İçeriğe Yönlendir

Ford Kuga Awd Sistemi

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Video güzel anlatmış aslında.. Çekiş sistemi de çok hoşuma gitti. 

Biraz daha araştıralım bakalım. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şu videoyu yorumlayacak bir babayiğit vardır illaki. :)

3 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Proje ? 

Proje bir kaç basamaklı.. Sonucu güzel olacak inşallah.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kuga falan kesmez Emmi seni, bağ bahçe, arazi için wildtrack verelim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

wildtrack

Bakayım onun çekiş sistemi nasılmış :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu 4*4 lerin neye göre hangi tekeri çevirdğini anlamak için filozof olmak lazım. 

sanki bazen saçma sapan çeviriyor gibi geliyor artık :D 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Video güzel anlatmış aslında.. Çekiş sistemi de çok hoşuma gitti. 

Biraz daha araştıralım bakalım. 

Mehmet abi  otopark.com zamanında test etmişti  bi izle derim.  Çekiş sistemini çok başarılı bulmuşlardı.

https://youtu.be/2CJcOryVSJ8

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

diagonal test candır default_smile.png ama mazda gibi frenle döner tekere basınç uygulayıp 10 saniyelik patinaj sonunda sistem ısındı deyip kapanmasın. bkz. carquestions kanalı mazda mx3 idi galiba 5 te olabilir

Bu arada 2019 raw4 te de Toyotanın lüks segment jiplerinde kullandığı tork dağılım sistemi geliyor onun diagonal testi daha çıkmadı ben de merakla bekliyorum zira 2018e kadar raw4m4 çeker değil 1 çeker olarak dalga konusu olmuştu. bkz diagonal testler

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bugün ortakla muhabbet anında geçti bu konu. Aracın alt yapısı ciddi başarılı. Klasik önden çekiş, çekiş kaybı ile 50/50 bölünen sistem yok. Viraj girişi, gaz tepkisi vs araç hemen çekişi ön veya arkaya dağıtıyor. Önden daha çok arkaya güç aktarma asvalt üzerinde ciddi performans demek. Audi ile çok benzer alt yapı. Virajlarda sağ ve solu da oransal açıp kapatıyor ise zirve denir bu sisteme. Ford zaten başarılı. Level atlamış 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
35 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

kaşkay böyle geçemiyor mu?

Bildiğim, audi hariç hiçbirinde yok bu sistem. Ya ön, ya da 50/50

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

O da Ford 

10 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

arkada dingil olsa bu kadar kasılmaz gibi. 

Dingil başa bela. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bu durumda emmi ya Kuga ya Ranger diyecek :) bence Kuga der çünki ranger şehir içinde park sorunu olan, yük amaçlı arazi aracı, yakıtta sakin sürüşte 10 lt gibi, ama keyifli, tokatta süper, 1.5 dizel kuga falan toz yutar,  sürekli arazide kullanmayacağına görede, burumda hem vergi hem yakıt hem kullanışlılık hem yeni olması hemde Ford olması 4 çekerinin güzel olması sebebiyle gelsin Kuga diyecek sanırım :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
1 saat önce, Ertan Çabuk yazdı:

3.2 Al emmi. Bana dua et.

vermesene gazı, sen bir yandan kardeşim ayrı yandan, wildtrak diyorsunuz :) kardeşim hanım süremez diye son anda Ranger dan vazgeçti,  şimdi her aklına geldiğinde söyler durur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

param olsun ne vergisi ne de yakıtı bir dakika düşünmeyeceğim. çok fena çoookkk

vermesene gazı, sen bir yandan kardeşim ayrı yandan, wildtrak diyorsunuz [emoji4] kardeşim hanım süremez diye son anda Ranger dan vazgeçti,  şimdi her aklına geldiğinde söyler durur...

10 yüz 1000 milyon defa izlediğim ranger videolarından biri bu.
Ne zaman arazi aracı baksam sarısitede bi bakıyorum ranger sayfasına gitmişim....
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Ertan Çabuk yazdı:

param olsun ne vergisi ne de yakıtı bir dakika düşünmeyeceğim. çok fena çoookkk

bende her servise uğradığımda altına üstüne girdiğim tek model, başka modelllere bakmam bile,  tank gibi araba, yıllardır benim değil ama kullandığım pikaplardan olduğu için diyorum, Ranger bir yana diğerleri bir yana aga :)  sadece mazot seçer ona göre, mazotun güzel ve katkılı olacak... 

arazide çok işim olsa acımayacağımda normal kullanım için yazık arabaya, hakkını vereceksen alınmalı bence, yok ille alırım denecekse tamam, zaten yolda seni üzmez, yolda kendiliğinden açılıyor zati, gören kenara kaçıyor kaçmayanada basıyorsun tokadı, nereye yetişiyor sana :D  

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
bende her servise uğradığımda altına üstüne girdiğim tek model, başka modelllere bakmam bile,  tank gibi araba, yıllardır benim değil ama kullandığım pikaplardan olduğu için diyorum, Ranger bir yana diğerleri bir yana aga [emoji4]  sadece mazot seçer ona göre, mazotun güzel ve katkılı olacak... 
3.2 im olsun mazotunun en kalitelisini almaz mıyım ben ona.

Hele bu video yok mu

bende her servise uğradığımda altına üstüne girdiğim tek model, başka modelllere bakmam bile,  tank gibi araba, yıllardır benim değil ama kullandığım pikaplardan olduğu için diyorum, Ranger bir yana diğerleri bir yana aga [emoji4]  sadece mazot seçer ona göre, mazotun güzel ve katkılı olacak... 

arazide çok işim olsa acımayacağımda normal kullanım için yazık arabaya, hakkını vereceksen alınmalı bence, yok ille alırım denecekse tamam, zaten yolda seni üzmez, yolda kendiliğinden açılıyor zati, gören kenara kaçıyor kaçmayanada basıyorsun tokadı, nereye yetişiyor sana [emoji3]  
Hakkını da veririm bunun içinde yatarım bea...64e881a16a7b7919a3ad4b27d295122c.jpg
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...