İçeriğe Yönlendir

Lastik Tavsiye (F/P ürünü)

Alptuğ Özcan

Recommended Posts

İsa Acar
Bu lastiklere alici cikar 2. el yani tarihli lastik bakardim sahsen default_smile.png

Vesvese yapıyorum yani ben, öyle mi? [emoji848][emoji4]
Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 saat önce, İsa Acar yazdı:

Benim aracın lastiğinin diş derinliği iyi ama bu çatlaklar normal mi sizce? Bişi olmaz diyen de var, değiştir diyen de!

Ben olsam bu lastiklere itimat edip yola çıkmazdım.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Çıkma kışlık bulabilirsen al abi. Denizli yolu kışın sıkıntılı olabilir. 3-4 ay takarsın senede.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Vesvese yapıyorum yani ben, öyle mi? [emoji848][emoji4]
Yoo :) Ben oyle yaptim da :) Hem yazliklari hem kisliklari o sekilde elden cikardim.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Benim aracın lastiğinin diş derinliği iyi ama bu çatlaklar normal mi sizce? Bişi olmaz diyen de var, değiştir diyen de! [emoji848]
2bbf53aaf142fc4067b592e3aa5d05eb.jpg
Üretim tarihi 2014 ün 24. Haftası, dört buçuk yıllık lastik
Marka nedir? Sadece yazın kullanılacaksa idare eder gibi ,
2014 Michelin enerji Saver lastiklerimi fırsat bulduğum için değiştirdim yanlız lastiğimin bir tanesi hankooktu ,bir de aracı benimle birlikte kullanan 22 yaşında kullanan oğlum da var [emoji6]
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Arkadaşlar 2013 focus titanium x aracımda 215*55*16 kışlık lastik var.

Bildiğim kadarıyla bu aracın lastiği 205*55*16,

Yazlık lastik bakıyorum, tanesi 400tl altı ne tavsiye edersiniz?

desibel seviyesi benim için önemli aslında, lastikten gelen ses uzun yolda epey rahatsız edici oluyor.

Bir diğer sorum da, yazlık lastikleri şimdi almak mı avantajlı olur yoksa Mart ayını bekleyip yeni yılda gidişat nasıl görsem mi?

Daha mı pahalı olur yoksa ucuzlar mı?

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
41 dakika önce, Öner Kurukuz yazdı:

Bildiğim kadarıyla bu aracın lastiği 205*55*16,

2013 model focusun orijinal lastik ebati 215/55 R16 dır. 2015 ve sonrası makyajlı kasa olarak tabir edilen focuslarin lastik ebatları 205/55 R16. 

Yorum bağlantısı
İsa Acar
Marka nedir? Sadece yazın kullanılacaksa idare eder gibi ,
2014 Michelin enerji Saver lastiklerimi fırsat bulduğum için değiştirdim yanlız lastiğimin bir tanesi hankooktu ,bir de aracı benimle birlikte kullanan 22 yaşında kullanan oğlum da var [emoji6]

Nexen diye bir markası var Adnan bey. Değiştirmek en iyisi sanırım [emoji106]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Son sorum arkadaşlar :blush:

205 45 16 yerine 205 55 16 önerdiler, +-%3 önerilmesine rağmen değişim yüzdesi %6,49 oluyor.

Yakıt artışı önemli değil; hızlı araç kullanmam (110 u bile bulmam çoğu zaman) ve virajlarda araç falan da denemem.

Bu durumda, yol tutuş ve virajlarda aracın yatması gibi güvenlik eksileri nasıl etkilenir sizce?

Teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
(düzenlendi)

16 dakika önce, İsa Acar yazdı:

Son sorum arkadaşlar :blush:

205 45 16 yerine 205 55 16 önerdiler, +-%3 önerilmesine rağmen değişim yüzdesi %6,49 oluyor.

Yakıt artışı önemli değil; hızlı araç kullanmam (110 u bile bulmam çoğu zaman) ve virajlarda araç falan da denemem.

Bu durumda, yol tutuş ve virajlarda aracın yatması gibi güvenlik eksileri nasıl etkilenir sizce?

Teşekkür ederim...

İsa bey tire expert isimli anroid programa göre 16 ebatını kullanacak iseniz, aşağıdaki ölçülerden birini seçmeniz gerekir.

175 45 16

175 50 16

185 45 16

185 50 16

195 40 16

195 45 16

205 40 16

215 40 16

Anroid işletim sistemi kullanıyorsanız programı indirip bakabilirsiniz.

tarihinde Hacı Şenyurt tarafından düzenlendi
Program ismi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
8 dakika önce, Hacı Şenyurt yazdı:

İsa bey tire expert isimli anroid programa göre 16 ebatını kullanacak iseniz, aşağıdaki ölçülerden birini seçmeniz gerekir.

Teşekkür ederim Hacı Bey, daha bir çok programda bu bilgiler mevcut. 205 55 16 yı sormamda ki kasıt, söz konusu ölçülerde uygun fiyatlı ve kaliteli 2. el lastik bulmuş olmam. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...