İçeriğe Yönlendir

Focus II - Çalışan arabanın kapısını dışarıdan kilitle(yeme)mek.

Ersev Kaya

Recommended Posts

Servet Aydın

Anahtar takılı olduğu halde kumanda görev yapmıyor bende de. Keşke yapsaydı. Uzaktan çalıştırma bu yüzden olmadı 

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya

Bildiğim kadarı ile...

-sustalı anahtarla aracı çalıştırıp bırakın

-çivi anahtar ile dışarıdan kilitleyin hepsi bu

Geçmişte böyle çalışır ve kilitli bırakmıştım diye aklımda kalmış. Umarım işinize yarar

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ersev Kaya

Günaydın. Dün hanım yine nöbetçiydi. Onu almaya giderken hava yağmurlu olduğu için artık ne olursa olsun diye denedim.

Yedek anahtarla arabayı çalıştırdım. Camı da açıp indim. Kapıdaki düğmeden kapıları kilitleyip, camı da kapattım. Gidip kızımı alıp geldim. Kumandadan kapıyı açtım. Veee kapılar açıldı. 

Mantığı böyleymiş sanırım.

Yorumlarınız için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Qashqai kilitlemezdi bu durumda.. 

Neden? Araç çalışıyor kapı açılıp kapandı, bindin yani. Bindin, indin, tekrar bindin farketmez. Oturuyorsun aracın içinde camı açtın, içerden kapıyı kilitledin. Neden kilitlemesin?

Diğer deyişle çalışan aracın içinde oturuyorsun, kapını açıp kapadın, camı açtın içerden kilitledin, sonra da üşüyüp camı kapattın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ha anladım.. camdan uzanıp kilitliyoruz.. Kilitler.. 

Dışardan gelince de açar ancak.. 

Bu durumda Qashqainin camı dışardan kapanamaz.. Onu nasıl kapayacağız.. düğmeye dokunup kaçacak mıyız.. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu durumda Qashqainin camı dışardan kapanamaz.. Onu nasıl kapayacağız.. düğmeye dokunup kaçacak mıyız.. 

Yedek anahtarla araç çalıştığı için, asıl anahtarda kilitlemeye uzun basarak olabilir.

Ama düğmeye basıp kaçmak kesin çözüm :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benimkinde kumandadan cam kapama yok.. düğmeye basıp kaçacağız demekki. :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
7 saat önce, Ersev Kaya yazdı:

Günaydın. Dün hanım yine nöbetçiydi. Onu almaya giderken hava yağmurlu olduğu için artık ne olursa olsun diye denedim.

Yedek anahtarla arabayı çalıştırdım. Camı da açıp indim. Kapıdaki düğmeden kapıları kilitleyip, camı da kapattım. Gidip kızımı alıp geldim. Kumandadan kapıyı açtım. Veee kapılar açıldı. 

Mantığı böyleymiş sanırım.

Yorumlarınız için teşekkürler.

Niçin bu kadar uğraştınız ki. 2 anahtar da yanınızdaysa araç çalışırken diğeriyle dışardan manuel kilitleme yapsaydınız. Anahtarı kilide sok, dönder :)

31 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Cam, söz konusu araçta da dışardan düğmeye basarak kitlenmiş. Önce dışardan içeri uzanarak merkezi kilitleme yapılıyor, sonra da cam kapatılıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tamam.. anladım.. Ben de bu işlemleri simule edebilirim :)

Qashqaide de mümkün.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Jeep wrangler da başıma geldi amerikada bu yaz. Kapıyı kanırtıp cam düğmesine çıta ile eriştik allahtan cam düğmeleri konsoldaydı

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Jeep wrangler da başıma geldi amerikada bu yaz. Kapıyı kanırtıp cam düğmesine çıta ile eriştik allahtan cam düğmeleri konsoldaydı

kapı plastik olan modeldenmiydi ? 

üstü açılıp kapanabilenlerde plastik olanda görmüştüm 

bide wrangler nasıl araba hocam tecrübe ettiyseniz müsait anda biraz aktarsanız sevinirim gerçekten. çok beğendiğim bir araba yıllar geçsin ucuzlasın fakir jeepi olsun alırız inşallah

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
17 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

düğmeye dokunup kaçacak mıyız.. 

Aynen öyle.

17 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

asıl anahtarda kilitlemeye uzun basarak olabilir.

Asıl anahtar kilitlemiyor. Sadece açıyor. Denedim.

17 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Anahtarı kilide sok, dönder

Anahtar kumandalı ya, yemin ederim hiç aklıma gelmedi.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Zamanında Broadway vardı. İnce bir sopa ile konsoldaki düğmeden kilitleri açtığım geldi aklıma. Ama cam azıcık açık kalmıştı kanırtmaya gerek kalmamıştı.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...