Mert Gulkokan

Yeni Honda Civic Dizel ve Yaya Koruma Sistemi Sonrası Yaşanılanlar

Recommended Posts

Mert Gulkokan

Honda grubunda gördüm ve yazayım dedim. Yeni honda civic dizellerde yaya koruma sistemi var. Kaza anında kaput havaya kalkıyor ve yaya kaputa çarptığında esneyerek canlı üzerine düşen kuvveti azaltıyor.
Neyse sürücü arkadaş köpeğe çarpmış 10 km hız ile sadece panjurda çatlak var. Tamponda boya hasarı bile yok ancak sistem aktif hale geçmiş. Airbag açmamış ancak sistemin onarılması için çıkarılan bedel 25 bin tl. Ancak araç sahibi oldukça sinirli şimdi tüm gruplarda tartışılıyor
fc39b1abdce886cf2bddb686f262159d.jpg27c03f0626c1709ccca74625cb6db02c.jpge40f65917cb88e856f2f0509e03c1c9c.jpg92b6e4c7059fb0455e2f2102ce7b43ea.jpg000285a849f647e987ed860d210599dc.jpgf35abbc458ffb1ecaf2a25b7f84525d3.jpg

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer

Yoook artik😱

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mustafa Arıkan

Ben ne diyeceğimi bilemedim şimdi. Sistem normalden çok erken devreye girmiş gibi ama gerçek çalışması böyleyse yapacak bir şey yok. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

sök gitsin devam et...

• Beğen 1
  • Mutlu 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Fatih Sarıkaya
15 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

sök gitsin devam et...

Okadar kolay değildir Ali abi.Gösterdege ışığı bile vardır bunun yanıp yanıp durur.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

var artık. mazda da var,mesela. satın alırken hava attığı sistem patlayınca oynamıcam diyorsa, röno 9 var satılık, çok temiz ondan alınabilir?

• Beğen 5

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tahir Ak

Honda bela onda :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erol Güven

Honda hayat onda.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
30 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Ancak araç sahibi oldukça sinirli şimdi tüm gruplarda tartışılıyor

artık araç satılırken de sahip olabilme ruhsatı falan mı istense acaba :rofl:

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
var artık. mazda da var,mesela. satın alırken hava attığı sistem patlayınca oynamıcam diyorsa, röno 9 var satılık, çok temiz ondan alınabilir?
Tampon boyalı araca pert muamelesi yapılıyor ama :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

bunda boya yok ama eksperle anlaşan servis var :mangal: doğan slx bile bize lüks yahu

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Cihangiroğlu

25 bin, iyice saçmalamışlar yani, yaya kurtracağız ama sürüccü kalpten gidecek, vardır iptalinin bir yolu mutlaka...

• Mutlu 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Osman Furkan Sumer

lZo2lJ.jpg

Daha once Volvo'da gormustum boyle bi teknolojiyi. Otomobil markalari, yayaya en az zarari vermek icin ellerinden geleni yapiyorlar.

Civic'te boyle bi teknolojinin oldugundan haberim yoktu. Guvenli, is gorur bi donanim olmus ama maaliyeti cok fazla. Yayanin sagligindansa arac sahibinin ruh sagligi daha onemli. Ulkemiz sartlarinda iptal etmekten baska bi secenek kalmiyor..

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan

Artık kaput koruma sistemi yok ise euroncap 5 yıldız vermiyor

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Gökhan Albayrak

Yine bir servis faciası. Bu konu doğru düzgün bir şekilde pazarlanması gerekiyor ki alacak olanlar bilsin. Yine olan tüketiciye olacak. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ömer Türkşanlı

Egr iptali, dpf iptali derken Kaput koruma iptali diye başlar çakma tuningciler...

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon

21binTL nin 3binTL'si de farmış yahu. Yine de iyi para.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

😳

Acaba ne kadar etkili.   Aynı şartlarda bu sistem olan ve olmayan araçlarda yayaya ne oluyor. 

Ne kadsr koruyor bu. 

Video var mı.  Nasıl çalışıyor.  ? 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

😳

Acaba ne kadar etkili.   Aynı şartlarda bu sistem olan ve olmayan araçlarda yayaya ne oluyor. 

Ne kadsr koruyor bu. 

Video var mı.  Nasıl çalışıyor.  ? 

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

21binTL nin 3binTL'si de farmış yahu. Yine de iyi para.

kilyo farı sorsana bi.. bi de gündüz farını sor hani şu 5 cm lik olan

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selçuk Bakış

Benim 500 un çamurluk üstündeki çıtaların tanesi 700 civarı idi Haziran'da

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sani Gerşon
13 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

kilyo farı sorsana bi.. bi de gündüz farını sor hani şu 5 cm lik olan

Gördüm Kilyo farını. Allah çarptırmasın :D

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Muhip Yılmaz

C sütunu çöker, dpf'si bozulur, kaputu dalgalanır sorunda sorun... Almayın artık şu arabaları belli işte sorunlu problemli, millet mahkemelik... Kullanıcıya geçmiş olsun, her şey çözülür ama ağız tadı yerine gelmiyor ve insanı kullandığı arabadan soğutuyor.

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Recep Selim Kaya

Ciddi bi koruma sağlayacağını sanmıyorum. Sırf var denilsin ve puanlamada eksik kalmasın diye yapılmış gibi. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mustafa Arıkan

Far niye değişiyor ki? 

Mesajı paylaş

Mesajın linki