İçeriğe Yönlendir

Peugeot 301 - Motor Arıza Işığı Yanıyor

Özcan Can

Recommended Posts

Özcan Can
(düzenlendi)

https://i.hizliresim.com/VDonry.jpg

JDRJVj.jpg

sorun ne olabilir arac önden ufak bir darbe aldı  sonrasında bu ışık yandı .motor calışınca sonmuyor ılerleyıncede sonmuyor devamlı yanıyor.ustamız ıntercooler radyatorunu degıstırdı .fakat sonuç aynı .bayırlarda aracta gaz pedalına basınca  yuklenme olmuyor gaz yemıyor hantallık olustu. darbe oncesı arac zehır gıbıydı.hıcbır problemı yoktu.sorun sızce ne olabılır. aracım pejo 301 2014 model.saygılar sunuyorum.

tarihinde Özcan Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

Arıza kodu yok mu? 

Araç kaç km de?

Abimin aracından biliyorum pejolar partikül filtresinde arıza vermeyi severler kontrol edildi mi ?

tarihinde Erdoğan Temur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Motor arıza lambası,çok çeşitli sebebi olabilir. Serviste arıza kodu alınıp bakılmalı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

eger yokuşlarda bayılma var ise sırasıyla turbo turbo hortumları , egr , dpf e bakılmalı borularda çatlak patlak yerinden oynama var mı ?  egr tıkalımı dpf tıkalımı diye kontrol edilmeli ama önce turbo ve hortumlara bakılmalı bence 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Takılmayan soketten bile ışık yanar.En basidi benim depo havalandırma soketi çıkmıştı,bu nedenle arıza ışığı yanıyordu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Komple kontrol yapmalisiniz.Yerinden cikan soket olabilir, Yada olay aninda darbeden kaynakli farketmediginiz bir hasar almis olabilir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Özcan Can
6 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Komple kontrol yapmalisiniz.Yerinden cikan soket olabilir, Yada olay aninda darbeden kaynakli farketmediginiz bir hasar almis olabilir.

3000 ıle 4000 devırlerde bir kerkınme oluyor. aracın 0 - 100  u 11sn  ıse sımdı  atıyorum 60sn. bugun yıne ustaya bıraktım hata kodu ıcın  bılgısayara baglayacaktı.

10 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Takılmayan soketten bile ışık yanar.En basidi benim depo havalandırma soketi çıkmıştı,bu nedenle arıza ışığı yanıyordu.

olabilir bugun aksam uzerı  ustaya bıraktım .pcye baglayacaktı.galiba müşürden suphelenıyor temizleyelim fılan demişti.

Yorum bağlantısı
Özcan Can
11 saat önce, Murat Öngür yazdı:

eger yokuşlarda bayılma var ise sırasıyla turbo turbo hortumları , egr , dpf e bakılmalı borularda çatlak patlak yerinden oynama var mı ?  egr tıkalımı dpf tıkalımı diye kontrol edilmeli ama önce turbo ve hortumlara bakılmalı bence 

tesekkur edıyorum ilgınız için .dedığım gıbı darbe öncesi hıcbırsey yoktu.bakalım ustadan haber beklıyorum .egr dpf tıkalı degıldır buyuk ıhtımal ama kontrolde fayda var.dedığiniz gibi hortumlar veya soket oynamış olabilir.tekrar tskr edıyorum herkese ılgı ve alakanız için.

Yorum bağlantısı
Özcan Can
19 saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

Arıza kodu yok mu? 

Araç kaç km de?

Abimin aracından biliyorum pejolar partikül filtresinde arıza vermeyi severler kontrol edildi mi ?

bugun aksam üstü ustaya bıraktım hata kodu ıcın pc baglayacaktı.arac 130000 de ama dedığim gıbı darbe oncesı hıcbır sıkıntı yoktu .arac zaten hep uzun yolda kullanıldı partıkul fıltresınden olduğunu sanmıyorum ama kontrolde fayda var.tesekkur edıyorum ilgınız için.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Usta intercooleri degistirdiine gore daha once ariza kodunu gormus. Muhtemelen dusuk hava basinci gibi birseyle karsilasmistir. Yine de hangi hatalarin oldugunu tahmin etmek yerine ne oldugunu tam olarak bilirsek ona gore yorum yapabiliriz.

Bu arada nasil bir darbeydi bu? Hizli mi yavas mi? Gorunurde nasil bir hasar var? Aracin hangi tarafi vs... Fotografi olsa daha iyi olur tabi

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Özcan Can
9 saat önce, Eren Gökmen yazdı:

Usta intercooleri degistirdiine gore daha once ariza kodunu gormus. Muhtemelen dusuk hava basinci gibi birseyle karsilasmistir. Yine de hangi hatalarin oldugunu tahmin etmek yerine ne oldugunu tam olarak bilirsek ona gore yorum yapabiliriz.

Bu arada nasil bir darbeydi bu? Hizli mi yavas mi? Gorunurde nasil bir hasar var? Aracin hangi tarafi vs... Fotografi olsa daha iyi olur tabi

Karanlikti yaklasik 90 km hizla kopeğe vurdum surucu tarafi sol on taraftan radyatorlerin alt tarafindan tirnaklari kirilmisti .vurduktan sonra zaten hemen isik yandi. Bu arada merak edenler olabilir kopege  bisey olmadi durunca firladi gitti.

Yorum bağlantısı
Özcan Can

Usta arizayi tespit etmis .turbo icerisinde bulunan bir kapakcik varmis .o kapakcik gorevini yerine getirmiyormuş .turboyu sökmüş sali gunu aracimin cikacagini soyledi .olup olmadığı hakkinda tekrar sizleri bilgilendiririm.  tesekkur ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özcan Can

Arac hala olmadı. Ariza kodu su sekildeymis.

P0276 ENJEKTOR DEVRESi DUSUK-SiLiNDiR #6

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yakıt mı düşük acaba.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yusuf Berke
On 10.11.2018 at 16:21, Özcan Can yazdı:

Düşük voltaj alıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...