İçeriğe Yönlendir

Corolla İçin Düşünceleriniz.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Uğur Kamil

Bir arkadaş bunun en dolusunu aldı 2 ay önce otomatik dizel 4bin kmde 115bin tl. 
Ben corolla'nın bu kasasanı pek sevmiyorum ama boş veya dolu her aracın alıcısı olur. Bütün araçların boş modeli dolu piyasada bütçe ile alakalı donanım. Kimi insan vardır sonuçta aynı araba der bana o özellikler lazım değil ucuz olsun alır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

O paraya vermezler bence, yan hava yastığı var mı diye soran yok ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

1.33 'ü 64.000 lerdeyken almaya niyetlenip test etmiştik.

Çekişi gidişi güzel. Ancak 6. viteste 3000 devir ile 110 yapıyordu ki benim Fiesta 'da aynı. Velhasılı uzun yola gelmez diye eledik.

1.6 'sı nasıldır bilmem. Denemek gerek.

Beklentiyi karşılıyorsa alınır tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

1.6 sı gitmiyor diyen bence ayıp eder, avensisi götüren motor corollayı niye götürmesin? Atmosferik-Turbo kullanım farkını bilmeyen forumda pek yoktur. Bence bütçeye uyarsa alınır, güzel güzel binilir. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Abimde 1.33 Auris var cumartesi akşamı İçerenköy den Pendik stada oradan alt Kaynarca daha sonra İçerenköy yaptım ortalama 6.5 idi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

70 e C sinifi araba mi kaldi. Kosarak alirdim.

Lakin bu haberler fiyasko cikiyor bayiye gidiyorsun araba yok.

Bunlar müşteri hurdasi ile fiyat

Bayi olarak 81200e buldugumuz hurda ile verebiliyoruz

2 saat önce, Fikri Keleş yazdı:

1.33 corolla için genelde gitmez deniyor ama bence beklentiyle alakalı 

1.6 132hp 160 tork. 6 ileri manuel araç 

49 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:

O paraya vermezler bence, yan hava yastığı var mı diye soran yok ?

Toplam 7 hava yastığı var . Diz hava yastığı dahil. Tum toyota modellerinde standart. Acil fren destek trc vsc standart geliyor

27 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

1.6 sı gitmiyor diyen bence ayıp eder, avensisi götüren motor corollayı niye götürmesin? Atmosferik-Turbo kullanım farkını bilmeyen forumda pek yoktur. Bence bütçeye uyarsa alınır, güzel güzel binilir. 

Aracin 0-100 hizlanmasi 10 saniye. C segmenti daha serisi yok bu segmentte. 

Aracta standart 7 hava yastığı var. Diz hava yastığı dahil. Klima manuel. 4 cam tek tuş ototmatik. Aynalarda sinyal var. Led gunduz fari var. Yokus kalkis destek sistemi 4 saniye ve ileri geri calisiyor. Usb bluetooth aux girisi ve direksiyon kumanda var. Telefon gorusmesi mumkun. 1.6 ltr 132 bg valvematic motor 6 ileri ve 160 tork. 0-100 tam 10 saniye. 

Bu mekanik ve guvenlik ile arac yok. 110 bg 5 ileri astra ve 115 bg 5 ileri megane en büyük iki rakibi. Ve bu kadar guvenlik paketi dolu degil.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Corolla eski corolla değil. Fakatttttt... Bu fiyata da sıfır araba bulunmaz. 132  Bg Avensis kullanmış biri olarak, aynı  motor ve yaklaşık 100 kg daha hafif corolla bastın mı gider derim. Lpg düşünürseniz, Lpg ye uyumu bir çok markadan daha üstün. Ekonomi ve sorunsuzluk anlamında avantajlı. Memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ama neden muadilleri yada diğer seri corollalarla arasında bu kadar fark var dersiniz? Beni aşar. Elbet noksanlıkları vardır. Ama güvenlik ve dış aksam anlamında diğer corollalardan farklı yapılmış olabileceğini düşünmüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

1.33 'ü 64.000 lerdeyken almaya niyetlenip test etmiştik.

Çekişi gidişi güzel. Ancak 6. viteste 3000 devir ile 110 yapıyordu ki benim Fiesta 'da aynı. Velhasılı uzun yola gelmez diye eledik.

1.6 'sı nasıldır bilmem. Denemek gerek.

Beklentiyi karşılıyorsa alınır tabi.

Hocam atmosferik arabada 3000 devir hiicbisey degil.. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
9 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Hocam atmosferik arabada 3000 devir hiicbisey degil.. 

Uzun yolda kafa şişiriyor. Demek istediğim bu.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

O zaman ne anladık 6.vitesten di mi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
1 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Beklenti ses yalıtımı ise Japon’a hiç bulaşmamalı. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Bence Corollanın şu ana kadar üretilmiş en çirkin arabası, içide bir o kadarda kötü dizayn edilmiş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Beklenti ses yalıtımı ise Japon’a hiç bulaşmamalı. 

Dert izolasyon değil. 6 vites olunca 2500 d/d ile 120 km/h bekledik.

Baktık benzinli arabaların geneli böyle. Vazgeçtik. 6. vites değilde 1-5 arasına sıkışmış fazladan bi dişli işte.

Çekişi gidişi beklentimizi karşıladı. 6. vites hayal kırıklığı oldu. Böyle bir beklentisi olan varsa bilsin dedim.

1.6 'da durum farklıdır belki. Denemek gerek. Bahsettiğim 1.33.

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

1.33 de ( 100hp ) şanzıman kısa ama motor sesi de yüksek değil araç içinde rahatsız edici bi ses yok. Yakıt ekonomisi için konulmuş gibi 6.vites

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben 3500 devir ile 105 km yapiyorum. Ayda 4400 km tatil yolu gittigim oldu. Motor sesinden rahatsiz olmadim hic. Aksine ruzgar ugultusundan rahatsiz oluyorum.. :)

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Dediğim gibi beklenti ile alakalı. Kontak kapatmadan 1300 KM yapınca öncelikler değişebiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

Bugün hem forda hem toyotayı gittik arkadaşım araba bakacaktı,

fordda 1.6 benzinli manuel focus Türkiye genelinde yok benzinli otomatikler var bunu satmaya çalıştılar son fiyat 98 bine düştüler sonra dizel manuel satmaya çalıştılar 1.5 dizel Manuel’i son 130 bine düştüler, şuan focus 4 Türkiye’ye girdi buna rağmen burunlarından kıl aldırmıyorlar, toyotaya geçtik 1.6 benzinli advance modeli 98 bine bıraktılar, 1.6 life paketi son 85 bine bıraktılar hurda araba getirirsek 8 bin daha düşüyormuş ayrıca 2019 da corolla kasa değiştiyormuş Bunuda sorarak öğrendik ayrıca Türkiye genelinde 800 adet corolla satılmış hafta sonu yerli üretimin faydası olsa gerek ama corolla focusa göre teneke gibi.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
4 saat önce, Fikri Keleş yazdı:

1.33 corolla için genelde gitmez deniyor ama bence beklentiyle alakalı 

1.6 yaptılar bu sene en boş kasayı da. 1.33 kalmadı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Önemli olan madddiyat olduğu için, araba alındıktan sonra ses , konfor gibi taleplerin sonradan ekonomik durum düzelince arabaya mantajı yapılabilir diye düşnüyorum. Aynı bu Clio yalıtımı gibi 

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

1.33 ü test edince alternatifi 1.6 elantra almıştım. 

1.33 uzun yolda sollamada, rampada çok sıkıntılı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
18 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşlar bir diğer arabada bu. 

CVT Micra. Eşim için bakıyorum :) 

Arkadaşım alacak, indirimli fiyat aldığınız bayi olursa paylaşır mısınız?

Sivas bayi, zaten indirimli deyip pazarlık kapısını kapatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
2 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Arkadaşım alacak, indirimli fiyat aldığınız bayi olursa paylaşır mısınız?

Sivas bayi, zaten indirimli deyip pazarlık kapısını kapatıyor.

Hocam ben sadece internette gezip rast geldiklerimi paylaşıyorum. Alma gibi bir durumum yok. Araba alacklara alternatif üretiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Arkadaş bugün 2-3 bayi ile görüştü otomatik en baz donanım modeli yok, 1 bayide orta paket bulduk.

Arkadaşta otomatik 0 araç bakıyor 100bin tl çok üstünde olmamak şartı ile. Dizel benzin fark etmez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...