İçeriğe Yönlendir

1 Liraya araç süpürgesi ucu yapımı. Resimli

Tahir Ak

Recommended Posts

Tahir Ak

Selamınaleyküm. Yaptığım ve kullandığım ucuz, oldukça etkili bir fikri paylaşmak istiyorum.. geliştirmeye açık olduğunu belirtelim.

Araç içi şarjlı /şarjsız süpürgelerin aslında hiç bir esprisi yok şarjlı ev süpürgesi+ uzun bir uç işinizi fazlasıyla görüyor. Zira bu tür ürünler 500 lirayı rahatlıkla bulabiliyor.

Benim fikrim evdeki şarjlı süpürgeye evdeki malzemeler ile uç yapıp aracın her yerini rahatlıkla ve yeni bir ürün almadan temizlemek üzerine.

Malzemeler

şarjlı süpürge

kullanılmayan bir market /banka kartı

uç için bahçe hortumu veya inşaatta kullanılan spiral şeklinde kablo borusu

Sıcak /soğuk silikon

*

süpürge homend 14.4v ayrıca turbo başlığı da var araç koltukları vb için iyi iş görüyor şarjı ortalama aralıksız 15 dk civarı gidiyor

yapılışı

aşamaları resmi yok ama basit bir yapısı var bakınca anlaşılıyor.

plastik kartı süpürge ağzına sokup ağzın şeklini almasını sağlıyoruz biraz bekleyip olmadı hafif ısıtabilirsiniz.

kalıbı alınca bant ile ilk şekli verip daha sonra silikon ya da yapıştırıcı ile veya sağlam tamir bandı ile ağız kısmını yapabilirsiniz.

Daha sonra ucuna kullanacağınız hortum ya da spirali, yaptığımız plastik ağız kısmının uç orta kısmına silikon doldurarak sabitleyin.Tamir bandı vs ile de olur sonuçta emiş gücü ortada esnek olması iyidir.

En son, eğer istenirse plastik ağzın kenarları süpürgeye tam otursun hava almasın diye silikon ile ağız çıkıntısı yapılabilir.

İşlem bu kadar. Elektrik hortum spiral ortalama metresi 50/75kr. Kart bedava silikon da ortalama yarım mumdan biraz fazla gitti.

Evdeki malzemeler ile görüntü olarak tatmin edici olmasa da işini yapıyor. Fikir benden geliştirmek ise sizlerden ;) dcbe6812e80c5cc477dc6df889e0b448.jpg6d2eeb73fef84b5e311f74714c2071f5.jpg0bbe1303c646633b1dfead367bf6ce18.jpg09c08bcf5fcce3ab66fa6cb8bcb85f78.jpg5adcf795870eda1831abcb772b50777b.jpg323c48aa7c8246951e368e603646b6a5.jpga926da18ed1f87a586e2784e8ade1703.jpg

• Beğen 5
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Işinizi görüyorsa sıkıntı yok ama estetik olmuş mu bence  olmamış.😀

İnce uca çevirmek dar yerlere   ulaşımını kolaylaştırdı sanırım. Petrol istasyonlarındaki 1 tl atılan supurgelerden daha iyi çeker.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Arabanın dip köşelerini temizlesin kafi. 

Ben oldukça kullanışlı buldum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Elinize sağlık, ben Black decker araç süpürgesini 3-4 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Toplamda 3 araçta dönüşümlü kullanılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Geçen yıl Black&decker araç süpürgesini BİM den 80 tl ye almıştım..Aparatları hortumu filan var. Ev süpürgesini aratmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Hocam o süpürgenin çekme kuvveti o kadar uzun hortumda zayıflamıyor mu?

Zaten çok güçlü bir motoru yok, o kadar uzun hortumdan iyi çekmez diye düşünüyorum?

Yorum bağlantısı
Can Ömer
On 28.10.2018 at 17:16, Selçuk Bakış yazdı:

Elinize sağlık, ben Black decker araç süpürgesini 3-4 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Toplamda 3 araçta dönüşümlü kullanılıyor.

On 28.10.2018 at 18:38, Metin Mankal yazdı:

Geçen yıl Black&decker araç süpürgesini BİM den 80 tl ye almıştım..Aparatları hortumu filan var. Ev süpürgesini aratmıyor.

Modeli nedir acaba ? Hepsiburada'ya baktım en düşüğü 205₺. Böyle ucuza alabileceğimiz bir site var mı ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Black deckerin çakmaklıktan çalışan modeli, bimden almıştım. Bimin araç malzemeleri satışına denk gelmek lazım ama uzun zamandır bu modeli getirmiyor.

Yorum bağlantısı
Can Ömer
On 29.10.2018 at 22:48, Selçuk Bakış yazdı:

Black deckerin çakmaklıktan çalışan modeli, bimden almıştım. Bimin araç malzemeleri satışına denk gelmek lazım ama uzun zamandır bu modeli getirmiyor.

On 29.10.2018 at 23:26, Metin Mankal yazdı:

https://urun.n11.com/endustriyel-temizleme/blackdecker-nvb12ava-12volt85watt-arac-supurgesi-P266992604?recId=jnur2t5g-bmw7vitczjs-S.W_DET_OTHER_STORE.C.c173_a283-18so8z2

Benim süpürge bunun aynısı.Şimdi fiyatlar uçmuş tabi..Yine de bimin indirimlerini takip etmekte fayda var..

Anladım. Takip edeyim bari denk gelirse alırım .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...