İçeriğe Yönlendir

Focus II - Çalışan arabanın kapısını dışarıdan kilitle(yeme)mek.

Ersev Kaya

Recommended Posts

Uğur Kamil
6 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Çekicilerde anahtarlar hep kontakta olur. Sürücü sadece kumandayı alır cebine, isterse çalışır vaziyette kitler.

Arabalarda da bir şekilde oluyordur bence, hiç ihtiyacım olmadığı için denemek aklıma bile gelmedi :)

Onlarda durum faklı. Soğuk havalarda bazı taşıdıkları yükün donmaması için park halinde motorun rölantide çalışıp azda olsa sallaması önemli kasadakı yükün dolmaması için..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
9 dakika önce, Uğur Kamil yazdı:

Ben jettada kilitleyebiliyorum. Eski aracım Connect'te kilitlenmezdi ama.

Herhangi bir kapı veya bagaj açıkken kumandadan kilitliyorum aracı(araçtan ellerim dolu ineceğim zaman çok işime yarıyor). Daha sonra açık olan kapıyı kapattığımdada araç sinyalle kilitlendi uyarısı veriyor bilgi amaçlı tekrar.

bu söylediğinizi bu güne kadar hiç bir aracımda yapamadım. sadece focusta ve a3 te en çok hoşuma giden araç kilitli iken kumanda dan bagajı açıp içindekileri alınca kapatıyordum ve o da kilitleniyordu. honda da buna gerek yok çünkü bagajda açma düşmesi yok aç kapa anahtar ile 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Jetta emsal olmaz.
Onda kesin kodlama da vardır.
Kapı açıkken kilitlensin mi.
Sürücünün elleri dolu iken iken kilitlensin mi
Sadece bagajı mı açık bırakayım.
Motor soğuksa kendim çalışayım mı. Vs.

Kodlamaları kendim yaptırdım Mehmet abi öyle bir seçeneğe denk gelmedik, benden önce full orjinaldi araç :) Diğer vw'lerde durum nedir bilgim yok ama.

Kapı tam kapanmamışsa bile kapılar kilitlenebiliyor. Connect'te ise kilitlenmezdi ve eğer o an fark etmezsen bütün kapılar açık kalırdı.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
8 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

bu söylediğinizi bu güne kadar hiç bir aracımda yapamadım. sadece focusta ve a3 te en çok hoşuma giden araç kilitli iken kumanda dan bagajı açıp içindekileri alınca kapatıyordum ve o da kilitleniyordu. honda da buna gerek yok çünkü bagajda açma düşmesi yok aç kapa anahtar ile 

Forumdaki diger vw kullanan arkadaşlara sormak lazım. Denk gelince farklı bir vw'de deniycem bu olayı.

Ben kumandadan kilitleyince aracın içerden açılabilme ve açılmama özelliğinide ayarlayabiliyorum. Normal kilitlediğimde araç hem içerden hemde dışardan açılmıyor ama eğer kilitlemeden sonra tekrar kilitleme tuşuna başarsam bu sefer dışardan kapılar açılmıyor ama içerden açılabiliyor kapılar.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Fordlarda olmuyor diye bişey yok, benim 2015 Ford mondeo aracımda çalıştırıp istediğim gibi kapıları aracın anahtarı ile dışarıdan kilitleyebiliyorum.Kışın baya işime yarıyor.Arabayı çalıştırıp eve çıkıyorum yada fırına gidiyorum.Biri camı kırıp arabayı çalabilir tabi ama çok tenha yerlerde pek yapmıyorum.Ama hanımın renault clio da malesef bu şekilde kilitlemeye izin vermiyor.

Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan

Ben opeli kilitliyorum 20 tl ye anahtar ucu cektirdim sadece kapıyı kilitliyor

Orjinal anahtarla arabayı calıştırıyorum 20 tl lik anahtarlada kapıyımanuel kilitliyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çubuk anahtar ile kilitlenir muhtemelen.. 

Çalışmayan şey, uzaktan kumanda. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Denemeleri yaparken aracın dışında dımdızlak kalmayın da :D

Not alın: Bunları denerken aracın içinde birisi otursun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Ford da şöyle bir durumda var; aracı stop ettik dışarı çıktık kiltlieme tuşuna bastık ancak herhangi bir kapı açık o anda kilitleme yapmaz ama sistem devrededir, o açık kapı tam kapatılırsa birdaha kumandandan kilitleme tuşuna basmaya gerek duymaz otomatik kilitlenir araç. Bu riskli bir durum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
22 dakika önce, Serkan Gülderen yazdı:

Ford da şöyle bir durumda var; aracı stop ettik dışarı çıktık kiltlieme tuşuna bastık ancak herhangi bir kapı açık o anda kilitleme yapmaz ama sistem devrededir, o açık kapı tam kapatılırsa birdaha kumandandan kilitleme tuşuna basmaya gerek duymaz otomatik kilitlenir araç. Bu riskli bir durum :)

Sadece sürücü kapısı açıksa kilitlemez, diğer kapılarda kilitler devreye girer açık kapıyı kapatınca o da kilitlenir. 

Konu sahibi arkadaşımız yedek anahtarla arabayı kilitten manuel kilitleyebilirdi. Kumanda araç çalışırken devrede olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
5 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

honda da buna gerek yok çünkü bagajda açma düşmesi yok aç kapa anahtar ile 

Japon muhtemel arıza çıkarmasın diye elektronik donanım koymamış evladiyelik 😀.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

megane anahtarsız çalışıyordu oda kitlemiyordu dışarıdan. chevrolet te denemedim :)

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Patronda kıa sportage var anahtarı kontakta unuttu ve kapılar kilitlendi(araç çalışmadığı halde) Yedek anahtarla kapıları açamadılar çilingir gelip açtı.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

mitsubishi L200 de

Çalışır vaziyette kumanda çalışmıyor ancak çivi anahtar ile kilitleniyor.

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Sabah gelirken denedim. Yedek anahtarla arabayı çalıştırdım, camı da açıp indim. Kumandadan kilitlenmedi, içeriden manuel kilitledim ama kumandadan açtı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

kango kendisi kilitliyor galiba zamanında bir abimizin ( @Servet Aydın)  başına gelmişti diye hatırlıyorum. araç çalışırken araçtan inip kapıyı örtmüş sonra nasıl oldu ise araç kendini kilitlemişti. sonra dağ başında bir köyde olduğu için kapıları açamamış aracı stop ettirmek için eksoza patates filan tıkamışlardı diye hatırlıyorum. en sonunda arka yan camı kırıp yola devam etmişti galiba abi ben yanlış mı hatırlıyorum. 

Gebze / Tuzla arası yaklaşık 15 km civarı Servet Abinin buraya gelmesi yaklaşık 10 dakika şu yarım saat içinde her hangi bir konuya cevap yazmaz isem beni arayın büyük ihtimalle başıma kötü bir şey gelmiş olabilir. biri beni Servet abiden korusun ben kaçar. :f1:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
53 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

kango kendisi kilitliyor galiba zamanında bir abimizin ( @Servet Aydın)  başına gelmişti diye hatırlıyorum. araç çalışırken araçtan inip kapıyı örtmüş sonra nasıl oldu ise araç kendini kilitlemişti. sonra dağ başında bir köyde olduğu için kapıları açamamış aracı stop ettirmek için eksoza patates filan tıkamışlardı diye hatırlıyorum. en sonunda arka yan camı kırıp yola devam etmişti galiba abi ben yanlış mı hatırlıyorum. 

Gebze / Tuzla arası yaklaşık 15 km civarı Servet Abinin buraya gelmesi yaklaşık 10 dakika şu yarım saat içinde her hangi bir konuya cevap yazmaz isem beni arayın büyük ihtimalle başıma kötü bir şey gelmiş olabilir. biri beni Servet abiden korusun ben kaçar. :f1:

Hareket edince kapıları kilitleme aktifti galiba onda. 

Patinaj da bir hareket olduğu için kilitlenmişti.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hareket edince kapıları kilitleme aktifti galiba onda. 

Patinaj da bir hareket olduğu için kilitlenmişti.  

tamam şimdi hatırladım araç batmıştı çıkartmaya uğraşıyordu değil mi :) :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

tamam şimdi hatırladım araç batmıştı çıkartmaya uğraşıyordu değil mi :) :p

Evet.. ama kapatalım bence bu mevzuyu. Canımı seviyorum ben..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet.. ama kapatalım bence bu mevzuyu. Canımı seviyorum ben..

abi ben hedef şaşırttım beni Tuzla da iş yerimde sanıyordur. bilmiyor ki çoktan İstanbul'u terk ettim, :p buraları okumuyor dimi :f1::koskos:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
7 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Konuşun siz 

ahanda gelmiş abim 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Araba calısır vaziyette iken kumanda devre dışı kalıyor. Mekanik anahtar ile kitleyip acabilirsiniz. Benim çoğu arabada gordügüm o

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...