İçeriğe Yönlendir

43,000 PSI Basınçlı Su ile Araba Yıkamak.

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Koray Demir
(düzenlendi)
11 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Su ile restorasyon öncesi temizlik yaparlar. bizde yok

Videodaki aletin aynısı Ankara Büyükşehir Belediyesi envanterinde var çalışırken görmüştüm beton duvarlara ve kamu binalarına sprey boya ile yazılan illegal yazıları/sloganları kazıyıp silmeye yarıyor.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, Koray Demir yazdı:

Videodaki aletin aynısı Ankara Büyükşehir Belediyesi envanterinde var çalışırken görmüştüm beton duvarlara ve kamu binalarına sprey boya ile yazılan illegal yazıları/sloganları kazıyıp silmeye yarıyor.

ondan bende de var da o klasik mercedesin sacını eğiyor fena... duvarı kazıyor ama sorun yok onda

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
3 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Tazyikli suyla çelik kesiyolar, yeterki basıçtan haber ver. :)

Aynen. Hepi topu 2500 bar. Bizim pistona giden yakıt basıncının biraz üzerinde. Vesile olsun, enjektör bir kere dahi hata verdiği anda mutlaka kontrol yapılsın. Affetmez deler geçer pistonu 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Arabayı yıkamacıya bırakıp böyle aldığınızı düşünsenize... 😭 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Arabayı yıkamacıya bırakıp böyle aldığınızı düşünsenize... [emoji24] 
[emoji16]
0f239b1672eb1e4eec3ec5a05aba6ad0.jpg
  • Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Aynen. Hepi topu 2500 bar. Bizim pistona giden yakıt basıncının biraz üzerinde. Vesile olsun, enjektör bir kere dahi hata verdiği anda mutlaka kontrol yapılsın. Affetmez deler geçer pistonu 

Abi yigenim kastamonu universitesinde ogretim gorevlisi. Bir argeleri var. Bununla ilgili asmalari gereken bir nokta vardi. Simdi burayi okuyunca bilgin vardir diye dusundum. Bir cnc tezgah yapmaya calisiyorlar. Farkli katmanlar ve malzemelerden olusan kesimler yapacak. Misal; ahsap ve plastikten olusan iki kat malzemeden olusan bir plaka. Atiyorum plastik taraftan kesim yapilacak. Ama alttaki ahsabi kesmeden. Bu noktada basinc ayarli enjektor gibi birsey lazim muhtemelen ama boyle birsey varmi? Varsa ayarlanabilen basinc araliklari nedir? Gibi bir takim teknik detaylar lazim. Bu yonde bir bilgin yada yonlendirmen mumkunmu?
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
29 dakika önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Abi yigenim kastamonu universitesinde ogretim gorevlisi. Bir argeleri var. Bununla ilgili asmalari gereken bir nokta vardi. Simdi burayi okuyunca bilgin vardir diye dusundum. Bir cnc tezgah yapmaya calisiyorlar. Farkli katmanlar ve malzemelerden olusan kesimler yapacak. Misal; ahsap ve plastikten olusan iki kat malzemeden olusan bir plaka. Atiyorum plastik taraftan kesim yapilacak. Ama alttaki ahsabi kesmeden. Bu noktada basinc ayarli enjektor gibi birsey lazim muhtemelen ama boyle birsey varmi? Varsa ayarlanabilen basinc araliklari nedir? Gibi bir takim teknik detaylar lazim. Bu yonde bir bilgin yada yonlendirmen mumkunmu?

su jeti makinalarında kullanılan enjektörler bu şekildedir. basınç ayarı yapılabiliyor. parça kalınlığına göre basınç artırılıp düşürülüyor. gelişmiş tezgahlarda otomatik yapanları bile var. 

https://www.youtube.com/watch?v=NatfTxZZrfo

13 saat önce, Efe Serhan Oğuz yazdı:

bu araç yıkama değil bildiğin su jeti ile arabayı bölmeye çalışmış ta usta işi bilmiyor tam kesememiş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Su ile restorasyon öncesi temizlik yaparlar. bizde yok

abi bu bildiğin raspalama işlememi su ile yapılıyor. tersanelerde çokça kullanılan bir sistemdir. su içerisinde aşındırıcı metal parçacıklar vardır ve su basıcı ile metal yüzeye uygulanarak boya öncesi yağ, kir, pas, eski boya hepsi temizlenir. tabi bunun en büyük dez avantajı bilmeyen sacı deler birde bu uygulamanın yapıldığı bölgelerde araçlarını park edenler için büyük tehlikedir.  (TUZLA bu yönden çok sıkıntılıdır.) su ile yüzeye çarptırılan aşındırıcı metaller havaya karışıp uçarak araçların üzerine düşüp yapışır ve araçların kaportaya elinizi sürdüğünüzde çok belli olur pütürler. hele araç beyaz ise bir süre sonra tavan kaput bağajda paslanma şeklinde görmek mümkündür. bu bölgede bulunan araçları bir çoğu çok çabuk silecekleri bozulur nedeni cama yapışan bu tozlardır. 

https://www.youtube.com/watch?v=zbSi-NA2ey8

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Karakoca

su jetiyle kesilenleri bir görseniz siz bu neki adamlar hatasız  demir paslanmaz çelik vs. blokları doğruyorlar  :D

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
bu araç yıkama değil bildiğin su jeti ile arabayı bölmeye çalışmış ta usta işi bilmiyor tam kesememiş [emoji4] 

Yani amerika kesfedilmis oylemi? Bunlar ne yapmaya calisiyor o zaman diye takildi kafama. Tekrar bir konusayim, uyuyamam sonra :-)
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Bir saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Yani amerika kesfedilmis oylemi? Bunlar ne yapmaya calisiyor o zaman diye takildi kafama. Tekrar bir konusayim, uyuyamam sonra :-)

büyük ihtimalle aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar ve ya geliştirmeye çalışıyor olabilirler. 

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
büyük ihtimalle aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar ve ya geliştirmeye çalışıyor olabilirler. 

Bende videoyu anlayarak izlememisim. Konustum. Izlemis geri dondu. Videodaki tek malzeme uzerinde calisiyor. Bizim yapmak istedigimiz ust uste binmis farkli malzemelerden olusan tabakanin ust katmanini keserken alt katmana zarar vermemek... dedi. Bana soran zaten yokta, konuyu ve yazilanlari gorunce onlarin bu proje aklima geldi belki fayda dokunur diye sormak istedim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...