İçeriğe Yönlendir

Neden Tem de En Çok Makas Atan BMW ler?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar ben sık sık istanbul eskişehir arası yolculuk yaparım, bayadır dikkatimi çeken bir olay var arkadaş yolda makas atan trafiği tehlikeye atan araçların çoğu bmw sonrasında ise audi 

neden bu şekilde ? audi lerin yarısı çakarlı sagdan sola , soldan sağa deli gibi makas atıyorlar. Neden ? 

Mesela Mercedes ile bu şekilde kullanan makas atan ne zaman gördüğümü hatırlamıyorum bile.

Benim yaşadıklarıma göre Sıralama yapsak ilk 20 de 

1 BMW

2 AUDİ

3

4

5

6

7

boş kalır

ondan sonra diğer markalar ile bu tarz hareketleri yapanlar gelir. 

Neden bu araçlar. Neden ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben net bir istatistik yapamam. 

ama modifiye araçların %99 u bu hareketli yapıyor.

modifiye dediysem adam gibi modifiye gördüğüm yok hepsi apaçi. 100 arabanın 99.5 u apaçi 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ben net bir istatistik yapamam. 

ama modifiye araçların %99 u bu hareketli yapıyor.

modifiye dediysem adam gibi modifiye gördüğüm yok hepsi apaçi. 100 arabanın 99.5 u apaçi 

ortalık apaçi dolu zaten sağlam modifiye çok az 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Para var huzur var. Öder cezasını devam eder.

Yap uzakdoğu gibi illegal araçları parçalamayı, görelim bakalım çakarı nasıl açıyorlar.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Bence hafif ticariler, Linea-Fluence-301 gibi şirket araçları + taksi ve okul-şirket servisleri daha çok saçma sapan hareketler yapıyor.

Gereksiz modifiyeli Honda vs'ler hep yavaş gidiyor benim gördüğüm, genelde teknik bilgi olmadan görsellik üzerine oynadıkları için çoğunun arabası ya yürümüyor ya da viraj dönmüyor zaten.

Marka farketmeksizin başlıkta geçen konuların çoğu sonradan görmelik, ne oldum deliliği ya da eşekten inip otomobile binmiş olmakla ilgili bence.

BMW'nin bu imajı ise sadece Türkiye'de değil, İngiliz otomobil kanallarında bile bu konuda espriler var. Makas olmasa da hızlı gitmek, 500mt öteden selektör yapmak vs. Ama bunun yanında çok düzgün kullanan BMW'ler de var, genellememek lazım. Nasip olsa da alsak bi 4.28i :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Benim de en çok karşılaştığım, hani hep dile getirtiğimiz yol tutuşunun az olduğu modeller, işte hep onlar yollarda deli gibi kullanılıyor. Her gördüğümde de, Allah dağına göre kar yağdırır diyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bu lastik yakma, dirift, makas atma gibi şeyleri kendimi bildim bileli bir sevemedim.

Hız, kemer takma vs gibi durumları bir nebze anlarım bazı yerlerde gereksız ve abartılı kurallar.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
13 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Bence hafif ticariler, Linea-Fluence-301 gibi şirket araçları + taksi ve okul-şirket servisleri daha çok saçma sapan hareketler yapıyor.

Gereksiz modifiyeli Honda vs'ler hep yavaş gidiyor benim gördüğüm, genelde teknik bilgi olmadan görsellik üzerine oynadıkları için çoğunun arabası ya yürümüyor ya da viraj dönmüyor zaten.

Marka farketmeksizin başlıkta geçen konuların çoğu sonradan görmelik, ne oldum deliliği ya da eşekten inip otomobile binmiş olmakla ilgili bence.

BMW'nin bu imajı ise sadece Türkiye'de değil, İngiliz otomobil kanallarında bile bu konuda espriler var. Makas olmasa da hızlı gitmek, 500mt öteden selektör yapmak vs. Ama bunun yanında çok düzgün kullanan BMW'ler de var, genellememek lazım. Nasip olsa da alsak bi 4.28i :)

Genelleme yok zaten çoğu  diyorum. Evet şirket araçlarıda yapıyor bunu fulence gibi araçlar yani. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Cevabı basit. Aşırı özgüven, şişirilmiş benlik, toplumda kabul görme (nasıl bir kabul görme ise). Benim gördüğüm ise mallık, dengesizlik....

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Cevabı basit. Aşırı özgüven, şişirilmiş benlik, toplumda kabul görme (nasıl bir kabul görme ise). Benim gördüğüm ise mallık, dengesizlik....

aynen mallık , ama başkalarının hayatını malını da tehlikeye atıyorlar ben bunu kabullenemiyorum, hız yapacaksan deli gibi gideceksen git arkadaş ist parka gir öde paranı yap hızını  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Karakter meselesi. Bunu da dışarı yansıtırken marka seçiyorlar, karakterlerine uygun markaları. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aksine.. ben daha çok B sınıfı araçlar olduğunu görüyorum.. 

Yada süper sporlar. (Aşırı zengin işi olanlar)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
2 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aynen. B sınıfı araçlar araya daha kolay giriyor diye. Usta isen gitte Long Vehicle ile dene değil mi :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Makas atma ve aşırı hız konusunda BMW, Audi konusunda genelleme yapmamakla birlikte evet çoğunluktalar. Ancak son zamanlarda Mercedes kullananları da bunlardan ayrı tutamıyorum maalesef (özellikle CLA ve C serisi ile sık karşılaşıyorum). Ama özellikle şirket araçları ve hafif ticariler bunlardan da çok daha tehlikeli hareketler yapıyorlar trafikte bence. Aslında marka genellemesi yapmak yanlış, tamamen kişilik meselesi bu. Örneğin ben BMW alsam da kesinlikle yanlamam, hem arabayı zorlamam hem de ne kendi canımı ne de trafikteki insanların canını tehlikeye atmam. Sanırım piyasadaki en temiz BMW’lerden birisi olur 😂😂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Adam makasın tillahını atmış burada....

Bmw, Audi kim ya... :D

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
37 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

araç kamerasına yakalananları bundan sonra silmicem sizinle paylaşırım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
6 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

araç kamerasına yakalananları bundan sonra silmicem sizinle paylaşırım 

İnanmıyor ve ispat istiyor değilim ki. :)

Algıda seçicilik olabilir en fazla

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

şu tır ve kamyonlar istanbul trafiği için yeterli bence..

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

İnanmıyor ve ispat istiyor değilim ki. :)

Algıda seçicilik olabilir en fazla

anladım abi seni ama gerçekten diyorum çoğunlukla bmw lere rastlıyorum . Tabi hepsi değil her marka kullanan deli gibi giden dengesiz çok piyasada malesef , çık piste makas mı atıyorsun kendini mi öldürüyorsun ne yaparsan yap 

20 dakika önce, Erkut Uysal yazdı:

Adam makasın tillahını atmış burada....

Bmw, Audi kim ya... :D

bu tam bir hayvan 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Malesef ki çok yaşıyoruz bu durumu. Rahmetli Kayınpeder ile arka arkaya giderken çok sıkıntı yaşadım uzun yolda özellikle. Onda x5,bende Mondeo 2.0. İstanbul'dan çıkmış Ankara'ya gidiyoruz,180-190 Allah ne verdiyse gidiyor. Ben 140 gibi arkasından gitmeye çalışıyorum. Yolda telefonu çalıyor,hala sol şeritte,düşüyor 50 KM sürate. Telefon görüşmesi bitene kadar 50 -60 gidiyor. Sağa geç diyorum , yol benim isteyen sağdan geçsin. Yahu yavaş giden sağdan gider. Olmaz ben gene hızlanacağım diyor. Arkasından ayrılmadığım için korna selektör hepsi bana geliyor haliyle. 

Rahmetli çok ah aldı trafikte..

Yol hiçbirimizin babasının tarlası değil, böyle keyfi ve bencil kullanmayı bırakabilirsek sorunların en az yarısını çözeriz. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Çok çeşitli düşünenler olabiliyor demek ki...

Sonuç olarak bencillikten bahsedebiliriz.

Ben de sıralama yapmam gerekirse BMW, Linea, Audi ve Volvo sürücülerinin selektör tacizine maruz kalıyorum.

Hem de hız sınırının en üst limitinde araç sollarken. İstiyorlar ki sağımdaki aracın altından emniyet şeridine geçeyim.

O anki psikoloji durumuma göre küfrede küfrede sollamamı bitiriyorum yada yavaşlayıp solladığım aracın arkasına geçerek selektör yakana "buyur kardeşim yol senin" işareti yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Hayvan gibi sebepsiz Selektor atana izdirap oluyorum yolda

cani istiyorsa vursun libertye arkadan

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Bir saat önce, Murat Öngür yazdı:

anladım abi seni ama gerçekten diyorum çoğunlukla bmw lere rastlıyorum . Tabi hepsi değil her marka kullanan deli gibi giden dengesiz çok piyasada malesef , çık piste makas mı atıyorsun kendini mi öldürüyorsun ne yaparsan yap 

bu tam bir hayvan 

Bu tırcı makas atmıyor ki, önde aniden duran araçlar var ve tır dünyanın en iyi manevrasını yapıyor. Kazayı önlüyor.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
3 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Bu tırcı makas atmıyor ki, önde aniden duran araçlar var ve tır dünyanın en iyi manevrasını yapıyor. Kazayı önlüyor.

Tırcı durumu kurtaran bir kahraman orda... Makas atması tamamen bizim uydurmamız... :)  Ama tır şoförünün yerinde olmak istemezdim imanı tazelenmiştir o anda... :D 

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)

Ben katılmıyorum. Kafamdaki algı istatistiğine bakarsam yolda normal bir şekilde gitmeyen arabalar;

1. Fiat Egea

2. Renault Fluence

3. Clio Symbol

4. Peugeot 301, Citroen C-Elyyse

5. VW Jetta

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...