İçeriğe Yönlendir

Courier - Yakıt Filtresinde Su Var Işığı Sorunu

Bulent Yek

Recommended Posts

Bulent Yek
(düzenlendi)

Öncelıkle aranızda olmaktan mutluyum sorunuma gelırsek bende 2015 model ford tourneo COURİER  1.6 dizel 95ps aracım var 95.000km de suan aracım.

aracımın yağ mazot hava fıltresıni degıstireli 100km olmadı ki ekranda arıza ışığı yandı benzın ve 3 nokta göstergeli kıtapcıga baktığımda mazot fıltresınde su var hemen değiştırın diyor. Ve hemen mazot fıltresını degıstırdim amma velakin arıza ışığı yani mazot filtresınde su var denen ışık sonmedı halen yanıyor.bunun sebebi nedır arkadaşlar makınaya bağlarsam silinir mi Veya 3 yasındaki araçta başka mı sorun var ilgili olan arkadaş varsa yorumlarınızı beklerım bu Arada aracımın yakıtıda çok yüksek sehir içi 50 kurusu buluyor neden acaba bu sorunla alakalı olabılır mi?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bulent Yek

Dışarda yaptırdık bakımları yarın sabah tamırcıye götürüp baktıracak usta bilgisayara bağlayıp silebilecekler mi dıye

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Orijinal filtre takıp deneyin, fiestalarda yan sanayi filtre yüzünden aynı hatayı veriyor.

Yorum bağlantısı
Bekir Memur

Filtreyi değişince lamba sönmeyebilir dtc yani arıza kaydının bilgisayarla silinmesi gerek 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
10 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Filtre orijinal mi?

orj derken her marka dışarıdan bir yedek parça temincisine yaptırıyor y.parçayı. 

Ford kendisi filtre yapar mı mesela ? yapmaz

onun gibi, ama filtre iyi marka mı diye sorulabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

sıkıntı filtre üzerindeki müşürdede olabilir, mesela fiestada bazen müşürsüz filtre alırım, daha ucuzdur, eski filtredeki müşürü söküp ona takarsınız mesela, bende 3 tane falan yedek müşür bile var artık :) 

Aldığınız filtre müşürlümü (nedir bu derseniz filtrede kabloyla bağlı soket takılan kısım, görevi su varmı bakmak, bazı araçlarda ekstra ön ısııcıda olabilir) yoksa eskisinden söküpmü takıyorlar, bu tip filtre ise sorun müşürden olabilir, filtre değişimden sonra yine aynı hatayı veriyorsa başka bir ihtimal depoda su var ve anında yenisinide su dolduruyor, buda olabilir, filtreyi söküp içinden çıkan mazotu şişeye koyup onada bakınız...  az su bastıysa enjektörler çok mazot verir çok az ise su tabii, meme genişlermiş, su daha fazla olursa zaten pert olur....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bulent Yek
(düzenlendi)

Arkadaşlar bugün mazot filtresini usta degıstırdı aynı araçtan Bir Arkadasta olduğundan sensörleride değiştirdik makınaya bağladık hata vermıyor ama lanet olası motor filtresinınde su var ışıgı halen yanıyor ne yapmamız gerekiyor anlamadım gitti

tarihinde Bulent Yek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aynı filtrenin sensörlü ve sensörsüz olanı vardır... 

Yada orijinali ve yan sanayisi. 

Doğru parçayı takmadığınız sürece ışık yanabilir.

Mesela ben iki aydır Nevşehir'de doğru yakıt filtresini bulamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Bulent Yek

Öyle ama abi bu sadece ford için mi geçerli o kadar araç aldım sattım ılk defa basıma geliyor geldıgıne dert etmıyorum ama daha yanı yağ bakımlarını yaptırdım Samsun’a merkezde ford un yan sanayi servısine götürsem onlarında yapacağı sanırım tekrardan komple bakım yapacaklar dünyanın masrafını alacaklar emınım ya ışığı tekrar söndüremezse yaptığın masrafa mı cekecegın çileye mi yanarsın bu arada sizinde aynı ışık yanıyor mu halen aktif 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

5 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Ford kendisi filtre yapar mı mesela ? yapmaz

Ford için orijinal FoMoCo (Ford Motor Company)

Filtre buradan temin edilebilir.

"Yan sanayi parça her zaman pahalıya gelir."

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
17 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Ford için orijinal FoMoCo (Ford Motor Company)

Filtre buradan temin edilebilir.

"Yan sanayi parça her zaman pahalıya gelir."

Biliyorum bende aynı fikirdeyim ama şunu demek istedim ford opel audi ne ise bunlar direk olarak filtre üretmezler, kaliteli bir filtre şirketi ile anlaşırlar , o firmada üzerinde o markanın logosu olan filtreyi yada parçayı üretir. Mesela ufi , forda üretir. Orj parçadır. Bi ara da eski fordlara kale balata üretiyordu, şun bilmiyorum

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
1 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Biliyorum bende aynı fikirdeyim ama şunu demek istedim ford opel audi ne ise bunlar direk olarak filtre üretmezler, kaliteli bir filtre şirketi ile anlaşırlar , o firmada üzerinde o markanın logosu olan filtreyi yada parçayı üretir. Mesela ufi , forda üretir. Orj parçadır. Bi ara da eski fordlara kale balata üretiyordu, şun bilmiyorum

Bosch da üretiyor ama mazot filtresinde özellikle fomoco kullanılması tavsiye ediliyor.

Üyesi olduğum bir fiesta grubunda yeni bakım yaptırıp bu uyarıyı alan herkes fomoco filtre takınca sorunu çözdüler.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Bosch da üretiyor ama mazot filtresinde özellikle fomoco kullanılması tavsiye ediliyor.

Üyesi olduğum bir fiesta grubunda yeni bakım yaptırıp bu uyarıyı alan herkes fomoco filtre takınca sorunu çözdüler.

işte tavsiye ediliyor edilmesinin sebebi o firmanın daha kaliteli üretmesi ve orj parça yani fabrika çıkışı olarak o parçanın üzerinde olması.

birazda işin içinde kendi ortak firmasına para kazandırmak ( tavsiyedeki kasıt ) aslında bosch de filtrede çok iyidir

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

istediğinizi kullanın, hepsi iyi, bosch da basit haberiniz olsun, içini açıp baktımda, ben bazen otosan bazen Sofima kullanıyorum, sensörlü, hiç hata almadım şimdiye dek sorunda yaşamadım, orjinal diye birşeyde yok bu arada...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bulent Yek
(düzenlendi)

Arkadaşlar aynı aracın bütün parçalarını taktık ford tourneo COURİER in ışık gene sönmedi mazota baktık su var mı dıye oda YÖK Ustanın dedıgı aracın o zaman tesıtatta sıkıntı var motor dairesi yeni yıkandığından bir yerden Su sızması olmustur bi kaç gün binin bakın araç sıcakken buhar olur gider hesabı şayet sönmezse o zaman elektrık tesısatına bakacağı dedi ama su bi gerçek arabam düzelsin ilk işim satmak olacak sanırım

sorun: aracın ekranda motor fıltresınse su var arızası bılmeyenler için 

tarihinde Bulent Yek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu yüzden satılırmı araç, o ışık yanarken zaten satamazsın, merak etme basit bir sorunu vardır....

Yorum bağlantısı
Mete Yaban

valla servisten başkası yalan, yok ordan yok burdan bir sürü masraf bence siz en iyisi servis yolunu deneyin yoksa orayı sök tak daha fazla paranız havaya gidecek gibi şimdiki araçlar tam elektronik oldu arıza yaptımı yolda kaldınız demektir Allah korusun

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...