İçeriğe Yönlendir

Connect - Kızdırma Lambası

Mehmet Fatih Demir

Recommended Posts

Mehmet Fatih Demir

Herkese merhabalar...

2006 model 90 ps lik ford connect im var. Km si 165 000. Triger i değişmiş. Sorunum şu. Aracı Trabzon dan istanbul a getirdim. Yolda hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım. İstanbul da biraz kullandıktan sonra araç stop etmeye başladı. Sonrasında dikkat ettim. Araç stop etmeden önce kızdırma bujisinin uyarı lambası yanıyor ve araç stop ediyor boş a alırsam motor çalışmaya devam ediyor. 4 kez yolda kaldım. Marş a basıyorum araba almıyor. Mecburen vurdurarak aracı çalıştırıyorum. Boştayken 2 saatten fazla süre aracı çalıştırdım herhangi bir problem olmadı. Acaba mazottan kaynaklı bi problem mi diye düşündüm. 10-15 dk kadar boştayken 3 bin devir e kadar gaz bastım gayet güzel çalıştı. Artık yola çıkmaya korkuyorum. 1 aydır araç kapıda yatıyor. Depoyu temizlettim. Mazot filtresini değiştirdim. Akü nün 2. gözü bozuktu. Yeni akü aldım. Ama ne yaptıysam marşa bastığımda araba almıyor. Bu arıza ile daha önce karşılaşan oldu mu? Çözümü nedir bilen var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diğer konuda da yazdım... 

Siz önce kızdırma bujilerine baktırın hatta değiştirin.. 

Düzelmez ise, enjektörlere de baktırmanız gerekir. 

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

Bu sorunu daha önce başka connect sahiplerinde çok fazla gördüm banada alakasız geldi fakat çoğunlukla egzantrik mil sensörü sorunu oluyor veya yakıt sistemi arızası.

Bizim arabalarda kızdırma ömrü bitince dtc vermiyor 

Facebookta bir connect grubumuz her hafta ortalama 5 kişi bu arızayla alakalı bilgi almak için gönderi atıyor çoğu egzantrik mil sensörünü değişip sorunu çözmüş.

Diğer yandan bir arıza lambası yanıp ardından stop ediyorsa araba kendini korumaya alır enjektör arızası yaşadığımda çok kez karşılaştım bu yüzden inat edip arabayı vurdurmak anlamsız.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İbrahim Esmez
(düzenlendi)

90 lık Connect aracım Motor soğukken Marş almıyor mecbur vurdurarak çalıştırıyorum 10 gündür bu sorunla uğraşıyorum akü sağlam Marş çeviriyor ama almıyor bi çözümü vardır umarım .

tarihinde İbrahim Esmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
10 saat önce, İbrahim Esmez yazdı:

90 lık Connect aracım Motor soğukken Marş almıyor mecbur vurdurarak çalıştırıyorum 10 gündür bu sorunla uğraşıyorum akü sağlam Marş çeviriyor ama almıyor bi çözümü vardır umarım .

Kızdırma bujilerine baktirdiniz mı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Esmez
On 04.02.2019 at 11:21, Selçuk Bakış yazdı:

Kızdırma bujilerine baktirdiniz mı?

Bujilere bakılmadı henüz. İki ayrı Özel servis Ustası Arıza Tespit Cihazına bağlayarak Enjektör arızası tespit ettiler mazot filtresi değişti ancak ben yakıt  sistem hava yapmasından sanıyordum .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...