İçeriğe Yönlendir

Focus'a Yapılması Gerekli Bakımlar

Oğuzhan Deniz

Recommended Posts

Oğuzhan Deniz

Arkadaşlar herkese iyi günler, 0km olarak aldığım 2011 benzinli 100 hp manuel aracım 190.000 km ye geldi 22.000 de lpg taktırmıştım.169.000'de subap yaktı ve değişti. Şu an sorunsuz kullanıyorum çok şükür. Sorun yaşamamak adına bu kmlerde neleri değiştirmek gerekir? Triger değişti. Baskı balta henüz hiç değişmedi, fabrikanın koyduğu baskı balatayı kullanıyorum. Disklerin hiç biri değişmedi. Bir sefer benzin pompası değişti. Alt takımdan sadece bir kez ön amortisörler ve 3 kez Z rot değiştirdim. 15.000 de bir bakımını yaptırıyorum Tuncay abiye. Her bakımdan sonra LPG ayarı ve filtre değişimini yaptırıyorum. Radyatör temizliği yaptırmak istiyorum. Gelecek bakımda radyatörü söküp içini güzelce temizletmek istiyorum ama faydası ne olur zararı olur mu bilmiyorum. Gaz kelebeğini söktürüp temizletmek istiyorum. Kısacası bu durumda bir araçta ne bakımlar yapılmalıdır? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Araciniza gayet guzel bakimlar yapmis ve yapmaktasiniz.

Radyatorde herhangi bir sorun vs olmadiysa sadece komple sivi degisimi yapabilirsiniz.

Fren balatalariniz ve hidrolikleri kontrol edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Araciniza gayet guzel bakimlar yapmis ve yapmaktasiniz.

Radyatorde herhangi bir sorun vs olmadiysa sadece komple sivi degisimi yapabilirsiniz.

Fren balatalariniz ve hidrolikleri kontrol edebilirsiniz.

Evet fren hidroliği aklımda ona baktıracağım. Hatta direksiyon hidroliği ve gerekliyse şanzuman yağını değiştireyim diyorum. Komple sıvı değişimi yaptırmayı düşünüyorum radyatörde. İçini de bi temizletirim.

Bir saat önce, Murat Atagenç yazdı:

2. triger değişimi yapılacak

Fren balatalarına bakılsın, fren hidroliği 3 sene olmuşsa değişsin.

Lpg için afr ayarı yaptırın mutlaka

Ankara için; https://www.facebook.com/akiftezel?fref=gs&dti=166227217241702&hc_location=group_dialog

https://www.facebook.com/groups/166227217241702/

2. triger değişimi yapıldı Murat bey. LPG AFR ayarı için Quattro Garage Bekir ustaya gideceğim. Hem filtre değişimi hem de ayar yaptıracağım. Geçen kendisi yoktu ustası abi bu araba atmosferik buna gerek yok falan dedi ama siz yaptırdınız mı ne gibi farklılıklar gördünüz? Bu link gönderdiğiniz kişi mi yapıyor AFR ayarını? 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Ankara'da linkteki kişi yapıyor. Herkesin yaparız dediği ama yapamadığı ayar.

Hakkıyla bu işi yapan insan az herkese güvenmeyin, lpgayari.com ve facebook grubunu inceleyince göreceksiniz.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Bu AFR ayarıyla ilgili pek çok şey yazılıp çiziliyor. Yapılan ayar sürekli seri yani yüksek devirli kullanımda iyi fakat normal kullanımda motora zarar veriyor fakirde ya da zenginde kalıyor deniliyor. Benim bahsettiğim usta quattro garage bekir başkal. O da iyi ustadır aslında. Bana bu AFR ayarı lpgcilerin yeni pazarlama stratejisi gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...