İçeriğe Yönlendir

Hyundaı Elantra 2004 Model Benzin LPG GLS Otomatik.

Ayhan Asil

Recommended Posts

Ayhan Asil

Hyundai Elentra 2004 Model Benzin LPG GLS Otomatik vites aracı kullanan var mı; nasıl bilirsiniz. Tavsiye edermisiniz. Değerli yorumlarınızı alabilirmiyim. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Maraş'ta reşat altını gibi..Komşu da vardı.230 bin km de.İlana koydum.Akşamına sattı..Ankara'dan 28 e aldı 1ay bindi burada 32 ye sattı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
2 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Maraş'ta reşat altını gibi..Komşu da vardı.230 bin km de.İlana koydum.Akşamına sattı..Ankara'dan 28 e aldı 1ay bindi burada 32 ye sattı..

Metin hocam, bir tanıdıkta var. Satılığa çıkarmış, eşim için otomatik vites birşey arıyorduk. Bir değerlendirelim o zaman. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Ooo süper soru, süper araba :)

2 yıl kullandım, kronik sorunu radyatör kapağı 1.1 bar gelir üstünde radyatör çatlatır(2 yılda bende sorun olmadı aldıktan bir süre sonra 0.9 bar ile değiştirdim), onun dışında bir sorunu yoktu. Performansı düşük konforu yüksektir, 150 bin km sonrasında yağ eksiltmeye başlamıştı, o kontrol edilebilir. Şanzımanı klasik 4 ileri sorunsuzdur. Lpg ile aşırı uyumludur, pipo uygulaması yapılmamalı lpg tesisatında, geniş oturaklı cc hariç modeline göre dolu bir araçtır. Severek kullandım, hiç pişman etmedi, 20 saat yola gittim 5 kişi tık demedi. Koyu renklerde yıldan dolayı güneş yanığı olabilir, normaldir. Opak boyadır. Şehiriçi 12 lt lpg, uzun yolda hıza göre 8-10 lt lpg yakar, yol bilgisayarı 10.5 lt gösterir 12 lt lpg yakarken. Double ile uyumludur, orjinal kumanda kolu getirtmiştim yurtdışından çok kullanışlı olmuştu. Bizimkilerin s max den sonra en sevdiği aracım olmuştur. Kesinlikle tavsiye ederim. Aklına takılan birşey olursa burdayım abi :)

Aldıktan sonra yapılacaklar listesi de var tabi(modifiye, detay olarak), bu arada dijital klima ampulleri patlamış olabilir, sökülüp ledlenir, misler gibi kullanılır(servis zamanında komik şakalar yapıp komplesini çılgın fiyata satmaya çalışıyordu).

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
11 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

hanımlar için iyi, ben binmem ama :rofl:

Niçın ama niçın?

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Niçın ama niçın?

öm atarım, hanımlar da okuyordur falan burayı :mangal: yazmam :rofl:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Ooo süper soru, süper araba [emoji4]

2 yıl kullandım, kronik sorunu radyatör kapağı 1.1 bar gelir üstünde radyatör çatlatır(2 yılda bende sorun olmadı aldıktan bir süre sonra 0.9 bar ile değiştirdim), onun dışında bir sorunu yoktu. Performansı düşük konforu yüksektir, 150 bin km sonrasında yağ eksiltmeye başlamıştı, o kontrol edilebilir. Şanzımanı klasik 4 ileri sorunsuzdur. Lpg ile aşırı uyumludur, pipo uygulaması yapılmamalı lpg tesisatında, geniş oturaklı cc hariç modeline göre dolu bir araçtır. Severek kullandım, hiç pişman etmedi, 20 saat yola gittim 5 kişi tık demedi. Koyu renklerde yıldan dolayı güneş yanığı olabilir, normaldir. Opak boyadır. Şehiriçi 12 lt lpg, uzun yolda hıza göre 8-10 lt lpg yakar, yol bilgisayarı 10.5 lt gösterir 12 lt lpg yakarken. Double ile uyumludur, orjinal kumanda kolu getirtmiştim yurtdışından çok kullanışlı olmuştu. Bizimkilerin s max den sonra en sevdiği aracım olmuştur. Kesinlikle tavsiye ederim. Aklına takılan birşey olursa burdayım abi [emoji4]

Aldıktan sonra yapılacaklar listesi de var tabi(modifiye, detay olarak), bu arada dijital klima ampulleri patlamış olabilir, sökülüp ledlenir, misler gibi kullanılır(servis zamanında komik şakalar yapıp komplesini çılgın fiyata satmaya çalışıyordu).

Köksal benim canım kardeşim. Ellerine dillerine sağlık. Uzun uzun yazmışsın. Teşekkür ederim. Sonuç olarak alınır binilir diyorsun.

VIA_A1_1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

öm atarım, hanımlar da okuyordur falan burayı :mangal: yazmam :rofl:
Bana da at Çağlar abi...

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bence hanımefendiler için fazla büyük Getz bakardım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Yıl 2012. Hız devir ilişkisi 4.vitesi oldukça uzun haliyle, yakıt verisi Bursa İstanbul sakin kullanım. Anılarım depreşti bee

IMAG0474.jpg

Taş vuruklarının altından krom kaplama çıkar, biraz zımpara ile krom panjurun olur(daha sonra ondan da sıkılıp plasti dip yapmıştım)

IMAG0612.jpg

IMAG0616.jpg

IMAG0619.jpg

Pasta cila sonrası

Kara261.jpg

Kara264.jpg

Havalandırma fanı temizliği

IMAG0529.jpg

IMAG0531.jpg

Biraz dağıttığımız doğrudur

IMG_7254.jpg

Yetkili servisten kodu ile almıştım o zaman 20 tl idi bu takım

IMAG1004.jpg

Bu da manuelin(arkadaşımda manuel beyaz renk vardı) ona da almıştık

[âIMG]

Ayak dayama 1 hafta sonra gelmişti Koreden o da 20 tl(yıl 2012)

[âIMG]

Montaj sırasında

[âIMG]

Benim arabayı beğenince yeğen de deri koltuk manuelini almıştı

[âIMG]

Arkadaşın beyaz elantra ile birlikte(benim fara mercek montajı yapılmıştı)

[âIMG]

Temiz hava temiz kanallardan gelir

[âIMG]

[âIMG]

Direksiyon kumandası bu

[âIMG]

Bu da takılı hali

Manuelde

DSCF7455_zps1db87e91.jpg

İç aydınlatmaları değiştirince

[âIMG]

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
14 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:
Yıl 2012. Hız devir ilişkisi 4.vitesi oldukça uzun haliyle, yakıt verisi Bursa İstanbul sakin kullanım. Anılarım depreşti bee

Gerçekten harika olmuş imiş

13 saat önce, Ayhan Asil yazdı:
Gerçekten harika olmuş imiş

Pedallardan temin de yardım isterim bak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ayhan neden kapatmıyorsun bunu.
Neden sürekli uyarılıyorsun bu konuda.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
15 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ayhan neden kapatmıyorsun bunu.
Neden sürekli uyarılıyorsun bu konuda.

Mehmet hocam Vallahi kasıt yok, yeni telefon aldım orda nasıl kapatıldığını bilmiyorum. 

:fool:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...