus onda gormustum ama soramadim nasi oluyor da mac izliyor diye demekki korsan izliyor

anlamam digiturkplay nasıl tv de izleyebiliyormusunuz ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
anlamam digiturkplay nasıl tv de izleyebiliyormusunuz ? 
İnternette bağlanan TV'lerde direk izleniyor diger tvlerde izlemek icin tabletten veya pcden hdmi kablo ile aktarıyorum
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Bu iş için Xiaomi Mi Box 3 tam anlamıyla kompedan diyebilirim. :) Android işletim sisteminin en başarılı ürünüdür kendileri :)  Gereki ip tv yazılımı neyse APK olarak atılır ve keyifle izlenilir :)

Yorum bağlantısı
Erhan Güler
(düzenlendi)

cihaz olarak bunu şiddetle önerebilirim.

https://www.hepsiburada.com/hiremco-turbo-iptv-mini-hd-uydu-alicisi-p-HBV00000APIG2?magaza=eylül-elektronik&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=CjwKCAjw9sreBRBAEiwARroYm4_a1sIeSMu4I8idZsN44TD7pYsGoYifCnEoMx6rKFTzNlCyP_5yaxoCTsEQAvD_BwE

Iptv konusunda da özelden bilgi alabilirsiniz isteyenler.

tarihinde Erhan Güler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yayıncılar buna bilerek izin veriyorlar. Ayrıca legal iptv de var konu bence illegal bir durum içermiyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Konuda yasal olarak problem olacak şeyleri paylaşmadan devam edelim. Ben de merak ediyordum bu konuyu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konudaki yasal olmayan kısmını herkes biliyor.. Yasal olmayan kısımlar konuşulmasın lütfen.. 

IPTV sistem çalışması modem tavsiyesi vs konularında sakınca görmüyorum ben de. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

İp tv işini ben android box ile yapıyorum, hem böylelikle ayrı bir cihaz kullanmama gerek kalmıyor, Vlc player kurdum internet üzerinden izlemek istediğin kanalın yayın dosyasını indirip kullabiliyorsun, daha geniş bir arşiv ve kolaylık sağlamış oluyor beğenmedin sil yenisi yükle, cihaz veya yazılım işleri ile uğraşmadan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
İp tv işini ben android box ile yapıyorum, hem böylelikle ayrı bir cihaz kullanmama gerek kalmıyor, Vlc player kurdum internet üzerinden izlemek istediğin kanalın yayın dosyasını indirip kullabiliyorsun, daha geniş bir arşiv ve kolaylık sağlamış oluyor beğenmedin sil yenisi yükle, cihaz veya yazılım işleri ile uğraşmadan...

Bu noktada en ideal olan yontemlerden biri bu. Andorid kutularda yazilim destegi bir sure sonra bitince problemler yasanmaya basliyor. Bir ara htpc (ev medya oynatici diyebiliriz kisaca) toplamayi dusundum. Hatta projede hazirladim kumandasindan kablosuz klavyesine, uydu kartina kadar. Sonra zaten uydu tvde var, evde bilgisayar, herkeste birer telefon var, yeniden pc toplamaya gerek yok deyip vazgectim. Hem evdeki bilgisayardan hdmi kabloyla aktarim yapabiliyoruz cogumuz, hemde telefonlarda artik ekran yansitma var. Vlc icinde telefonu kullanabiliyoruz ayrica. Dip not olsun.
Android kutu aldiniz diyelim. Yarin guncelleme almadiginda, iptv ister legal ister illegal olsun bir sekilde sistem degisiyor/guncelleniyor. O vakit milletin elindeki cihaza uzerinde eskimis android sistem sebebiyle, guncellenmis iptv icin gerekli yazilimlar veya eklentiler yuklenemedimi cihaz cocuklara oyuncak hukmune dusuyor. Yukarida bir yorumda bahsedilen xiaomi cihaz guncelleme olarak en stabil bahsedilen. Kullanmadim sadece bu isle ilgili forumlarda boyle bahsediliyor. Birde yine birkac mesaj yukarida bahsedilen hiremco cihaz icinde iyi deniyor. Banada oyle gibi geliyor. Cunku cihaz linux isletim sistemli denmis. Temel olarak androidde linux sayilsada son kullanici noktasinda isler ayrisiyor. Ayrica linux ve turevleri uydu cihazlarinda da (dreambox vb) epey zamandir kullanildigi icin kullanim suresi anlaminda daha uzun soluklu olacaktir diye dusunuyorum.
Tabii butcesi olan icin en ideali htpc. Veya vlc ve benzeri yazilimlar ve hdmi kablo ile cok ucuza bu is cozulur. Arti iptv yayincilarda goruyorum, hem android hem ios (iphone, ipad) icin uygulamalari oluyor. Bunlarda kullanilabilir. Ekran yansitma veya telefondan tvye kabloyla basit ve ucuz yolla bu is halledilir. Hani nerde kaldi goruntu kalitesi denebilir ama, iptv icin zaten henuz kaliteli bir yayina denk gelmedim. Goren varsa beri gelsin hemen htpc kurayim.
Yorum bağlantısı
Erhan Güler

IPTV için anahtar nokta hızınızın 6-7 mbit ve üzeri olması ve bu hızda dalgalanma olmaması.. Bunu da speedtest uygulamasını kullanarak ölçüm yapabilirsiniz.

Eğer  tvniz Samsung,Lg ya da Philips ise ve smart özelliği varsa cihaz almanıza gerek yok.. Ayrıca pcyi hdmi ile tvye bağlayıp da izleyebilirsiniz ya da direk pcden,tabletten izleyebilirsiniz. Bu da kişinin tercihine kalmış bir şey.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...