İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Erdem Çağla

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

307 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Volkan Turkmen

Bazen montaj ve yol yardim hediyesi veriyor hepsiburada ben onu bekliyorum. lastik alacakalar hepsi buradaya yazarsa montaj hediyesi taleplerini sanirim dikkate alirlar ben yazdim biraz once.

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

bazen sök tak balans vs. 4 lastiğe 100 tl isteyen lastikçiler çıkıyor o zaman lastiği mağazadan almak daha avantajlı oluyor. 2 sene önce 50-60 tl vermiştim 5 lastik sök taka

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Adet 12.5 değiştiriyorlarmış burada herşey ile birlikte 50 tl yapıyor. 1 yol yardım hediyesi kârımız olacak bakalım. Buradaki mağaza 5 taksit yaptırıyor ben hb den 9 yaptırdım fark verdim 25 tl mi ne o kadar.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
bazen sök tak balans vs. 4 lastiğe 100 tl isteyen lastikçiler çıkıyor o zaman lastiği mağazadan almak daha avantajlı oluyor. 2 sene önce 50-60 tl vermiştim 5 lastik sök taka
Lastik degisimi rot balans 100 liraya yapiliyor lastikcilerde bi acaip 100 lira sadece lastik degisimine neymis.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Burada her işlem 5 lira. :)

Patlak 5

Sök tak 5

Balans 5

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
On 07.10.2017 at 08:51, Metin Akbal yazdı:
On 06.10.2017 at 22:05, Erdem Çağla yazdı:

Lastik degisimi rot balans 100 liraya yapiliyor lastikcilerde bi acaip 100 lira sadece lastik degisimine neymis.

Herkes fırsatcı oldu. Millet kış lastiğine geçmeye başladıkca uyandılar ve mecbur bize gelecekler diye son yıllarda yükselttikce yükselttiler. Sırf bu fırsatcılıkları yüzünden ayrı jant takımı alıp kış lastiklerini onlara taktırdım. Kendim büyük fincanda cay alıp kapının önünde kriko ile kaldırıp değiştiriyorum.  Kışa girerken 100 yada girerken 100 etti 200.  5 senede 1000 lira. Jant alırım daha iyi, sök-tak yüzünden lastiklerde hırpalanmıyor.. Aldığım jantlard zararda değil, lerde arabayımı değiştirdim , veririm uygun fiyata, alan kişide faydalanmaya devam etsin..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Herkes fırsatcı oldu. Millet kış lastiğine geçmeye başladıkca uyandılar ve mecbur bize gelecekler diye son yıllarda yükselttikce yükselttiler. Sırf bu fırsatcılıkları yüzünden ayrı jant takımı alıp kış lastiklerini onlara taktırdım. Kendim büyük fincanda cay alıp kapının önünde kriko ile kaldırıp değiştiriyorum.  Kışa girerken 100 yada girerken 100 etti 200.  5 senede 1000 lira. Jant alırım daha iyi, sök-tak yüzünden lastiklerde hırpalanmıyor.. Aldığım jantlard zararda değil, lerde arabayımı değiştirdim , veririm uygun fiyata, alan kişide faydalanmaya devam etsin..

Aynen bende o sekildeyim yaklasik 6 yildir kislik kullaniyorum 5 yildir yazlik kislik jant lastik takimimda ayridir. 5 Senede jant takiminin parasi cikiyor zaten.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Yeni kışlık alırkende zaten mecbur bedava sök tak balans yapıyorlar :D Bunlara bu müstahak. Birde ben böyle yapıyorum diye anlatsan senin cebindeki parayı alamıyor diye kızar bozulur. EEE elinden geliyo sök tak, niye paramı boşa vereyimki. Tabancayla haldır huldur oturmadan sıkıyor. Kendim lastiği sallayarak vurarak bijonları tek tek boşluğunu alarak oturtuyorum. En son anahtarla sıkıyorum. 1 hafta sonrada tekrar kontrol ediyorum, tamamdır..

Genelde  boş duruyorlar, 20 liraya yapsalar, ve düzgün yapsalar uğraşmayacam.

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Benim yazlık kışlık ayrı jant lastik takımı şeklinde. Lastikçim 20 tl sökme takmaya + 10 tl lastik otel hizmeti için alıyor.

Takarken her seferinde balans kontrolü de yapıyor. O yüzden kendim söküp takmak ve lastik taşımak yerine çayımı yudumlarken lastiklerim değiştirilmiş oluyor. 100 tl çok fazla bir rakam. Tek jant olsaydı söküp takmak 4 lastik için 40 tl burada

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Benim yazlık kışlık ayrı jant lastik takımı şeklinde. Lastikçim 20 tl sökme takmaya + 10 tl lastik otel hizmeti için alıyor.

Takarken her seferinde balans kontrolü de yapıyor. O yüzden kendim söküp takmak ve lastik taşımak yerine çayımı yudumlarken lastiklerim değiştirilmiş oluyor. 100 tl çok fazla bir rakam. Tek jant olsaydı söküp takmak 4 lastik için 40 tl burada
10 tl otel icin cok iyi. Balans ve sokme takmaya da 20 lira uygun bir fiyat.
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bu ölçü için fiyat çok iyi ama kullananlardan lastiği araştırın bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
53 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bana 215 65 17 ne önerilir? Fikir?

Nokian ve Petlas görebildim sadece. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
7 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bana 215 65 17 ne önerilir? Fikir?

Mehmet Bey aracımın kış lastikleri aldığımda vardı. Kumho izen 22 diş aralıkları gayet geniş 3 yıldır kullanıyorum yolda kalmadım. Geçmişte nokian çivili lastik,  nokian kışlık ve lassa kışlık lastik kullanmış bir Erzurumlu olarak Nokian WR D4 öneririm. Eşimin aracına geçen yıl 195/50 R15 Nokian WR D4 lastik aldım. kendi aracımda ki kumho'dan daha iyi yol tutuyor ve çok daha sessiz. Nokian lastiklerini kesinlikle öneririm. kendi lastikçim bile petlas için ilk yıl iyi ondan sonra sertleşiyor diyor. 

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

lastiği ufak araba olsa da her markada 5 çeşit fiyat olsa orijinal lastik ölçüsünde kış lastiği alsam 400-600 tl arası 235 taban

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Doğan Arşiray

lastik fiyatları acaip arttı. hadi diyelim ithal olanlar artıyorda, petlas filan gibi türkiyenin lastiği olduğunu iddia eden marka da neden fiyat aynı oranda artıyor ki? 

neyse 225 45 17 sipariş ettim bir araba için, barum aldık. 400 küsür tl. 

245 65 17 alacaktım 4 tane grand cherokee için, yaa dedim belki kar yağmaz buz olmaz geçen seneki gibi. olursa da 200 tl toplamda pahalı alırım. AT lastiklere ince kesik kanallar açacağım. Siping deniyor. Bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ucuzken almali pastirma sicaklarini beklememeli yoksa kisin fahis fahis takarlar.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

lassa snoways almıştım fluance çok güzeldi çok memnundum. 

şimdi almicam at lastikle devam edecem kışın

Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

lastik fiyatları acaip arttı. hadi diyelim ithal olanlar artıyorda, petlas filan gibi türkiyenin lastiği olduğunu iddia eden marka da neden fiyat aynı oranda artıyor ki? 

neyse 225 45 17 sipariş ettim bir araba için, barum aldık. 400 küsür tl. 

245 65 17 alacaktım 4 tane grand cherokee için, yaa dedim belki kar yağmaz buz olmaz geçen seneki gibi. olursa da 200 tl toplamda pahalı alırım. AT lastiklere ince kesik kanallar açacağım. Siping deniyor. Bakalım ne olacak.

Doğan abi at nin kış performansı nasıl karda çok sıkıntı yaratırmı 

cooper discover at3 var benim liberty de. yeni daha dişi vs yerinde 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lastik ihtiyacınız olmayan günler dilerim. 2 ay önce 200 TL olanı şimdi 380 olmuş.. Bu kış eskilerle devam.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
On 12.10.2017 at 17:01, Metin Uzunoğlu yazdı:

Mehmet Bey aracımın kış lastikleri aldığımda vardı. Kumho izen 22 diş aralıkları gayet geniş 3 yıldır kullanıyorum yolda kalmadım. Geçmişte nokian çivili lastik,  nokian kışlık ve lassa kışlık lastik kullanmış bir Erzurumlu olarak Nokian WR D4 öneririm. Eşimin aracına geçen yıl 195/50 R15 Nokian WR D4 lastik aldım. kendi aracımda ki kumho'dan daha iyi yol tutuyor ve çok daha sessiz. Nokian lastiklerini kesinlikle öneririm. kendi lastikçim bile petlas için ilk yıl iyi ondan sonra sertleşiyor diyor. 

Konu hortlamış olsa da eski önerim aynen geçerli.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

İkinci elde de fiyatlar arttı ancak hala uygun satanlar var. Bir bakmadan almayın derim. Gerçekten iki ay kullanılıp çıkartılmış lastik var. Araç satılmış, lastik elde kalmış. Sonuçta milli servet. Değerlendirilmeli. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...