İçeriğe Yönlendir

Toyota Müşteri Memnuniyetinde Çuvalladı.

Murat Yetiş

Recommended Posts

Murat Yetiş
sık rastlanan bir arıza olup olmadığı ayrı bir konu.
Anlamadığım: sizin aracınızı satmak için sanayiye götürene kadar direksiyonda kaynaklı bir arıza başvurunuz, şikayetiniz var mıydı?
Hayır bu ses daha önce dikkatimi çekmedi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Yetiş
geçmiş olsun . bmis e başvurdunuz mu?
Bmis nedir?
Bmis nedir?
Teşekkürler
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bayi müşteri ilişkileri, veya direkt toyota fabrika müşteri ilişkilerine başvurun

Yorum bağlantısı
Murat Yetiş
Bayi müşteri ilişkileri, veya direkt toyota fabrika müşteri ilişkilerine başvurun
Toyota Türkiye ye bugün başta yazdığım mesajı paylaşmadan önce tüketicinin arkasında durmadığı için paylaşacağımı bildirerek gönderdim. Sonrasında yazışmaların japonya ya kadar yolu var. Aralarda bir yerde de yazdım. Amacım zarar tazmininden ziyade işleyişi mantığı ve gerekiyorsa tavır ya da kişilerin değişmesi.
Ben bir daha toyotaya uğramam ama başka kullanıcılar bu sıkıntıyı yaşamasın.

Adam arabama talip oldu. Hiçbir sıkontı yok ama ustana göster dedim rezil oldum.

Ülkemizde insanlığın bu kadar kaybedildiği bir ortamda bu duruma düşmekten utandım resmen servise götürüyorum, bakım yaptırıyorum saçma sapan öneriler sunana kadar usta olsunlar da madem böyle bir problem var ve bunu 5 dk içinde anlayabiliyorlar. Gelen araçları bir kontrol edip değiştirsinler ya da kullanıcıyı bilgilendirsinler.
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Geçmiş olsun. Yaşadıklarınızı anlayabiliyorum. Bazen paradan daha önemli şeyler vardır, ve satış için uzaklardan gelen kişiye karşı mahçup olmak bu durumlardan biri. 

Üzülerek söylüyorum ki bizim milletimiz müşteri dayanışması açısından pek tutucu değil. 2011-2012 yılında Toyota Corolla’nın 1.4d4d dizel motor ünitelerinde yağ yakma problemi baş gösterdi. Toyota araçların yağ yaktığını kabul etmedi zararları da tazmin etmedi. Gerek sosyal medyada gerekse Toyota forumda (o yıllar aktiftim ve corolla sahibiydim) bu rezilliği duyuralım diye uğraştık. Ki benim aracım dizel ve problemli olmamasına rağmen. Ne oldu dersiniz, Toyota satış rekorları kırdı 😀

Vw araçların DSG problemleri, Ford’un motor yiyen Ecoboost modelleri, Honda’nın kendi kendine göçen Civic’leri derken ben artık vaz geçtim. Tüketici olarak biz kendimizi koruyup tepki göstereceğimize, o markayı ödüllendirircesine daha çok ürünlerini satın alıyoruz. 

Ben bu olaydan sonra bir daha Toyota ve Civic benim kapıma giremez dedim ve almadım. Yalnız ben sen o... Kaç kişiyiz? Toyota satış rekorları kırarsa şaşırmayın derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mahkemede başarılı olamayabilirsiniz. 

Size kronik diyenler mahkemede demeyecektir. 

Teknik servis bülteni yoksa ispatı zor 

Çağların dediği yerleri arayın diyeceğim ama. 

Anladığım kadarıyla aracı satmışsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ayıplı maldan zaman aşımı yoktur, bilirkişi tespiti ile ayıplı olup olmadığı tespit edilebilir. Haklı olunması durumunda aracın tamamen ücreti bile alınma ihtimali olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Murat Yetiş yazdı:

Hiçbir sıkontı yok ama ustana göster dedim rezil oldum.

siz kullanırken sıkıntı var mıydı? usta baktıktan sonra mı başladı sıkıntı onu anlamadım?

30 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Anladığım kadarıyla aracı satmışsınız. 

yok usta bu bozuk demiş, satamamış diye naldım ama usta ya gidene kadar sağlammış? sonra servis e gidilmiş, onlar da bu bozuk demiş

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

yok usta bu bozuk demiş, satamamış diye naldım ama usta ya gidene kadar sağlammış? sonra servis e gidilmiş, onlar da bu bozuk demiş

Ben de, tamir masrafını düşerek satmış gibi yorumluyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Yetiş

Aracın arızasını alıcının sanayidri ustası fark etti. Servis onayladı. Sıkıntının baxı araçlarda olduğunu ancak garantimin 1 gün önce bittiğini söyleyerek bana ücret kariılığı tamirinin mümkün olduğunu söyledi. Para lazımdı ve ustasınının tamir için çıkardığı masrafı düşerek sattım.

Aracın arızasını alıcının sanayideki ustası fark etti. Servis onayladı. Sıkıntının baxı araçlarda olduğunu ancak garantimin 1 gün önce bittiğini söyleyerek bana ücret kariılığı tamirinin mümkün olduğunu söyledi. Para lazımdı ve ustasınının tamir için çıkardığı masrafı düşerek sattım.
Buradaki Amacım maddi kazanç yaratmak değil. Toyota kullanıcısı titiz ve güven odaklı. Sadece dikkat çekmek.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Bu durumdan servis bülteninin yayınlandığı tarihten sonra serviste bakım yaptırmışsanız ve serviste sizi uyararak onarım yapılmadıysa ancak haklı çıkabilirsiniz. Tabi servis bülteni varsa.

Geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Yetiş
Bu durumdan servis bülteninin yayınlandığı tarihten sonra serviste bakım yaptırmışsanız ve serviste sizi uyararak onarım yapılmadıysa ancak haklı çıkabilirsiniz. Tabi servis bülteni varsa.

Geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum olmuş.
Erdoğan Bey,
Sıkıntı sürekli serviste bakımlara götürdüm ve aracımın kazası belası yok. Bu araç her servise girdiğinde yok bilmem kaç nokta testi yok bilgisara bağlayıp kontroller diyorlar ama sanayideki 15 metrekare dükkanı olan Mehmet ustanın araca oturur oturmaz anladığı sıkıntıyı bulamıyorlar. Eşim aracı bakıma götürdüğünde 50.000km de ki aracıma bu aracın trigeri değişse iyi olur zamanı gelmiş diyorlar. (Sadece güldüm geçtim ) Direksiyondaki arızayı ben sanayideki ustadan öğrenip gidince aaaa büyük şanssızlık dün de garantiniz bitmiş diyorlar.
Yazıklar olsun servise verdiğim o kadar yüksek bakım masraflarına...
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Erdoğan Bey,
Sıkıntı sürekli serviste bakımlara götürdüm ve aracımın kazası belası yok. Bu araç her servise girdiğinde yok bilmem kaç nokta testi yok bilgisara bağlayıp kontroller diyorlar ama sanayideki 15 metrekare dükkanı olan Mehmet ustanın araca oturur oturmaz anladığı sıkıntıyı bulamıyorlar. Eşim aracı bakıma götürdüğünde 50.000km de ki aracıma bu aracın trigeri değişse iyi olur zamanı gelmiş diyorlar. (Sadece güldüm geçtim ) Direksiyondaki arızayı ben sanayideki ustadan öğrenip gidince aaaa büyük şanssızlık dün de garantiniz bitmiş diyorlar.
Yazıklar olsun servise verdiğim o kadar yüksek bakım masraflarına...
Gecmis olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Anıl Akca
(düzenlendi)

Dreksiyon turunu sona dayadığınızda mı geliyor yoksa dreksiyonu çevirdiğinizde mi ?

tarihinde Anıl Akca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Servis iyi bakım yapar. Başka da bir şeyden anlamaz ustalarla dolu. Haklı adamlar. İşi öğrenenlerden 2-3 ü bir araya gelip özel servis açıyorlar. Serviste aldıklarından daha fazla kazanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Murat Yetiş
Dreksiyon turunu sona dayadığınızda mı geliyor yoksa dreksiyonu çevirdiğinizde mi ?
Direksiyon sona gelmeden yarm cm önce geliyordu.
Servis iyi bakım yapar. Başka da bir şeyden anlamaz ustalarla dolu. Haklı adamlar. İşi öğrenenlerden 2-3 ü bir araya gelip özel servis açıyorlar. Serviste aldıklarından daha fazla kazanıyorlar.
Bu biz kullanıcıların problemi olmamalı dertleri neyse kendileri bir şekilde çözmeli. Bu markanın işçi sömürüsü problemi bence. İyi bakım yapmak dediğiniz yağ değiştirmek hasarlı parçayı değiştirmekse zaten bunu eli anahtar tutan herkes yapabilir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Akca
4 saat önce, Murat Yetiş yazdı:

Direksiyon sona gelmeden yarm cm önce geliyordu.Bu biz kullanıcıların problemi olmamalı dertleri neyse kendileri bir şekilde çözmeli. Bu markanın işçi sömürüsü problemi bence. İyi bakım yapmak dediğiniz yağ değiştirmek hasarlı parçayı değiştirmekse zaten bunu eli anahtar tutan herkes yapabilir.

Benimde ses geliyordu airbag spiral kablo değişti ses kesildi.

Yorum bağlantısı
Murat Yetiş
Benimde ses geliyordu airbag spiral kablo değişti ses kesildi.
Aracı alacak arkadaşın ustasının uyarısından sonra yetkili servisteki usta da inceleyip kolonda sıkıntı olduğunu onayladı.
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Şu kolon sıkıntısı, takır tukur sesi hala var. 2019-2020 modellerde bile var. Şimdilik garantiden değiştiriyorlar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...