İçeriğe Yönlendir

Ford Kuga Awd Sistemi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

Ben canlı kanlı arazilerini biliyorum. Amarok parçalıyor 

kendide parçalanmasın sonra :D  arazi ye dayanım yok, sorunuda o zaten, uzun ömür falan bekleme, motorda hassas bu arada...  amarokta har har motor gücüne bakıpta vay amma gidiyor diyorlar, motor gücü değil herşey bunu atlıyorlar....

amarok süslü asfalt pikabıdır kardeş, biz lr2 ye bakalım, pikap işi sakat iş, zaten herkes alıpta yolda basamaz bununla, öldürür adamı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Bence bize göre değiller.  
değiller. Asfaltta 110 120 ancak
Amarok 2.0 bi turbo, 3.2 wiltrack'ı çiğ çiğ yiyor her koşulda. Şekil olarak Ford iki adım önde ama 
kemikleri boğazına takılır...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Hele hele 

ne yazıki o iş öyle değil kardeş, amrokla viraja girmem, rangerle 200 le 4 tekeri kayarak girerim, beş para etmez amarok bu konuda, dayanımda zaten yok, hikaye bakma sen arazide hoplamasına, vw başka iş yapsın önce emisyonu düzeltsin, pikap onun işi değil,  extrem kullanacaksın pikabı sonra bakacaksın ikisinede, denedim hala sağım, ben normal gitmem pikapla, diğerinde 200 e çıkmak bile şeytanla anlaşmak gibi haberin ola.... bunuda marifet diye yazmıyorum, neye göre kıyas yaptığımı anlatmak için, gerçi 80-90 la bile anlarsın, yap geyik testi kendi kendine gör...neyse kendim denemesem hak veririmde, amarok full alacaksan paşa paşa asfaltta süslü donanımla gezeceksin, arazidede fazla kasmayacaksın, sonra uyduruk krankını ekzantiğini kırmayacaksın, ha bunları değişirken ama yere düşürmede kırılmasın sonra :)

Not: pikap hız aracı değildir, denemesin kimse ve banada bakmasın, basıyoruz diye spor araçla kıyaslamaya girilmesin, elbette onun gibi yol tutmaz seri değildir vs. ama normal çoğu aracın tepesinden atlar, bu aracı spor araç gibi kullandığında kontrol edebiliyorsan o zaman bas pikapla, yoksa kaldırır ters yere yapıştırır, bu şekilde kullanmayı bilen adamda ikisini kıyasladığında amoroğu direk atar kenara, açıklayayımda tam olsun....

pikap sürecek deneyimsizlere tavsiyem, sakın basmayın aman diyim, amma gidiyor bu diye gaza gelmeyin, araba gibi değil bu meret, durmaz, gazı kullanmazsan dönmez, bir kaçırdınmı takları saymayı bırakırsın, uykunu getirir saymak, son uykunu, aman diyim yine....

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ali sadece alışmışın.
Birbirlerinden bu kadar üstün olamazlar.
Biri 110-120 iken diğeri ile kayarak 200 ile viraja giremezsin.
Kamyonet sonuçta

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
ne yazıki o iş öyle değil kardeş, amrokla viraja girmem, rangerle 200 le 4 tekeri kayarak girerim, beş para etmez amarok bu konuda, dayanımda zaten yok, hikaye bakma sen arazide hoplamasına, vw başka iş yapsın önce emisyonu düzeltsin, pikap onun işi değil,  extrem kullanacaksın pikabı sonra bakacaksın ikisinede, denedim hala sağım, ben normal gitmem pikapla, diğerinde 200 e çıkmak bile şeytanla anlaşmak gibi haberin ola.... bunuda marifet diye yazmıyorum, neye göre kıyas yaptığımı anlatmak için, gerçi 80-90 la bile anlarsın, yap geyik testi kendi kendine gör...neyse kendim denemesem hak veririmde, amarok full alacaksan paşa paşa asfaltta süslü donanımla gezeceksin, arazidede fazla kasmayacaksın, sonra uyduruk krankını ekzantiğini kırmayacaksın, ha bunları değişirken ama yere düşürmede kırılmasın sonra [emoji4]

Not: pikap hız aracı değildir, denemesin kimse ve banada bakmasın, basıyoruz diye spor araçla kıyaslamaya girilmesin, elbette onun gibi yol tutmaz seri değildir vs. ama normal çoğu aracın tepesinden atlar, bu aracı spor araç gibi kullandığında kontrol edebiliyorsan o zaman bas pikapla, yoksa kaldırır ters yere yapıştırır, bu şekilde kullanmayı bilen adamda ikisini kıyasladığında amoroğu direk atar kenara, açıklayayımda tam olsun....

pikap sürecek deneyimsizlere tavsiyem, sakın basmayın aman diyim, amma gidiyor bu diye gaza gelmeyin, araba gibi değil bu meret, durmaz, gazı kullanmazsan dönmez, bir kaçırdınmı takları saymayı bırakırsın, uykunu getirir saymak, son uykunu, aman diyim yine....
bir çok aracın üzerinden atlar demenizi anlamadım en iyi pikap ortalama c sınıfı bir araçtan bile malesef iyi yol tutamaz modifyeli değilse. kullandım biliyorum alayı leylek gibi. ha Mercedes ve amarok kullanmadım.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ali sadece alışmışın.
Birbirlerinden bu kadar üstün olamazlar.
Biri 110-120 iken diğeri ile kayarak 200 ile viraja giremezsin.
Kamyonet sonuçta

okadar üstünlük demeyelimde yüksek hızda azıcık üstünlük yeterli,  200 yerine göre, yada şöyle diyim, v6 amaroklar 32. ranger alalım, amarokla düz yol haricinde bana imkansız yetişmen, benim ayarımda sürücü olsan bu durumdada zaten araba kaldırmaz, uçarsın...

servet boşa beğeni atma, alırım anektarını :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
3 saat önce, Tahir Ak yazdı:
3 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

bir çok aracın üzerinden atlar demenizi anlamadım en iyi pikap ortalama c sınıfı bir araçtan bile malesef iyi yol tutamaz modifyeli değilse. kullandım biliyorum alayı leylek gibi. ha Mercedes ve amarok kullanmadım.

birçok derken örnek, dizel yada benzinli focus, acemiysen pikapta üstelik, rahat başedersin, senin focus mesela onun zaten şansı bile olamaz,  sen yazdığımı okumadın sanırım, çok hızlı gideceksen normal sürücü yapamaz diyorum zaten, ölürsün, kullanabilense öyle bir atlarki şaşarsın, zaten korkar atladığın takibi bırakır :) 

normal sürücü ve normal hızlar, 130*150*160 gibi gidiyoruz diyelim,  yol tutuşa gelelim, mesela son kasa fiesta ile sert virajlı yolda rahat başeder geçer demedim dikkat et ama geçebilirde duruma bağlı sürücüye bağlı, o derece iyi yani virajda bastınmıda zaten şansı yok fiestanın, fiesta focus jetta oktavya bu seviyede araçlarla falan çok rahat virajda kapışırsın peşlerinden gidersin, ortalama bir sürücüysen hemde, pikap dediysek o kadar kötü demedik, leylek gibi olduğuna bakma sen, bana inan duman edersin, seni yüksek oluşu korkutmuştur :) bu araçlar eskisi gibi değil, baya baya iyidirler, bakma sen leylek oluşuna... mersoyu bilmem, zaten mersoda değil o neyse artık, amarok sadece güçlü oda leylek bu arada, neyse bunlar pikap, kullanma yetin yoksa şakası olmaz, bir daha özellikle yazayım bunu, aman da diyeyim....

leylek derken mesela dusterla kapış, denedim şahsen sonuç şu: duster 110 luk olanla hemde, 3 vitesten sonra dusterı aynanda ufalarak görürsün, virajda dusterın en ufak şansı olamaz, arazide iyi, ama ranger gibi dayanıklılık bekleme,  hızlı gitmekte, viraj almakta son hızdada ranger ın en basiti bile ezeer geçer, al sana basit bir örnek...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
birçok derken örnek, dizel yada benzinli focus, acemiysen pikapta üstelik, rahat başedersin, senin focus mesela onun zaten şansı bile olamaz,  sen yazdığımı okumadın sanırım, çok hızlı gideceksen normal sürücü yapamaz diyorum zaten, ölürsün, kullanabilense öyle bir atlarki şaşarsın, zaten korkar atladığın takibi bırakır [emoji4] 

normal sürücü ve normal hızlar, 130*150*160 gibi gidiyoruz diyelim,  yol tutuşa gelelim, mesela son kasa fiesta ile sert virajlı yolda rahat başeder, bastınmıda zaten şansı yok fiestanın, fiesta focus jetta oktavya bu seviyede araçlarla falan çok rahata virajda kapışırsın, ortalama bir sürücüysen hemde, pikap dediysek o kadar kötü demedim, leylek gibi olduğuna bakma sen, bana inan duman edersin, kullan sende isteyeceksin [emoji4] bu araçlar eskisi gibi değil, baya baya iyidirler, bakma sen leylek oluşuna...

leylek derken mesela dusterla kapış, denedim şahsen sonuç şu: duster 110 luk olanla hemde, 3 vitesten sonra dusterı aynanda ufalarak görürsün, virajda dusterın en ufak şansı olamaz, arazide fena değil ama ranger gibi dayanıklılık bekleme,  hızlı gitmektede son hızdada ezeer geçer, al sana basit bir örnek...
valla o zaman sizi pikabın demirbükeyi ilan ediyoruz :) zira dmax ile 4çekerde iken hafif eriyen asfalt ve virajda yaklaşık 90km hızla virajda frene basınca bildiğim duaları yaklaşık 2sn de okumuştum :) aynı şekilde l200 ve navarada da benzer şekilde tedirgin giriyordum tabi bu araçlar 2006 2008 arası Esp falan yoktu galiba abs vardı
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ali bunlar yanlış işler. Sizi pistte görmek isterük..

basmıyorum artık canım, dedimya denemeyin, yapmayın bu yazdıklarım matah şeyler değildir diye, aman diyim bakmayın bana :)

pisti bulsam, hep ters yerlerdeyim ne yazıkki :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Tahir Ak yazdı:

valla o zaman sizi pikabın demirbükeyi ilan ediyoruz :) zira dmax ile 4çekerde iken hafif eriyen asfalt ve virajda yaklaşık 90km hızla virajda frene basınca bildiğim duaları yaklaşık 2sn de okumuştum :) aynı şekilde l200 ve navarada da benzer şekilde tedirgin giriyordum tabi bu araçlar 2006 2008 arası Esp falan yoktu galiba abs vardı

onlar tırt dermişim, ranger dan kötüler ama...

duamı ettin, diyorum ya  kullanabilirsen diye, 90 la eriyen asfaltta virajdasın ve frene basıyorsun, naaptın sen arkadaş, tabii dua edersin, gazı bırakmayacaksın, dengeyi bozmuşsun :) 

bak, korku olmayacak bu işte, ben hiç korkmam, ölümüde düşünmeyeceksin hızlı sürüyorsan, bende  ters bir durumda (uçmadıysam tabii) olay biter arabadan inerim gider otururum ondan sonra buz gibi olurum, sürerken sıfır his, sadece araba ve sen, bunu yapamıyorsan unut bu tip araçlarla basmayı, deneme bile, çok sakat iştir... 

eskilerde daha bir maharet gerekli, esp kapalı olacak, esp normal sürüş için :tongue: esp gaza basıp arkayı savurtarak dönüşü engeller, zaten esp yarış gibi işlerde kapatılır, hele pikapla sert kullanımda esp öldürür adamı, kapanacak o, çekiş kontrol falanda kapanacak...

artık basmıyorum, kapadım o defteri, kural neyse o, bakmayın bana siz, tısır tısır gidiyorum vallahi :)  ....

Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

doğuştan tüm serileri tasarım hatalı saçma sapan yol tutuşlu pikaba iyi bir örnek Hilux, bununla basılmaz, sakince sür yükünü taşı, o kadar.... :) 37 mille takla atıyor, ayıp yahu...

pikap bu aga :)

önce bunu izleyin, hıza dikkat, bakın bakalım ranger hangi seviyede, leylekte olsa kötü değil bayağı iyi hatta bazı binek araçlardan bile daha iyi, şaşırtıyor insanı, diğer pikaplarda masal yanında.....

beş para etmezlere örnek jeep, birde diğerlerine bakın hele...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
16 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

basmıyorum artık canım, dedimya denemeyin, yapmayın bu yazdıklarım matah şeyler değildir diye, aman diyim bakmayın bana :)

pisti bulsam, hep ters yerlerdeyim ne yazıkki :)

Türkiye den kalkıp Almanyay ya gidiyor udm ciler (bmw) , İstanbul daki piste gelemiyorsa yerli şoförler, ne diyeyim.. Udm ayrı dünya...

12 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

beş para etmezlere örnek

direksiyonu ne zaman sağa kırmaya başlıyor iyi seyret. diğerlerinden 1 saniye kadar önce.. yemedik yani böyle anti reklamları

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Bir saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Türkiye den kalkıp Almanyay ya gidiyor udm ciler (bmw) , İstanbul daki piste gelemiyorsa yerli şoförler, ne diyeyim.. Udm ayrı dünya...

direksiyonu ne zaman sağa kırmaya başlıyor iyi seyret. diğerlerinden 1 saniye kadar önce.. yemedik yani böyle anti reklamları

tırt değil yani, o yüzdenmi firma güncelleme yaptı demeç verdi, tırt işte kabul et, her modeli değil ama :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

adamlar zengin, hiçbir amerikalı o direksiyonu öyle çevirmez, fakir hareketleri onlar

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Konu başlığına gelecek olursak Ford un awd si Subaru awd si ile karşılaştırılırsa sonuç ne olur?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
3 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

hepsi aynı, öğrendiler işi....

Gazla viraj dönülür yani kuga ile? Eski yeni kasa fark eder mi? @Servet Aydın abinin land de awd o da mı aynı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
25 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Konu başlığına gelecek olursak Ford un awd si Subaru awd si ile karşılaştırılırsa sonuç ne olur?

Ford yolda performansı öne çıkarırken ekonomi de yapabiliyor yeri geldiği zaman. Yol dışında da başarılı. Land bu sistemin gerisinde en azından freelanderin hepsi. Ya ön yada 50 50 bölüyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Gazla viraj dönülür yani kuga ile? Eski yeni kasa fark eder mi? @Servet Aydın abinin land de awd o da mı aynı?

yok yani genel anlamda dedim, seçilen tip neyse o tipte hepsi aynı seviyede artık...

Kuga güzel harbiden...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Karakoca
(düzenlendi)

yeri gelmişken sorayım mk1 2.0 tdci 4x4 manuel 140 hp 320 nm kuga düşünüyorum üstadlar tecrübesi olanlar bir yorumlasın bakalım aracı yakıt performans haldex performansı viraj kabilyeti donanım vs eksisi artısı ile :d

kullanıp tecrübelileri sahneye alalım :)

tarihinde Serkan Karakoca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

Birde mk1 manuel olan varsa çevresinde veya kendinde kantarda araç ağırlığını tartabilir mi rica etsem :)

değişik değişik ağırlıklar mevcut ruhsatlarda teknik özelliklerde vs ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...