İçeriğe Yönlendir

Vitamin Takviyesi Kullanan Var mı?

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Bu konuyu merak ettiğim için forumda bir danışayım dedim. 

Sabahları kalktığımda kendimi dinç hissetmiyorum, gün içinde de aşırı konsantre çalışamıyorum. Kan değerlerim vs normal aslında. Sağlık olarak da çok şükür bir sıkıntım yok. İştahım da iyi. Ofiste sürekli oturarak çalışıyorum bilgisayar başında.

Bazı arkadaşlar vitamin takviyeleri kullanıyorlarmış bahsi geçmişti. Bu tür takviyelerin bir şeye faydası var mı onu merak ettim yoksa sadece piskolojik mi.

He bu arada köye gittiğimde gayet dinç oluyorum orası da ayrı bir konu. :biggrin:

Haftaiçi programım;

07.00-09.00 kalk borusu ve işe yolculuk

09.00-09.15 arası kahvaltı

09.15-18.30 arası mesai (öğle yemeği ne zaman canım isterse)

18.30-20.15 eve dönüş

20.20-20.45 yemek arası

20.45 - 20.50 arası ayakları uzatıp dinlenme

20.50 - 21.30 arası ufaklıkla oyun

21.30 - 22.00 arası ufaklığa masal anlatma ve uyutma.

22.00-22.15 arası istiklal marşı ve kapanış.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben 1 hafta pharmaton kullandım bi etkisini görmedim boşa ilaç almayayım diye bıraktım. Kafada fazla hesap/kitaptan olabilir. Ülkenin büyük çoğunluğunda olduğunu düşünüyorum ben dahil.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Her Gün yatak odasını ve yorgan açık yatağı havalandırın.

Gece ara ara uyanıyorsanız yatak ve yastık uygun olmayabilir.

Hanım için kullandık. Etkisi olduğunu söylemişti ama psikolojik bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Köye gittiğinizde dinç oluyorsanız bütün problem psikolojik. Ya da iş stresi diyebiliriz. Siz aslında yeteri kadar dinleniyorsunuz. Belki uyku kalitenizde problem vardır.

Hafta içi uyanamayan ben hafta sonu 6'da uyanıyorum çünkü işe gitme derdi olmadığı için rahat uyuyorum.

Takviye hiç kullanmadım ama yaşam tarzı değişikliğinin bu soruna çözüm olduğunu gördüm.

Mesela stresten kurtulmanın çok basit bir yöntemi fiziksel aktivitedir. Yani spor yapın, ter atın. Kendi iş yerimde masa tenisi için masa istedim, bir yıl sonunda aldım.Aldım dediğim, depodaki masayı benim çalıştığım binaya getirttim. Şimdi ara sıra öğle arasında oynuyoruz. 

Hafif de olsa kahvaltı yapın, öğlen ağır yemekler yemeyin ama mutlaka bir şeyler yiyin.

Bu arada yolda geçen 4 saat için hiç bir fikrim yok. 

Takviyelere gelince, nedense benim ön yargım var, tavsiye etmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
40 dakika önce, Harun Kocaçalışkan yazdı:

20.45 - 20.50 arası ayakları uzatıp dinlenme

20.50 - 21.30 arası ufaklıkla oyun

21.30 - 22.00 arası ufaklığa masal anlatma ve uyutma.

22.00-22.15 arası istiklal marşı ve kapanış.

Sorun burada.. 

Çalışmak dışında bir şey yapamıyorsunuz.. 

Günde 1,5 saat zaman ayırabiliyorsunuz ..

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
(düzenlendi)

7 de kalkiyorsunuz ancak kahvaltıyı 9 gibi yapıyorsunuz. Ofis kahvaltısının kalitesi de tartışılır. Öğle yemeği saati de belirsiz. Ve yine gece 9 a doğru akşam yemeği yiyip tok mide ile uyuyorsunuz. Yemek saatlerini duzeltebilirseniz bence farkını görürsünüz. Mehmet abinin dediği gibi kendinize de zaman ayırmalısın. Düzenli yeterli besleniyorsaniz gerek olmaz vitamine.

tarihinde Tolgahan Doğru tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
5 dakika önce, Tolgahan Doğru yazdı:

7 de kalkiyorsunuz ancak kahvaltıyı 9 gibi yapıyorsunuz. Ofis kahvaltısının kalitesi de tartışılır. Öğle yemeği saati de belirsiz. Ve yine gece 9 a doğru akşam yemeği yiyip tok mide ile uyuyorsunuz. Yemek saatlerini duzeltebilirseniz bence farkını görürsünüz. Mehmet abinin dediği gibi kendinize de zaman ayırmalısın. Düzenli yeterli besleniyorsaniz gerek olmaz vitamine.

Sabah sabah pek bir şey yiyesim gelmiyor. 7.15'te de evden çıkmam lazım. Kahvaltı yapabilmek için 6.30 da kalkmalıyım. Uyku daha tatlı geliyor. Evde sandviç hazırlayıp götürüyorum. 

Sanırım bu programı düzeltmem lazım dediğiniz gibi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Vitamin yerine Omega takviyesi zihin için faydalı olabilir. Ocean Plus gibi yerli markalar vardı.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
7 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Sağlıklı ve düzenli beslenin takviyeye gerek yoktur.

Olay bu zaten. 

sağlıklı ve düzenli beslenme ile insan daha dinç ve mutlu hissediyor kendisini.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sabah kahvaltısı bir bardak çay bile içseniz çok fark ettiriyor, kahvaltı yapmadığım zaman başıma ağrılar giriyor.

Çözümler yukarıda yazılmış ama ek olarak yatak odası sıcaklığı diğer odalara göre biraz daha düşük olması ve iyi havalandırılması çok fark ettiriyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

vitaminler suni üretildikleri için karaciğeri ve böbrekleri oldukça yorarlar. Kısa vadede yararlı gibi görseniz de uzun vadede size zararı olur. Sabahları dinç olmak için portakal suyu deneyin. portakalın içindeki enzimler vücuttaki katalizörleri yenilediği için kendinizi daha dinç hissedersiniz. birde spora başlamanızı öneririm.

birde vücut düzen sever ve kendini ona göre ayarlar. yemek ve uyku saatleri düzenli olursa bir zaman sonra daha dinç olursunuz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vitamin iyi satıyor da, mineral ve çinko derim . şahsi fikirdir her beden kendine mahsustur

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

3 ay kadar s. ile baslayan markanin kullandim.Calisma ve gunluk aktivite zamaniniza gore ayarlarsaniz kullanimi gereksiz bir dinçlik veriyor. Ama kullanmadiginiz zamanlarda hakikaten ariyorsunuz.bagimlilik yapmiyor yada kendi adima bana yapmadi. ama is goruyordu.Bence ilac, takviye vs  yerine yasam standardimizi degistirmek stresten uzak durmak ki durulabilirmi sanmiyorum ama bu tarz yontemlere yonelmek lazim.

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Fiziksel aktivite sizin tüm hormanlarinizi çalıştırdığı icin daha dinç hissediyorsunuz köyde.

Vitaminlerin hepsi hemen hemen aynıdır. En ise yarayani ace plus selenyum dur. Çok bilinmez. Ucuzdur. Araştırın netten. Hücre yenilenmesi gibi faydaları var. Yok multivitaninde olsun derseniz megadyn pronatal herkesin işini görür. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Yazlar yoğum mesailerde sabahları daha dinç kalmak için,hava değişimlerinde,bahar yorgunluğu yaşadığım zamanlarda pharmaton kullanıyorum,bana çok etkisi var bütün yorgunluğumu alıyor ama etkisi yok diyenide çok duydum ama gerçekten çok kuvvetli bir vitamin iştah açıcı yan etkisi var...

Yorum bağlantısı
Misafir

Türkiye^de en çok görülen eksiklik d vitamini. Aslında adı vitamin ama hormondur kendileri. Güneş birebir etkili. Ölçtürün ve eksikse güneşi gördüğünüz yerde soyunun

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Memlekette çayı piyasadan kaldıralım tüm dertler biter 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Koçak

Siz de farkındasınızdır tabi ki de günlük yol süreniz çok fazla. İmkanınız varsa işyerine yakın bir yere taşınırsanız daha rahat olur gibi. Bir de günlük programınıza bakınca kendinize vakit kalmıyormuş gibi görünüyor. Bu da stresi daha yoğun yaşamanıza sebep olup bahsettiğiniz şikayetleri doğuarabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Demir eksikliğinin başlıca nedenlerindendir.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

3  sene sadece kışları özellikle s ile başlayanı bu sene de p ile başlayanı kullanmaya başlayacam bakalım bende Kışın hemen kırılmalar meydana geliyor.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Ahmet Koçak yazdı:

Siz de farkındasınızdır tabi ki de günlük yol süreniz çok fazla. İmkanınız varsa işyerine yakın bir yere taşınırsanız daha rahat olur gibi. Bir de günlük programınıza bakınca kendinize vakit kalmıyormuş gibi görünüyor. Bu da stresi daha yoğun yaşamanıza sebep olup bahsettiğiniz şikayetleri doğuarabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmet bey tapatalk imzanizi kapatirmisiniz? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

başta lpg tasarrufu ile mars a bile gideriz

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Ben gecen sene kış vakti 2 ay kadar her gün kullandım. daha sonra böbrek ağrısı başladı ve bıraktım. Zindelik için spor yapma şansınız varsa spor yapın gerçekten iyi geliyor. Olmadı hergün 45 dk tempolu yürüyüş.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Aynı sorun bende de mevcut.

Günlük programlarımız neredeyse aynı, fakat benim yatmam 01:00-02:00 leri buluyor. Sabah 06:15 kalkış ve 08:00 işbaşı. Akşam 18:30 paydos. Eve gelmem 20:00. Tek yön 40 km:(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...