İçeriğe Yönlendir

Astra J Kasa Kullananlar Şikayetleri Var mı?

Öner Kurukuz

Recommended Posts

Öner Kurukuz

Arkadaşlar focusumu sattım.

Astra J kasa 1.6 dizel veya Ceed 1.6 dizel bakıyorum.

iki aracı da neredeyse 2 aydır inceliyorum.

teknik verilerde motor performansı ceed den iyi görünüyor.

320nm tork ve 136 hp gayet güzel görünüyor.

320nm torku 2000 devirde ve 136 hp yi 3500 devirde yakalaması da işin başka boyutu.

Ancak iç dizayn ve kasa dizaynı olarak ceed daha yakışıklı.

Sormak istediğim bir kaç soru var:

1. Yolda giderken sol direk görüşü ne kadar kapatıyor? Sola dönüşlerde çok ciddi kayıp var mı?

2. Motor performansı ve yakıtı, kağıt üzerindeki istatistikler ile tutuyor mu?

3. Araçta kronik bir sorun, ya da hemen her astra kullanıcısının yaşadığı bir sorun var mı?

4. En dolu paket hangisi oluyor?

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

Fiyatları aynı mı? Ben olsam Kia alırdım. Adamlar kendilerini aştılar. 

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yakit olarak her ikisi de yakindir.

Astra J kullanicisi olarak sol direk hakkaten sikinti. Gorus acisi ofsayt.

1.6 CDTI su an sinifinin en sessiz dizeli.

En dolusu Cosmo. Afl nin atasi Astra dir.

Kronik aman aman birsey yok ama ben 60k km de iken bobin degisti. 1.6 benzinli.

Sormak istediginiz baska mevzu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Güney

1.4t sport otomatik var bende. Kasa ağır baya 1460 kg ağırlığı.136 lık otomatik test etmiştim gidişi gayet iyi. . Sol direk şehir içinde sıkıntı oluyor biraz. Önceki aracım focus 2.5 idi. Focus daha iyi idi görüş açısı olarak. 1.6 dizellerde duyduğum partikül filtresi sıkıntısı oluyordu ama kullanılan yakıt ve sürüş tarzı ile alakalıdır diye düşünüyorum. 2016 modele kadar cosmo en dolusu ama sonra isim değişikliği yapılmış paketlerde.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Astraj icin yaziyorum. icinde klostrifobik bir darlik mevcut. ama bir okadar da keyifli. hizlanmalari guzel. full donanimli tercih edin tadi gayet yerindedir. ama bu modellerde baski balata biraz pahali ve degisimi sıkıntılı. her usta yapamiyor.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Arkadaşımda var 2016 model 1,6 dizel otomatik.136 lık. Hızlanması çok iyi.136 beygirin hakkını veriyor.Otomatik olmasına rağmen benim manuel pejoyla aynı yakıyor.Şehir içi 6-6,5 arası yakıtı var.Dizel motor dışarıdan çok gürültülü, ancak içi de bir o kadar sessiz. Araca söyleyecek pek bir laf yok..Ama ben olsam ne alırdım..Tabii ki ceed..Bindiğin araba biraz da yakışıklı olacak.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Astra J kasanın yüzü çabuk eskidi bana göre. Ev arkadaşımın aracını kullanmıştım. Görüş biraz kısıtlıydı ki arkadaşlar anlatmış zaten. Bir de konsolda epey bir düğme var uzay aracı gibi :) 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Cevaplar için teşekkür ederim.

Hızlı cevaplandığı için de ayrıca bir teşekkür daha :)

Açıkçası sol direk için dün opel bayisine gittim.

ikinci ellerinde j kasa varsa içine bi oturup bakayım dedim. Yokmuş...

Servis bölümünde bir müşteri aracı vardı, rica ettim, oturdum içine.

Focus 2.5 dan sonra içi bana dar geldi gelmesine de o soldaki direk cidden hemen dikkatimi çekti.

O nedenle forumda sorayım, gerçekten engelliyor mu diye konu açtım.

İşin kötü tarafı Ceed 'de de o sol direk Astra ile yakın konumlandırılmış.

Muhtemelen onda da bir miktar engelleme olacaktır diye düşünüyorum.

Focusdan sonra her iki araç da kesinlikle görüş darlığı yaşatacak, o kesin.

Focus bu konuda gayet iyiydi.

Ceed'de bir diğer soru işaretim, fren mesafesi.

2006 cerato varken onda bu sorunu farketmiştim.

Araç geç duruyordu. Aynı sorun bu model Ceed'de de var mı acaba?

Dolayısıyla her iki araç için de kullanıcılardan gelen "önemsiz" bilgiler bile benim için çok önemli.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Benzer bir kullanıcıyız(2007 focus 2 dizel sedan+2008 cerato crdi sahibi oldum), 2013 yeni denilebilecek kasa ceed eniştemde var(bikaç deneme sürüşü yapmıştım), 2015 astra 136 bg de 3 gün 500 km kullandım. Açıkçası iki araçta da focus ferahlığı olmayacak. F3 de bile yok o ferahlık. Astra 136 bg gibi gitmiyor, arka tarafı ceed e göre biraz daha dar gelmişti bize. Hanım da dar bulmuştu arkayı. Ceed otomatik astra manueldi, ceed in performansını daha çok beğenmiştim. Şahsen tercihim ceed olurdu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
15 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Benzer bir kullanıcıyız(2007 focus 2 dizel sedan+2008 cerato crdi sahibi oldum), 2013 yeni denilebilecek kasa ceed eniştemde var(bikaç deneme sürüşü yapmıştım), 2015 astra 136 bg de 3 gün 500 km kullandım. Açıkçası iki araçta da focus ferahlığı olmayacak. F3 de bile yok o ferahlık. Astra 136 bg gibi gitmiyor, arka tarafı ceed e göre biraz daha dar gelmişti bize. Hanım da dar bulmuştu arkayı. Ceed otomatik astra manueldi, ceed in performansını daha çok beğenmiştim. Şahsen tercihim ceed olurdu.

İşte tam olarak okumak istediğim yorum bu. bu tarz kullanıcı yorumları hayat kurtarır.

Çok teşekkürler.

Demek ki ceed üzerine yoğunlaşıcam. Aslında bütçe el verse 136 lık ceed çok daha iyi olurdu da maalesef en fazla 75-78k verebiliyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Öner Kurukuz yazdı:

İşte tam olarak okumak istediğim yorum bu. bu tarz kullanıcı yorumları hayat kurtarır.

Çok teşekkürler.

Demek ki ceed üzerine yoğunlaşıcam. Aslında bütçe el verse 136 lık ceed çok daha iyi olurdu da maalesef en fazla 75-78k verebiliyorum.

Rica ederim, bu arada astranın altı bir tık yüksek olabilir ceed e göre, piknik, köy gibi topraklı aktivite olursa ceed yere yakındır. F2 nin altını sürtmediği yerde ceed sürtüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Opel'i boşverin derim, dertsiz başınıza dert alırsınız. Sadece üretim yeri Almanya onun dışında geri kalanı boş :( Ben ikisi arasında kalsam Ceed tercih ederdim. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam instagram kullanıyorsanız araçlar_hakkinda_hersey sayfasına bakın ve takip edin iki aracın da detaylı incelemesi var..

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

2012 yılında sıfır almıştım. farları buğulanmıştı ve birde 1.6 atmosferik çook yakıyordu ve gitmiyordu. İstanbul şehir içi 11 litrenin altına inmedi. Sakin kullanım. Ama bence dizeli alınır.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Yakın bir arkadaşım 60-70 lira bandında 2013-2014 model Focus ile Astra arasında kalmıştı. Focus aldı dün . 

Ben alacak olsam kesinlikle Astra alırdım. H kullanmış biri olarak hedefim hep Astra J idi :) 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
5 saat önce, Fatih Evcin yazdı:

Ben alacak olsam kesinlikle Astra alırdım. H kullanmış biri olarak hedefim hep Astra J idi :) 

Aktif olarak hem h kasa hemde j kasa kullaniyorum.

J kasaya bindigimde arka camdan yolu gormekte gercekten zorlaniyorum. Gorus alani bana dar geliyor.Koltuk yapisi daha kaliteli ve saran yapida. Frenaj tipi farkli bayagi bayagi freni paspasa kadar gidiyor bazen ya bu galiba durmayacak bile dedigim oluyor.Ama duruyor.

H kasa da ise frenler daha sert ayakkabi koysan duruyor. Gorus alanlari daha net ve fazlaca yasam alani var.

Kapilarin kapanmasi iki kasada da guzel sesler gayet tok, celik kapi kapatir gibiler.J kasanin gogus tasarim ucak gibi heryerde bir tus heran kuleden inis izni isteyecek kivamda. h kasada 80 yasinda emekli ogretmenin sadeliginde.

Sürüş keyfi derseniz tabiki j daha keyifli. belkide bizdeki dizel ve turbolu oldugundandir. Ama h kasa da hırpalanmaya müsait hiiç ben astra nin  eski kasasiyim demiyor.

Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

6 ay kullandım 1.4 t j kasa astrayı arka koltuk aralığı ve bagaj ağzı çok dar.88 bin km de aldım motor yüzdesi 93 çıkmıştı 95 binde sattım bütün bakımlarını yapıp bujilerini falan değiştirdikten sonra motor 94 çıktı.Hızlanması ve otomatik vitesi güzeldi afl far da gerçekten süper.Yol tutuş gerçekten çok başarılı focusla kafa kafaya gider diyebilirm.Aileniz kalabalıksa kesinlikle sw olanına yönelin derim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bu araçta şöyle bir anormallik var. HB si yol tutuş anlamında ciddi başarılı, ama sedanda bir acaiplik var. Hb den Sedana geçişte bulunanlar, sedanın yol tutuşunun berbat olduğunu belirtiyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Öner Kurukuz

Arkadaşlar 2013 model Focus Titanium X paket aldım.

64000 km de.

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
13 saat önce, Öner Kurukuz yazdı:

Arkadaşlar 2013 model Focus Titanium X paket aldım.

64000 km de.

O zaman, kazasız günler dileyelim. :D :D kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...