İçeriğe Yönlendir

Sinyallere led yaptim Ama olmadi

Sinan Kaya

Recommended Posts

Sinan Kaya
(düzenlendi)

Merhaba arkadaslar daha önceleri Arka sinyallere led yapmistim olmadi daha sonra önler icin farkli bi led yapmak  istedim ama ayni sonuc almis oldugum lamba beyaz ve sari ledler mevcut  park ve sinyaller icin kitin üzerinden

50 w  6 ohm direnc vardi ayni sekilde bagladim.Arac calismazken   normal yaniyor calistirinca hizli yanmaya basladi diger kit üzerindekini de söküp bagladim seri ve parelel  sekilde yine olmadi 50 w lik 10 ohm direnc aldim onunla denedim sonuc ayni  ikili sekilde de bagladim. Ama olmadi herhangi bi fikri olan varsa yardimlarinizi bekliyorum 

http://www.bogazicipazarlama.com/image/cache/catalog/bogazicii/otomotiv-motosiklet/forza/forza-t20-93-12v-led-34-cift-renk-sari-beyaz-gunduz-fari-ve-sinyal-led-ampul-8723-1000x1000.jpg

tarihinde Sinan Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Paralel bağlanmalı. 

Ön ve arka sinyaller için birer tane direnç bağlanmalı.. 

Yan sinyal önemli değil.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Dirençler şase ve sinyal ucuna bağlı olacak, yani mehmet abinin dediği gibi sinyal ampulüne paralel bağlı olacak. Gündüz ledi ucunu da kontağa bağlı bir yerden + almanız lazım. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sinan Kaya
On 28.10.2018 at 15:03, Mustafa Arıkan yazdı:

Dirençler şase ve sinyal ucuna bağlı olacak, yani mehmet abinin dediği gibi sinyal ampulüne paralel bağlı olacak. Gündüz ledi ucunu da kontağa bağlı bir yerden + almanız lazım. 

On 28.10.2018 at 14:39, Mehmet Ozyurek yazdı:

Paralel bağlanmalı. 

Ön ve arka sinyaller için birer tane direnç bağlanmalı.. 

Yan sinyal önemli değil.. 

Ne yaptıysam olmadi arkadaslar en son led devresinden sarı ile beyazın bağlantılarıni degistirdim.Cunki sinyalde beyaz tam ama sarıda hızlı yanıyordu bu seferde gündüz ledinde sorun çıkardı böylece led hayal oldu 😪😪

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...