İçeriğe Yönlendir

Focus III - Sabah İlk Marşta Mavi Duman

Hakan Gülsoy

Recommended Posts

Hakan Gülsoy

Arkadaslar iyi gunler

Son 2 gundur ilk marsa bastigimda hafiften mavimsu duman goruyorum aynada biraz isindinmi herhangi bisey kalmiyor

Aracta Herhangi bir anormallik yok surusunde motorunda falan gunluk kullaniyoruz

Km 74k Civari.

Neden olabilir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Muhtemelen silindir kapak contası içeriye kaçırıyor. 1 gece biriken çok az miktarda yağ anlık yanıyor ve bu sorun açığa çıkıyor. Conta değişirse çözülür. Sorun yok sayılabilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Derken mi anlayamadınız dedikten sonra mı?

valf yani süpap....

Valfin ne ise yaradığını bilmiyorum demek istedim.
Muhtemelen silindir kapak contası içeriye kaçırıyor. 1 gece biriken çok az miktarda yağ anlık yanıyor ve bu sorun açığa çıkıyor. Conta değişirse çözülür. Sorun yok sayılabilir [emoji4]

Conta degisimi derken? ust kapak contasimı degisiyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
8 dakika önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Muhtemelen silindir kapak contası içeriye kaçırıyor. 1 gece biriken çok az miktarda yağ anlık yanıyor ve bu sorun açığa çıkıyor. Conta değişirse çözülür. Sorun yok sayılabilir :)

Referans var mı?

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

hocam en iyi ihtimal enjektör pulları. kötü ihtimal de yanma odalarında çizikler oluşup bu çiziklerden yağ sızması. araba ısınıp odalarda genleşme olunca sızıntı duruyor ve duman kesiliyor. bu sorunu da yanma odalarına port polish uygulaması yapabilirsin ki hem odalar genişler güç artar hem de sorun gider ama motorun açılması gerekir. en kısa yoldan da carbon clean yaptır. yine aynı şekilde sonuç alırsın ve sıkıntı kalmaz.

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy
Hakan hocam Aracın dizel  bence turbodan  olabilir.

Aracın cekisinde gidisinde herhangi bi sıkıntı yok suan icin turbodan oldugunu dusunmuyorum
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Alper Sakalli

Araç birkaç saat yattıktan sonraki ilk marşta duman atıyorsa kesin olarak diyebilirim ki Külbütör kapağından motora yağ süzülüyor ve yanma odasında birikiyor. Marş esnasında bu birikmiş yağ yakılıp atılmaya maruz kaldığı için de dumana sebep oluyor. En uygun fiyatlı conta bu kısmetlisiniz. Geçmiş olsun 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zamane motorunda egzosadaki mavi duman sadece yağ kaynaklı olmuyor, yakıt kaynaklı da olabilir. yani enjektör.

yakıtların da üretim prozesi değişti, motorların çalışma teknolojiside.

vesile ile artık segman gömlek atılmış motor duymak daha nadir oldu mesela.

Yorum bağlantısı
Alper Sakalli
12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

zamane motorunda egzosadaki mavi duman sadece yağ kaynaklı olmuyor, yakıt kaynaklı da olabilir. yani enjektör.

yakıtların da üretim prozesi değişti, motorların çalışma teknolojiside.

vesile ile artık segman gömlek atılmış motor duymak daha nadir oldu mesela.

Abi affına sığınarak soruyorum. Yakıt veya ateşleme kaynaklı sorunlarda siyah duman olmuyor mu? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...