İçeriğe Yönlendir

Vitamin Takviyesi Kullanan Var mı?

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Murat Öngür

sunlıfe multi vitamin + minarel suda eriyen kırmızı kutu 

iyidir şuan kullanıyorum memnunum , suda eriyen içemem derseniz supradyn iyidir 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
6 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Aynı sorun bende de mevcut.

Günlük programlarımız neredeyse aynı, fakat benim yatmam 01:00-02:00 leri buluyor. Sabah 06:15 kalkış ve 08:00 işbaşı. Akşam 18:30 paydos. Eve gelmem 20:00. Tek yön 40 km:(

bu ne böyle :( Adına çok üzüldüm.. Evi taşımadan önce benimde hemen hemen aynıydı ama şimdi daha bi iyi geldi gözüme.

akşamları biraz daha erken yatmaya çalış bu şekilde vücut pek dayanmaz gibime geliyor.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
17 dakika önce, Fatih Evcin yazdı:

bu ne böyle :( Adına çok üzüldüm.. Evi taşımadan önce benimde hemen hemen aynıydı ama şimdi daha bi iyi geldi gözüme.

akşamları biraz daha erken yatmaya çalış bu şekilde vücut pek dayanmaz gibime geliyor.

Fatih Hocam kesinlikle haklısın. Gün içerisinde uykum geliyor. Servislerde az da olsa kestiriyorum fakat yetmiyor.

Ayrıca son zamanlarda göbek bölgemden kilo almaya başladım. Bunu uyku düzensizliğime de bağlıyorum. Hem kahvaltıyı hem de uykuyu düzene sokmam lazım.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Can Ömer

Bence en büyük sorun ülkemizde ki adaletsiz çalışma saatlerinden kaynaklanıyor. Başka hiçbir sebebi yok. Gerisi de psikolojik. Birde üstüne geçim sıkıntısı da eklendi mi gelde dinç kal kalabiliyorsan.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
On 30.10.2018 at 17:59, Çağlar Bayur yazdı:

vitamin iyi satıyor da, mineral ve çinko derim . şahsi fikirdir her beden kendine mahsustur

Bunun için muz yemek yeterli, hem de haftada 1 tane.

On 30.10.2018 at 19:54, Servet Aydın yazdı:

Memlekette çayı piyasadan kaldıralım tüm dertler biter 

On 30.10.2018 at 21:17, Eren Sağ yazdı:

Demir eksikliğinin başlıca nedenlerindendir.

Sadece ne zaman içilmemesi gerektiğini bilmek yeter. Yemekten sonra hemen çay içilmez. Sindirim tamamlandıktan sonra içilirse bir sıkıntı olmaz, ince bağırsakta demir emilimini de engellemez.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ayrıca şunu unutmamak lazım, filmlerde dizilerde zenginler kafa dinlemek için ya tenis oynar, ya koşu bandına çıkar ya da dışarıda koşar ya, bunun temel sebebi şudur. Kasların çalışması, salgıları hormonlar sayesinde, stresi azaltır. Fırsat bulursanız stres ve hormonlar ilişkisini araştırın. Stres olunca vücutta neler oluyor, nereleri nasıl etkiliyor bakın.

"Zebralar neden ülser olmaz" diye bir kitap oraya da bakabilirsiniz. 

Bunun dışında günlük planınızda görüldüğü gibi sadece iş var. Bunu su dolu bir bardağı ne kadar tutabilirsin sorusuna benzetiyorum. Siz iş dışında başka bir şey yapmayarak bardağı hiç bırakmıyorsunuz.

Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başladı.

Herkesin göreceği bi...r şekilde tutuyordu ve ardından sordu.

-"Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır?"

-50gm!' .... '100gm!' .....'125gm'..diye öğrenciler yanıtladı.

-"Bardağı tartmadıkça gerçekten ben de bilemem, " dedi profösör, "ama, benim sorum şu ki :"Bu bardağı böyle birkaç dakikalığına tutsaydım ne olurdu?"

-'Hiçbir şey' diye yanıtladı öğrenciler.

-"Tamam peki 1 saat boyunca tutsaydım ne olurdu?" diye sordu profesör bu kez.

-"Kolunuz ağrımaya başlardı efendim" diye öğrencilerden biri yanıtladı

-"Haklısın, peki şimdi ben 1 gün boyunca tutsam ne olurdu?"

-"Kolunuz iyice ağrır, kas spazmı, batar vs gibi sorunlar yaşardınız ve hastaneye gitmek zorunda kalırdınız!".

Tüm öğrenciler çeşitli yorumlar yaptı ve gülüştüler.

-"Çok iyi. Peki tüm bu sorunlar olurken bardağın ağırlığında bir değişme olur muydu?"diye sordu profesör.

-"Hayır." diye yanıtladı herkes.

-Peki o zaman kolun ağrımasına ve kas spazmına neden olan neydi?

Öğrenciler bulmaca çözermişçesine düşünmeye başladılar.

-"Acıdan ve ağrıdan kurtulmak için ne yapmam gerekir bu durumda?"diye tekrar profesör sordu.

-"Bardağı bırakın düşsün!" diye öğrencilerden biri yanıt verdi.

-"Kesinlikle! " dedi, profesör.

"Hayatın problemleri de böyle bir şeydir. Onları kafanda birkaç dakika tutarsın. Bir sorun yokmuş gibi görünür. Uzun bir süre düşünürsün. Başınız ağrımaya başlar.Daha uzun düşünün. Artık seni bitirmeye ve hiçbir şey yapamamana neden olur.Hayatınızdaki mücadeleleri ve problemleri düşünmek önemlidir,Fakat DAHA ÖNEMLİSİ onları her günün sonunda, uyumadan önce yere bırakmaktır (bardak gibi). Bu şekilde strese girmez, ve her gün taze bir beyin ile uyanır ve her konuyla ve yolunuza çıkan her mücadele ile başa çıkabilecek güçte olursunuz!

"Bardağı yere bırakın bugün!"

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
28 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

"Zebralar neden ülser olmaz" diye bir kitap oraya da bakabilirsiniz. 

Abi bu kitap sende var mı veya Türkçe basımı mevcut mudur?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
7 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Abi bu kitap sende var mı veya Türkçe basımı mevcut mudur?

Yok maalesef, bulamamıştım.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ortalama 5:30 6 arası uyanıyorum    6 civarı evden çıkış  akşam 19:00 mesai bitişi ekstra bişe yoksa

eve varmam 20:00 yemek vs 20: 21   uyumam 00:30  01:00 civarı genelde.

allaha şükür kafam rahat olduğu sürece hiçbir enerji kaybım yok. meyve vs yerim saat maat bakmam gece 1 de 2 hurma 1 muz yedim dün mesela :D

lakin canım sıkkın moral bozuk yada kafada düşündüğüm bir problem varsa gündüz 11 e kadar uyuduğum bir pazar günü dahi kolumu kaldıracak dermanım olmuyor . tamamen moral ile ilgili 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Azad Mirzade

Evet bu aralar benim de gözlerimde şişkinlik, bir hastalık hali var.

Hasta değilim ama enerjim de yok bakayım forumda bu vitaminlerle alakalı bir öneri var mı diye bakarken buldum başlığı.

Aslında alıp kullanmaya niyetliydim ama vazgeçtim şu anda.

Sonra yine karar verebilirim o kadar dengesizim çünkü yorgunluğum geçmiyor ! :D

Uzun zamandır güneş görmüyorum acaba ondan mı diyeceğim de kesin ondandır :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kronik uykusuzluğa engel olsun herşey düzelir.

Ben 2004 te e vitamini gibi birşey aldımdı 1 sene sonra bağırsak polipi. İlgili midir bilmem ama antioksidan diye alınan şeyler normal oksidasyon sürecini baltalıyor gibi.

Yeşil, Kırmızı bulduklarınızı yiyin. şeker yemeyin. Et fazla yemeyin. Kuruyemiş serbest. Bol hareket ve muhabbet. Kimseye de kızmayın, bu hayat böyle gider.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Karaciğere yük bindirdiğini söylüyorlar bu vitamin haplarının.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Arkadaşlar vitamin seviyenize baktırmadan bu tarz ürünleri almayın kullanmayın. Genellikle içlerinde çoklu vitaminler var. Karaciğerinize bağırsaklarınıza hatta daha ağır sonuç açabilecek organlarınıza zarar verebilirler. Vitamin olarak eksiğiniz varsa doktor kontrolü ile kullanın. Uyku düzeninizi kurmaya çalışın. Tamamen karanlık bir ortamda ve ortalama 6 saat uyumaya çalışın. Tam bir kontrolden geçtikten sonra sağlığınız bozuluyorsa gerekirse iş yerinizi daha da olmuyorsa işinizi değiştiriniz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
(düzenlendi)

Anlaşıldı, bütün sorun kızlarımda, onlar beni uyutmaya karar verene kadar ben bu çileye devam o zaman :D 

peki umca diye bir ilaç var hakkındaki yorumlar şaşırtıcı, böyle bir şey olabilir mi?

tarihinde Azad Mirzade tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Anlaşıldı, bütün sorun kızlarımda, onlar beni uyutmaya karar verene kadar ben bu çileye devam o zaman [emoji3] 

peki umca diye bir ilaç var hakkındaki yorumlar şaşırtıcı, böyle bir şey olabilir mi?
Umca bildiğim kadarı ile bir ilaç. Enfeksiyon benzeri hastalıklarda kullanılabiliyor. Kısacasi ilaç ise doktor tavsiyesi olmalı. Çünkü karaciğer gibi organlara zararı olabiliyor. Hasta değilseniz kullanmayiniz. Her ilaç bir şeyleri düzeltirken başka şeylere zarar verebilir. Bunu da aklımızda tutmamış gerekir.
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
16 saat önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Umca bildiğim kadarı ile bir ilaç. Enfeksiyon benzeri hastalıklarda kullanılabiliyor. Kısacasi ilaç ise doktor tavsiyesi olmalı. Çünkü karaciğer gibi organlara zararı olabiliyor. Hasta değilseniz kullanmayiniz. Her ilaç bir şeyleri düzeltirken başka şeylere zarar verebilir. Bunu da aklımızda tutmamış gerekir.

Teşekkürler, umca ilaç kategorisinde değilmiş, besin takviyesiymiş, ayrıca içinde etanol yani alkol varmış, alkol kullanmayanlar için uyarı olarak bırakayım buraya.

Ama şimdi 1.5 yaşındaki kızım için dün doktoru gelişimi biraz geri kalmış demiş (bana göre normal tombik kız çocuğu işte) multimix diye bir şey önermiş. Şimdi onun derdine düştüm :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
28 dakika önce, Azad Mirzade yazdı:

Teşekkürler, umca ilaç kategorisinde değilmiş, besin takviyesiymiş, ayrıca içinde etanol yani alkol varmış, alkol kullanmayanlar için uyarı olarak bırakayım buraya.

Ama şimdi 1.5 yaşındaki kızım için dün doktoru gelişimi biraz geri kalmış demiş (bana göre normal tombik kız çocuğu işte) multimix diye bir şey önermiş. Şimdi onun derdine düştüm :)

İçinde etanol olmayan ilaç mı var ki, yeni yeni etanol olmadan yapmaya başladılar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...