İçeriğe Yönlendir

Garip Hastalik Grip.

Alpay Sumer

Recommended Posts

Celal Aydın

Eninde sonunda yakalar.
Naparsan yap, ne içersen iç, ne yersen ye. [emoji1]
Böyle bi illet bu.
Takıntılı olanı hele kesin yakalayacaktır.
Adana’da acılı şalgam ve narenciye suyu, Antep’te acılı beyran içtin mi, az bişey öteler hastalığa yakalanmayı.
Yeter ki hastalıklı biri olmasın ortamda.
Birde şunu keşfettim, bu hastalığı birine bulaştırınca geçiyor [emoji23]
Satmak gerekir gribi.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bilinenin aksine grip öpüşmeden çok el sıkışma yoluyla geçmektedir. O yüzden en iyi korunma el temizliğinden geçiyor. Sadece grip değil bir sürü hastalık aynı şekilde geçiyor. Tabi ki bunu obsesyon derecesine getirmemek lazım. Hasta olmayayım diye insanlarla olan samimiyetimizi de geri plana almamalıyız diye düşünüyorum. Kalabalık ortamda çalışılıyor ya da insanlarla iç içe ve sürekli tokalaşıyorsanız çantanızda taşıyabileceğiniz boyutta el dezenfektanları mevcut. Onlardan alınabilir. 

Onun dışında grip aşısınız tavsiye ediyorum. Ben her yıl mecburen yaptırıyorum risk gurubu olduğum için. ( Gerçi üroloji uzmanı olarak risk genellikle KUŞ GRİBİ için ama :)  ) Hasta olsanız bile ciddi ağır geçirmemek gayet güzel bişey. 

Tabiki genel bağışıklık artırıcı tedbirler önemli taze sebze meyve vs.

Toplu taşıma kullanıyorsanız özellikle tutma bölgeleri çok riskli. Hepatit, ishal mikropları, grip ve bir sürü viral hastalık kapma ihtimali mevcut. 

Bunun yanında solunum yolunda bariyer oluşturan pastiller de var bu iş için özel onlar kullanılabilir.

Yakalandıktan sonra yapacak çok bişey malesef yok. Ama en önemlisi istirahat elbette. 

Saygılarımla...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
23 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Hayırlı olsun vücut 46 yaşında yeni bir miktopla tanışmış..

tam  46 yaşında hemde. :)

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
On 07.11.2018 at 22:16, Emre Şimşek yazdı:

Hayırlı olsun vücut 46 yaşında yeni bir miktopla tanışmış..

14 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

tam  46 yaşında hemde. :)

Yazdım bunları. Elbet günü gelir, sorarım hesabını. Tam gardınız inmişken, hiç beklemediğiniz bir anda, hiç beklemediğiniz bir zamanda...

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
21 saat önce, Cem Dilmen yazdı:

Bilinenin aksine grip öpüşmeden çok el sıkışma yoluyla geçmektedir. O yüzden en iyi korunma el temizliğinden geçiyor. Sadece grip değil bir sürü hastalık aynı şekilde geçiyor. Tabi ki bunu obsesyon derecesine getirmemek lazım. Hasta olmayayım diye insanlarla olan samimiyetimizi de geri plana almamalıyız diye düşünüyorum. Kalabalık ortamda çalışılıyor ya da insanlarla iç içe ve sürekli tokalaşıyorsanız çantanızda taşıyabileceğiniz boyutta el dezenfektanları mevcut. Onlardan alınabilir. 

Onun dışında grip aşısınız tavsiye ediyorum. Ben her yıl mecburen yaptırıyorum risk gurubu olduğum için. ( Gerçi üroloji uzmanı olarak risk genellikle KUŞ GRİBİ için ama :)  ) Hasta olsanız bile ciddi ağır geçirmemek gayet güzel bişey. 

Tabiki genel bağışıklık artırıcı tedbirler önemli taze sebze meyve vs.

Toplu taşıma kullanıyorsanız özellikle tutma bölgeleri çok riskli. Hepatit, ishal mikropları, grip ve bir sürü viral hastalık kapma ihtimali mevcut. 

Bunun yanında solunum yolunda bariyer oluşturan pastiller de var bu iş için özel onlar kullanılabilir.

Yakalandıktan sonra yapacak çok bişey malesef yok. Ama en önemlisi istirahat elbette. 

Saygılarımla...

Kuş gribi:biggrin:

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Yazdım bunları. Elbet günü gelir, sorarım hesabını. Tam gardınız inmişken, hiç beklemediğiniz bir anda, hiç beklemediğiniz bir zamanda...

30’dan sonra hiç yüzüm gülmedi ki zaten :(

Sanki 3’er 3’er atlıyor mübarek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...