İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - P0420 Hata Kodu Veriyor

Fatih Altınay

Recommended Posts

Fatih Altınay

Aracım 2014 fiesta 1.25 motor benzin+LPG uzun yolda araç LPG de iken motor arıza lambası yandı( yanıp sönme yapmadan direk yandı) aracı hemen benzine çektim aracın çekişinde vs herhangi bi düşme vs olmadı. Zaten 60 km yolum kalmıştı benzinde bitirdim bu yolu da. Sonra bilgisayara bağlayınca P0420 kodu verdi. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi önemsiyorum. 

Yorum bağlantısı
Burak Uzel

Lpg ayarınızı gözden geçirin. Aşırı fakir veya zengin karışım sonucu da bu kod alınmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arızayı sıfırlayın sonra benzinde kullanıp 3 4 motor ısınmasından sonra geri gelip gelmediğine bakın.

Yorum bağlantısı
Erdem Gun

Bende de aynı sorun var lpg ayarına farklı bi cok yere gittim, fakat alakasız durum ve zamanlarda( bazen depoyu yeni doldurduğum zaman) ara ara hala uyarı ısıgı geliyor kanımca kit ile ilgili. Zavolinin eco diye geçen bi kit takılı araçta. Başlarda bende bu duruma çok takıldım fakat durumu artık kabullendim wifi obd cihazi aldım uyarı ısıgı yaninca hata kodlarıni taratip siliyorum (p0420). Ustalara göre kitle alakalı bi durum.

Cözüm bulabilen arkadaş varsa konuyu takipteyim.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınay

-Katalizör sisteminin verimi eşik değerlerin altında

-sempton yok. 

-aralıklı 

şeklinde yazılar mevcut aracı bilgisayara takınca. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

ikinci sensör ilkine  yakın değerler algılıyor demektir. bunun fiziklsel bir çözümü var. ancan önce gerçek sorunu bulmak lazım. aynı arızayı, v6 motorlu jeep 3.7 motorunda alıyordum.  sağdaki 3 silindir grubunun bağlı olduğu egzos çıkşındaki katalitik konvertör için aynı arızayı veriyordu. iki tarafta iki katalitik konvertörü vardı.  TPS sensörü nun arıza sebebi olduğunu  bulup değiştirince o arıza da gitti.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erdem Gun
On 29.10.2018 at 11:07, Fatih Altınay yazdı:

Aracım 2014 fiesta 1.25 motor benzin+LPG uzun yolda araç LPG de iken motor arıza lambası yandı( yanıp sönme yapmadan direk yandı) aracı hemen benzine çektim aracın çekişinde vs herhangi bi düşme vs olmadı. Zaten 60 km yolum kalmıştı benzinde bitirdim bu yolu da. Sonra bilgisayara bağlayınca P0420 kodu verdi. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi önemsiyorum. 

Sorun hakkinda bi gelişme yaşadınız mı acaba 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erdem Gun

Afr ayarı yaptırmama rağmen sorunum devam ediyor. Benzinde bu hatayı almıyorum fakat lpg de depoyu doldurduktan 10-15 km sonra bu hatayı alıyorum tavsiyesi olan var mı acaba teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...