İçeriğe Yönlendir

Opel Tigra B 1.4 Tekleme Sorunu

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Olması gereken 10 gösterirken 12 yakması.. 

10 gösterirken 10 yakıyorsa, yani fark % 20'den daha az ise fakir karışımda çalışıyor demektir.. Enjektör normalden daha uzun süre açık kalıyor demektir.

10 gösterirken 14 yakıyorsa, yani fark %20'den daha fazla ise zengin karışımda çalışıyor demektir. Enjektör normalden daha kısa süre açık kalıyor demektir. 

Tüketim verisi yol bilgisayarına, enjektörlerin açık kalma süresine göre yansır.. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
22 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Olması gereken 10 gösterirken 12 yakması.. 

10 gösterirken 10 yakıyorsa, yani fark % 20'den daha az ise fakir karışımda çalışıyor demektir.. Enjektör normalden daha uzun süre açık kalıyor demektir.

10 gösterirken 14 yakıyorsa, yani fark %20'den daha fazla ise zengin karışımda çalışıyor demektir. Enjektör normalden daha kısa süre açık kalıyor demektir. 

Tüketim verisi yol bilgisayarına, enjektörlerin açık kalma süresine göre yansır.. 

%20 civarı pompa daha yüksek yol bilgisayarımdan. o zaman bu dengeyi takip edeyim bozulma gözlemlediğimde ayar yaptırayım

ilk aldığımda ve sonrasında 10 bin k yaptğımda filtre değiştim ayar yaptırdım bu alışkanlığı  standart bakım peryoduma ekliyim o zaman  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

2950 lira.. 

Çok geçmiş olsun... 

Lpg ayarı yaptır mutlaka.. 

Lpg enjektörlerine de baktır.. Kaçıran işeyen olmasın.. 

Sağol Mehmet abi yaptıracam onuda .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

%20 civarı pompa daha yüksek yol bilgisayarımdan. o zaman bu dengeyi takip edeyim bozulma gözlemlediğimde ayar yaptırayım

Aynen. %18-20
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...