İçeriğe Yönlendir

Mondeo IV - Rölantide Yarım Debriyajda Gelen Ses

Kürşat Gönüllü

Recommended Posts

Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)

Selam arkadaşlar. Hepinize kazasız arızasız günler diliyorum.

Araçta rölanti dalgalanması  vs. ya da değişik bir ses hissetmiyorum. Ama boşta çalışırken, yarım debriyaj yaparsam gayırtı sesi çıkıyor. Debriyaj sonuna kadar basınca ya da ayağımı tam çekince ses normal rölanti sesine dönüyor.

Bu mutlaka Volant sorunu mudur !?

tarihinde Kürşat Gönüllü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü

Teşekkürler Çağlar bey.

Sorun gerçekten öyle çıkarsa, Bilya tek mi değişile bilir yoksa baskı- balatayla birlikte mi değişmek zorundadır?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)
48 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

debriyaj bilyası

Pedal yayi veya alt ust merkezler de olamaz mi abi?

Ya da buradaki ses calisirken debriyaja yarim basili tutunca surekli devam eden bir gicirti sesi mi?

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
49 dakika önce, Kürşat Gönüllü yazdı:

Teşekkürler Çağlar bey.

Sorun gerçekten öyle çıkarsa, Bilya tek mi değişile bilir yoksa baskı- balatayla birlikte mi değişmek zorundadır?

şanzıman iniyor , ee hazır inmişken işçilik aynı baskı balata ile bilrkte değişir

46 dakika önce, Eren Gökmen yazdı:

Pedal yayi veya alt ust merkezler de olamaz mi abi?

Ya da buradaki ses calisirken debriyaja yarim basili tutunca surekli devam eden bir gicirti sesi mi?

gıcırtı gacurtu inleme viyaklama gibi tarif edilebilir. devamlı sürekli o poziyonda

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kürşat Gönüllü
(düzenlendi)
On 30.10.2018 at 21:22, Kürşat Gönüllü yazdı:

Selam arkadaşlar. Hepinize kazasız arızasız günler diliyorum.

Araçta rölanti dalgalanması  vs. ya da değişik bir ses hissetmiyorum. Ama boşta çalışırken, yarım debriyaj yaparsam gayırtı sesi çıkıyor. Debriyaj sonuna kadar basınca ya da ayağımı tam çekince ses normal rölanti sesine dönüyor.

Bu mutlaka Volant sorunu mudur !?

On 30.10.2018 at 21:45, Çağlar Bayur yazdı:

debriyaj bilyası

Servis de de, özel de de ilk söylenen hep 'Volant gidiyor' oldu.

Karar ; hepsi değiştirilecek. , volant+baskı-balata Seti ,sağlam olanı varsa bile çıkanı elde yedek olarak kalacak.

Triger değişimimde olduğu gibi ,gene sanayide tanıdık ustada olacak (gerçi şu an bir kaza atlatmış benden 2hafta süre istedi ama).

Fiyat araştırmasında servisde  -- sadece baskı balata bilya seti + yağ-hidrolik toplam 5bin+ , Volant dahil olursa 10bini bulur !! dendi.

Ben volant dahil hepsi (içinden çıkan orjinal parçalar şartıyla) toplam 4bin ödeyeceğim. Asıl sorun dışarısıyla servisin arasındaki uçuk fiyat farkları.

Kazasız arızasız günler dilerim.

tarihinde Kürşat Gönüllü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Kürşat Gönüllü
On 03.11.2018 at 19:06, Kürşat Gönüllü yazdı:

Servis de de, özel de de ilk söylenen hep 'Volant gidiyor' oldu.

Karar ; hepsi değiştirilecek. , volant+baskı-balata Seti ,sağlam olanı varsa bile çıkanı elde yedek olarak kalacak.

Triger değişimimde olduğu gibi ,gene sanayide tanıdık ustada olacak (gerçi şu an bir kaza atlatmış benden 2hafta süre istedi ama).

Fiyat araştırmasında servisde  -- sadece baskı balata bilya seti + yağ-hidrolik toplam 5bin+ , Volant dahil olursa 10bini bulur !! dendi.

Ben volant dahil hepsi (içinden çıkan orjinal parçalar şartıyla) toplam 4bin ödeyeceğim. Asıl sorun dışarısıyla servisin arasındaki uçuk fiyat farkları.

Kazasız arızasız günler dilerim.

Selamlar arkadaşlar. Dediğim gibi  bu sabah mondeo 2011 1.6 tdi nin şanzımanını indirdik ve akşama doğru işimiz bitti. Volant hem sağa sola boşluk yapmış çalışırken gelen şıkırtı ondanmış, hem de enine biraz boşluk yapmış debriyeje basmaya başlarken gırgır ses veriyordu, diğerlerinde pek önemli bir arıza olmasa da 96bin km lik bir kullanış yıpranması gözüküyordu. Dediklerimizin tümü yenilenince arabayı sıfır gibi hissettim. Ama şanzıman indirmek için de üssten alttan sökülmedik şey kalmıyor,  ne varsa sökülüyor  sadece motor tek kulakla ve ayrıca alttan destekli kalıyor . Gerçekten uzun iş ama bir gün de bitti ve baştan sona her noktayı seyrettim. Volant ve Baskı balata  SACHS , bilya ise orjinal FTE markaydı.Yağ ve baskı hidroliği değişti. Rot balans ayarıyla işlem tamamlandı. İçim rahat. Kazasız ve ağrızasız günler diliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...