İçeriğe Yönlendir

Ağır Hasar Kayıtlı Araçların Dolandırıcılığı

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

ilanları anlamak mantık dışı, okadar çok ilan varki hepsinde aynı şey yazıyor, şişirme şişirme şişirme, kimsenin aracında kusur yok bu nasıl iş anlamadım. Bu işte bana öyle geliyorki çoğunlukla servis ve eksper tarafında sıkıntı var, eksper ile anlaşılır ise şişiyor gibi geliyor bide tabi servisler de özellikle araçların kendi servisler fena şişiriyor faturayı. Bende yakın zamanda kaza yaptım bolu yolunda arkadan tır vurdu, servise ilk gittiğimde 4500-5 bin arası masraf çıkar dediler, sonuç yarısı kadar çıktı, 2537 tl bide bana vuran tırcı yaptırmadan beni ara olmadı çok bi tutar olmazsa parasını veririz sigortaya işlettirmeyiz demişti, ilk gün bende adamı aradım adamı ama fiyat çok dedi kabul etmedi ama ya adam verseydi o parayı boşuna 2500 fazla para alacaktık adamdan. Yada tam tersi belkide adam o tutarı kabul edecekti. şimdi kime ne demek lazım....

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Açık açık belirtilerek kazasını bilerek ağır hasar kayıtlı araç aldım. Yetkili servis yapımı, sigorta değil yetkili servis şişirmesi 30 bin hasar kayıtlı araç. Gören yok olum dalga geçiyorsun diyorlar bana. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
18 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Satıcının ağır hasar kaydı var, servisin sigortanın şişirmesi diyerek gördüğü ;

ec3d1aa153c6d332a5747ab1b18668d5.jpg&t=1

Gerçekte olan :D

pert-olan-arabadan-sag-ciktilar-15026122

,

2 parça boya yahu hepsi hepsi mis gibi araba neyi var :D 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ağır hasar ya da başka bir tabirle pert aslında çoğumuzun anladığı gibi kullanılmaz işi bitmiş araç da değildir. Sigorta şirketi aracı yaptırmadan aracı ihale yoluyla sattığında araç sahibine vereceği para onarım ücretinden daha düşükse, bu aracı perte ayırabilir. Tamamen kar zarar hesabı. Misal 80 bin liralık bir araçta 20 bin hasar çıktı. Sigorta şirketi bı aracı yaptırmadan ihaleye çıkarıp 60 bine satıp, sahibiyle 75 bine anlaşabilir. Yaptırıp 20 harcayacağına, yaptırmadan 15 bine işi kapatmış olur. Bu da şirkete 5 bin lira kar. Bakarsınız aracın bir şeyi yok, ancak ağır hasar kaydı işlenmiştir. Bunu da hesaba katmak lazım. 

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

https://hizliresim.com/k64VQ7

bu araç 16.500 hasar çıkardılar

birde sağ arkada tekerin ordan vurdular sağ arka çamurluk düzelecek ve boya

sigorta perte ayırdı.

k64VQ7.jpg

kullandığım son 2 araç ağır hasar kayıtlı :D

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Önden kaza alttan kazalı aracı kesinlikle almam. Ha kapı değişmiş yan çamurluk değişmiş sıkıntı yok benim için. Ama ağır hasarlı araçta almam. Sıkıntısı satarken çekeceğim zorluklar. Adamın psikolojisini bozuyorlar üç kuruş kazanmak için.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
4 saat önce, Barış Kalkan yazdı:

https://hizliresim.com/k64VQ7

bu araç 16.500 hasar çıkardılar

birde sağ arkada tekerin ordan vurdular sağ arka çamurluk düzelecek ve boya

sigorta perte ayırdı.

k64VQ7.jpg

Sigorta şişirmesi değil, yetkili servis veyahut servis düdüklemesi işte bu durumlar :D :D :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet malesef durum bu.  

Servis piyasanın 5 katı falan. 

Dışarıda 3000, serviste 22bin. Canlı örnek 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Dışarıda 3000, serviste 22bin. Canlı örnek 

Ooo 7 kat.  

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Selim Bilgin
Sefa Çelik yazdı:

Tarcanlar videolarına takılıyordum. "sigorta şişirmesi" diyerek araç satmaya çalışanlara yakında sigorta şirketleri tarafından "demek ki sen beni dolandırdın" denip dava açılacak dendi. Bu doğru mu? 

çok iyi fikir 😄

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sefa Çelik yazdı:

Tarcanlar videolarına takılıyordum. "sigorta şişirmesi" diyerek araç satmaya çalışanlara yakında sigorta şirketleri tarafından "demek ki sen beni dolandırdın" denip dava açılacak dendi. Bu doğru mu? 

açmaz... alan razı satan razı, kendi ayağına sıkar mı hiç sigorta şirketi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Corolla. Satarken servis şişirmesi yazılmıştır büyük ihtimalle. Şu aracın yapılıp tekrar trafiğe çıkarılması bence suçtur. Kanunda bunun çalışması yapılmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Reklam amaçlı kaza yapan başka, onarilan başka, son hali başka araç olabilir. Bunu uygun fiyatlı toplamak pek mümkün görünmüyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...