İçeriğe Yönlendir

Connect - Kayıştan Gelen Ses

Erkan Tekin

Recommended Posts

Erkan Tekin

Arkadaşlar merhaba.. son 2 gündür araç rolantide çalışırken kayıştan diye tahmin ediyorum ses geliyor.. çiyaklama mı diyem artık cırcır böceği gibi ses yapıyor :D  bu bakımda değil ama bir önceki bakımda değiştirdim V kayışını.. Sorun olur mu acaba ?  

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
15 dakika önce, Erkan Tekin yazdı:

Arkadaşlar merhaba.. son 2 gündür araç rolantide çalışırken kayıştan diye tahmin ediyorum ses geliyor.. çiyaklama mı diyem artık cırcır böceği gibi ses yapıyor :D  bu bakımda değil ama bir önceki bakımda değiştirdim V kayışını.. Sorun olur mu acaba ?  

kayışa su geldiyse yapar ses ama 2 günde kururdu, artı olarak kayış gevşemiş olabilir , yada kayış bilyalarında sorun olabilir, wd 40 var ise kayışın tutunduğu bilyaların diplerine wd 40 uygulayın kayışa sıçratmadan ama sonra tekrar bakın sese 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
52 dakika önce, Erkan Tekin yazdı:

Arkadaşlar merhaba.. son 2 gündür araç rolantide çalışırken kayıştan diye tahmin ediyorum ses geliyor.. 

O ses gelirken kayışı az bişey ıslat.. Ses kesilirse kesin kayıştandır ve kayıştan ise ya bozuktur, ya gerdirilmemiştir, çözmen gerekir. Aksi durumda ısınır ve kopar..  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Bnm mındeodada aynı ses kayseride gösterebileceğim birisi varmıdır

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bnm mındeodada aynı ses kayseride gösterebileceğim birisi varmıdır

Oto Deva
Şimşeklerin karşısında. Stadın karşısında.
Yorum bağlantısı
İhsan Yıldırım

Kim var hocam orda hafta içi bir uğrayalım

Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
On 02.11.2018 at 12:04, Alpay Sumer yazdı:

pudrada is gorur. ek bilgi dursun forumda☺

On 02.11.2018 at 12:00, Mehmet Ozyurek yazdı:

O ses gelirken kayışı az bişey ıslat.. Ses kesilirse kesin kayıştandır ve kayıştan ise ya bozuktur, ya gerdirilmemiştir, çözmen gerekir. Aksi durumda ısınır ve kopar..  

On 02.11.2018 at 11:21, Murat Öngür yazdı:

kayışa su geldiyse yapar ses ama 2 günde kururdu, artı olarak kayış gevşemiş olabilir , yada kayış bilyalarında sorun olabilir, wd 40 var ise kayışın tutunduğu bilyaların diplerine wd 40 uygulayın kayışa sıçratmadan ama sonra tekrar bakın sese 

Arkadaşlar sorunu çözdük.. çok mantıksız bi yer çıktı... Ustam connectler genelde bu sesi gergi kütüğünden yapar dedi 1 yan sanayi ve bi orjinal gergi kütüğü taktık sesi yine kesmedi.. 
Meğer şarj dinamosunun rulmanı kitlenmiş.. bilya dağıtmış ses ordan geliyormuş.. Rulmanı komple 200 tl ye değiştirdik ve sorun düzeldi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
18 dakika önce, Erkan Tekin yazdı:

Arkadaşlar sorunu çözdük.. çok mantıksız bi yer çıktı... Ustam connectler genelde bu sesi gergi kütüğünden yapar dedi 1 yan sanayi ve bi orjinal gergi kütüğü taktık sesi yine kesmedi.. 
Meğer şarj dinamosunun rulmanı kitlenmiş.. bilya dağıtmış ses ordan geliyormuş.. Rulmanı komple 200 tl ye değiştirdik ve sorun düzeldi :D 

Geçmiş olsun. Mantıksız yerden çıktı demişsiniz ama ses gene kayıştan geliyormuş işte :)

Alternatör (şarj dinamosu) tahriği V kayışından alır. Şarj kitlendiyse V kayışı rulmanı döndüremediği için üzerinden sıyrılarak geçer. Geçerken de haliyle ses çıkartır.

Ne zamandır bu durumdaydı, araç şarj kesmiş nasıl yolda- park yerinde kalmadınız? Akü iyi dayanmış.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin
1 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Geçmiş olsun. Mantıksız yerden çıktı demişsiniz ama ses gene kayıştan geliyormuş işte :)

Alternatör (şarj dinamosu) tahriği V kayışından alır. Şarj kitlendiyse V kayışı rulmanı döndüremediği için üzerinden sıyrılarak geçer. Geçerken de haliyle ses çıkartır.

Ne zamandır bu durumdaydı, araç şarj kesmiş nasıl yolda- park yerinde kalmadınız? Akü iyi dayanmış.

aslında dediğiniz doğru evet.. yine kayışa bağlı parçalardan biri :D 2 yıllık mutlu akü var aracımda şuan ömründen yemiş olabilir. :D Ses ilk başlarda rolantide çok nadir geliyordu daha sonra devirlerde de gelmeye başlayınca daha büyük bi arıza cıkarmadan gideyim dedim. kayış baya deforme olmuş :D onu da 1 ay önce yağ bakımında değiştirmiştim ekstra ayış masrafım oldu :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İbrahim Esmez

Benim V kayışından çıt çıt ufak ses geliyor bazen düzeliyor rolantide belli ediyo kendini

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 04.02.2019 at 00:15, İbrahim Esmez yazdı:

Benim V kayışından çıt çıt ufak ses geliyor bazen düzeliyor rolantide belli ediyo kendini

Kayışı söküp denemek gerek.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...