İçeriğe Yönlendir

Corolla İçin Düşünceleriniz.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Remzi Karaca
En iyi araba, anahtarı cebimde, adım ruhsatta, kendisi evimin önünde olandır. 

Üniversitede bir hocamızın lafı vardı.

En iyi telefon şirket telefonunu

En iyi araba şirket arabası diye

En iyi araba anahtarı sürekli cebimde ama adım ruhsatta adım yazmayan arabadır [emoji16]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Ahmet Gül yazdı:

@Gökhan Albayrak sorum size olacak. BMW’nin 2018 modellerinde 1.6 motor 3.20 ya da 5.20 ied 170 bg olanlarını bulamadım. Satıştan kaldırıldı mı bilginiz var mı?

Hocam şu LİNK de 5 serisi için fiyat veriliyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

sıfır km orta boy bir otomobil alacak olsam ve günlük bineceğim bir araç olacaksa dizel ve otomatik Corolla alırdım günümüz koşullarında. az yakıyor ve bozulmuyor.

EDIT

134 bin tl miş dizel otomatik. şaka gibi. kalsın kim binecekse binsin. oha diyorum.  

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
13 saat önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

Muhabbet guzel katilmadan gecemedim. Kucukken gozumu 90 model kirmizi renkli XL Corolla'yla actim. Araba hastasi olan babam kaputu her actiginda cekik gozluler bu isi biliyor derdi ve ovmeden asla gecmezdi. Her detayini anlatirdi bana dili dondugunce ve ben de anlamsizca yuzune bakardim acaba ne artisi var diye. Cok sonralari anladim surusunu, konforunu ve yakittaki comertligini. Hâlâ ilk gunku canliligini ve cazibesini koruyor. LPG siz ve sanayi yuzu gormeden 250bin km ye dayandigini goruyorum..Her gordugumde babamin kaputun altinda silip supurdugu Toyota logosu, o eski gunler gelir aklima.. :):)

Cok guzel bir yazi olmus.Ellerine saglik.

O adam o kaputu her actiginda sefkatle davranip benle senden hic ayirmadan baktigindan dolayi sanayi yuzu gormedi.

Simdi tüm forum huzurunda o adam gibi adam "Babam" a saygilarimla. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
23 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Hocam şu LİNK de 5 serisi için fiyat veriliyor. 

Peki 3.20i ed yok kaldırıldı mı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
9 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Cok guzel bir yazi olmus.Ellerine saglik.

O adam o kaputu her actiginda sefkatle davranip benle senden hic ayirmadan baktigindan dolayi sanayi yuzu gormedi.

Simdi tüm forum huzurunda o adam gibi adam "Babam" a saygilarimla. 

Saygılar bizden :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
45 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

sıfır km orta boy bir otomobil alacak olsam ve günlük bineceğim bir araç olacaksa dizel ve otomatik Corolla alırdım günümüz koşullarında. az yakıyor ve bozulmuyor.

EDIT

134 bin tl miş dizel otomatik. şaka gibi. kalsın kim binecekse binsin. oha diyorum.  

134 mü ucuzlamış demekki :D 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
3 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Peki 3.20i ed yok kaldırıldı mı?

1500cc 3 silindir olarak var, 318 adı altında satılıyor. 1600cc 4 silindir kaldırılmış hocam.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
37 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

1500cc 3 silindir olarak var, 318 adı altında satılıyor. 1600cc 4 silindir kaldırılmış hocam.

Yaa çok üzüldüm 😞 Listemde olan otomobillerden biriydi. 3.18 biraz zayıf kalıyor ne yazık ki.

Otomotiv sektöründeki anlam veremediğim şeylerden biri de bu. Honda dendiğinde akla gelecek ilk şey 2.0 vtec ve 1.6 vti. Şimdiki motorlar bu efsanelerin yanından bile geçemez. Diğer taraftan Reno ve Honda’nın 1.6 160 bg dizelleri. Ellerinde var, ne Megane’a koydular, ne Civic’e. O motorun hatrına yamuk demez Civic alırdım. Şimdi de BMW. Mis gibi 1.6 170 bg motor, ne amaçla kaldırırsın anlam veremiyorum 😟 İnşallah bu hatadan dönerler diyorum. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
12 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Yaa çok üzüldüm 😞 Listemde olan otomobillerden biriydi. 3.18 biraz zayıf kalıyor ne yazık ki.

Otomotiv sektöründeki anlam veremediğim şeylerden biri de bu. Honda dendiğinde akla gelecek ilk şey 2.0 vtec ve 1.6 vti. Şimdiki motorlar bu efsanelerin yanından bile geçemez. Diğer taraftan Reno ve Honda’nın 1.6 160 bg dizelleri. Ellerinde var, ne Megane’a koydular, ne Civic’e. O motorun hatrına yamuk demez Civic alırdım. Şimdi de BMW. Mis gibi 1.6 170 bg motor, ne amaçla kaldırırsın anlam veremiyorum 😟 İnşallah bu hatadan dönerler diyorum. 

5 kasada var. 5 iyidir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
27 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

5 kasada var. 5 iyidir

Çok pahalı yav, inşallah onlar kaldırmadan biz zenginleriz 😀

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Beyler dizel ile benzin arasinda fiyat farki kalmadi gibi. Artik benzinli araba alinir diyebilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
47 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Bence denilir cunku dizel farki 20 bin liracik falan.

Sıfır almıyorsak?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Partikül filtresi, pahalı parçaları, gürültüsü ,zor ısınması dezavantajı var, torklu diye alınırsa alınır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yeni nesil alınacaksa bende tavsiye etmem şahsen dizel bu şartlarda. 

Turbo beslemeli benzinli alınıp keyfine bakılabilir.

Ancak aradaki fark hep böyle kalacak mı? Bu konuda bir öngörü var mı? 

@Hasan Karabekiroglu abimiz bilir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Çok pahalı yav, inşallah onlar kaldırmadan biz zenginleriz 😀

Ben sıfır alanlardan ricada bulunuyorum, içinde sigara içmesinler. 15 yıl sonra benim olabilir o araba diyorum. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Fark için genel totale bakılır, kullanım şartlarına bakılır ama bireysel kullanım ve km yıllık 20k altı ise ben benzinli alırım, ufak silindir hacmi ve beslemeli motoru tercih ederim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Remzi Karaca

Toyota, büyük bir başarıya imza atarak binek otomobil pazarında kasım ayını birinci sırada tamamladı. Toyota, otomotiv sektöründe ÖTV düzenlemesi ve KDV indirimiyle birlikte devreye alınan kampanyaların sonuçlarının merakla beklendiği kasım ayını lider olarak tamamlayarak başarısını taçlandırdı. Toyota’nın bu başarısında Türkiye’de üretilen modelleri ve geniş ürün gamı etkili oldu.

Otomobil Distribütörleri Derneği’nin (ODD) verilerine göre kasım ayı binek otomobil pazarında 5 bin 403 adetlik satış adedi ve yüzde 11,7’lik pazar payıyla birinci olan Toyota, yılın 11 ayında da toplamda 30 bin 485’lik satış adedine ulaştı. Toyota, kasım ayında ticari ile birlikte toplamda 5 bin 647 adetlik satış gerçekleştirdi.

Bozkurt; “Yatırımlarımızın Karşılığını Aldık”

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, kasım ayında binek otomobil pazarında birinci sırada yer almanın mutluluk verici bir gelişme olduğunu belirterek “Bu başarı, markamızdaki süreçleri geliştirmeye odaklanma, markaya sürekli yatırım yapma ve özellikle de perakende müşterilerimize sahip çıkmanın bir sonucudur. Bu başarıda imzası olan başta tüm bayi çalışanlarımıza ve Toyota Türkiye ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.

Bozkurt, kasım ayı başında yürürlüğe giren ÖTV indirimi ve ticari araçlarda KDV’nin yüzde 1’e çekilmesinin etkilerini hemen gördüklerini de sözlerine ekleyerek şunları söyledi;

*Alıntı*

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dizel iyidir. tork iyidir şehir içinde. ayrıca buji yok yahu alette. :) al işte bir artı daha. hatta en az 4 artı eder.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...