İçeriğe Yönlendir

Neden Tem de En Çok Makas Atan BMW ler?

Murat Öngür

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi
26 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Yürek yemiş Cla 180d leri de unutmayalım lütfen

Onlar ayrı kilyo motor 1.5 ciger onlara 1.6 sport  benzinli Fiesta ile ızdırap oluyordum

22 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

O bu değil de Cla kullanıcılarının spor araba kullanıyoruz edası ile ilerlemeleri ne olacak? Bir de yeni kasası B Sedan olarak devam edecekmiş.

Ticarileri saymazsak liste benim için de aynen böyle.

İlaveten, Fiorino - Doblo - Tourneo Connect ticari sıralaması...

Ben en çok selektörü Mercedes kullanıcılarından yiyorum (BMW kullanıcısı)

Ben kolay kolay sektör atmam solda tıngır mıngır gidene sol sinyal açarım :) ayna kullanan zaten solda durmuyor öyle durumda. Ama renodan dönme Mercedesciler evet ledle yol açacak sanıyor kendini

28 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

C ve CLA, özellikle de C200d ve CLA180d kullanıcıları ile ilgili çok güzel genellemeler yapabiliriz ama ayıp olur burada. :)

Sende DCI a o kadar para versen sol şerit hakkını satın almış hissedersin

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
4 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sende DCI a o kadar para versen sol şerit hakkını satın almış hissedersin

Ben genelde piyasası olmayan çok yakan arabalar alıyorum, DCi ile empati kuramadım. :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Ben genelde piyasası olmayan çok yakan arabalar alıyorum, DCi ile empati kuramadım. :D 

DCI ?!

Düşünemedi...........

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
2 saat önce, Remzi Karaca yazdı:

Yürek yemiş Cla 180d leri de unutmayalım lütfen

Kango ile arkasına dayanıp sağa tırıs tırıs çekmeleri yokmu, direksiyonu yumruklayan gördü bu gözler 

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

karaktersizliklerinden sahiplerinin. azıcık parayı bulunca bozulmuş saygısı insanlar onlar. onlara acıyınız. bunların Porsche cayenne yi bulunca kırmızıda durmayanı boldur ankara da mesela.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Ben de Hyundai Accentlerden sıkıntılıyım. Gözleri kör eden farlar, ani hızlanmaları, makas atmaları. Nerde görsem yol veririm. 

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Böyle bir, genelleme yapmak yanlış olur. Lakin, sevdiğim bir söz var.
Birşey olmak istiyorsan Bmw alırsın, Birşey olduysan Mercedes [emoji2]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Sürekli bir tayfa var bu işleri yapan insta da keşfet kısmına gir yeter ki birbirlerine artislik olsun diye mi yapıyorlar nispet mi yapıyorlar anlamadım.Banka kredisi , kasko çıktı mertlik bozuldu altına cücük kadar motorlu araba alan Ken block başımıza[emoji3]. Allah'tan arabamız yavaş da kimseyle kapışamiyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Yanımda hanım ve çocuk varsa sakince yol verilir eğer ki teksem vay haline 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yukarıda sayılanlara birlikte leon da dikkat çekiyor. Ne zaman bir leon görsem birinin peşinde selektör yapıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mesajlardan da gördüğüm kadarıyla, her marka model araçla yapılabiliyor :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de aynı fikirdeyim, çünkü bunu yapan direksiyondaki beygir, aracın kaputunun altındaki değil.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Dodge Journey le çok uslu gidilir. lütfen. Aile arabası. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Herkes keyfinden makas atmıyor yada hızlı şerit değiştirmiyor. Daha bu sabah işe gelirken bu konu aklıma geldi. Hunharca işgal edilmiş şeritleri korna-selektör ile açamazsınız. Adam "yol vermiyorum hadi geç" diyor sanki. Tın tın gidecekmisiniz? Ben sabırsızım, gitmem. Yeri gelir kimseyi tehlikeye atmadan bir o şeritten bir bu şeride arabamı sokarım. Bunu BMW kullanıyorum diye yapmıyorum, Mercedes de kullansam yaparım Renault 'da kullansam yaparım. Sabah da yine aynı şey başıma geldi. 3 şerit yolda IVECO kamyon sol şeritte 50 ile gidiyor. Buna korna mı çalacaksın selektör mü atacaksın?  Sabah yaptığımı Tem 'de arkamda Murat hocam varken yapsaymışım konuya beni de iliştirirdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
13 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Herkes keyfinden makas atmıyor yada hızlı şerit değiştirmiyor. Daha bu sabah işe gelirken bu konu aklıma geldi. Hunharca işgal edilmiş şeritleri korna-selektör ile açamazsınız. Adam "yol vermiyorum hadi geç" diyor sanki. Tın tın gidecekmisiniz? Ben sabırsızım, gitmem. Yeri gelir kimseyi tehlikeye atmadan bir o şeritten bir bu şeride arabamı sokarım. Bunu BMW kullanıyorum diye yapmıyorum, Mercedes de kullansam yaparım Renault 'da kullansam yaparım. Sabah da yine aynı şey başıma geldi. 3 şerit yolda IVECO kamyon sol şeritte 50 ile gidiyor. Buna korna mı çalacaksın selektör mü atacaksın?  Sabah yaptığımı Tem 'de arkamda Murat hocam varken yapsaymışım konuya beni de iliştirirdi.

Senin dediğini forumda yapmayacak nadir sabırlı kişi vardır, ben de sağından geçer giderim. Makas sayılmaz bence bu. Makas dediğin sürekli ve tehlikeli şekilde yapılandır :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
13 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

C ve CLA, özellikle de C200d ve CLA180d kullanıcıları ile ilgili çok güzel genellemeler yapabiliriz ama ayıp olur burada. :)

ayıp olmaz kardeş bence; adam gibi giden üzerine alınmaz zaten, gitmeyende milletin canını hiçe sayanda babam olsa umurumda olmaz

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sağdan geçilmez diye bir kural yok hocam çok şeritli yolda
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
32 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:
Bir saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Aynen bu kuralı herkes yanlış yorumluyor. Sağdan sollamak farklı bir şey, bir arabanın sağından geçmek farklı bir şey.

trafik mevzuatı madde 54

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.2918.pdf

gidişe ayrılmış yol bölümlerinde, şerit değiştirmemek şartı ile bir şeritteki taşıtların diğer
şeritteki taşıtlardan hızlı gitmesi geçme sayılmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:
1 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Olayın tamamı şu şekilde gelişti.

3 şerit bir yolda ilerliyorum ve en sağ (genelde minibüslerin kullandığı şerit, normal şeritten ayrılan bir yapısı yok) hariç diğer iki şerit hunharca, amansızca işgal edilmiş. En solda gıda dağıtım firmasına ait IVECO!, önünde Doblo, önünde Jetta var. Orta şeritte Connect, önünde Passat, önünde Megane var. Sağ şerit aynı hizada boş, ileride 1 adet minibüs gayet muntazam ilerliyor. Hız limiti binek için 70, hafif ticari için 60. Kamyon için herhalde 50 'dir. Ben sol şeritte 50 ile iveco 'nun peşinde mi gideyim? (Araçlar 23 plakalı)

1- Iveco, senin bu şeritte ne işin var?

2- Korna-selektör yapsam yol mu verecek?

3- Connect kendini kamyon sanıp 50 ile yanyana seyrediyor.

Gerçi bunların da suçu yok, önlerindekiler de gitmiyor.

Ben en sol şeritten en sağ şeride attım kendimi. 70 hıza çıktım, takır takır araçları sağladım ve Passat 'ın önünden Doblo 'nun arkasına ve oradan sağ-sol yapma suretiyle bu trafiği 70 süratle makas ata ata aştım. Hiç kimseyi de rahatsız etmedim. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
5 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Konumuz zaten bu değil diye düşünüyorum. Sizin uygulamanız doğru olan.

Sıkıntımız, zaten hız limitlerinde meşgul etmek zorunda kaldığımız şeritte selektöre maruz kalmak.

100 ile giden aracı 120 ile sollarken, selektör yemek zorumuza giden. Yoksa sol şeridi boşuna işgal edecek kimse yoktur aramızda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Konumuz zaten bu değil diye düşünüyorum. Sizin uygulamanız doğru olan.

Sıkıntımız, zaten hız limitlerinde meşgul etmek zorunda kaldığımız şeritte selektöre maruz kalmak.

100 ile giden aracı 120 ile sollarken, selektör yemek zorumuza giden. Yoksa sol şeridi boşuna işgal edecek kimse yoktur aramızda.

Dediğiniz gibi elbette ki yaptığım doğru olan. Ama arkamdakine göre makas atıyorum. Bir önceki iletimde bahsettiğim connect passat megan vs benim makas attığımı sanıyor, neticede bir o şeritteyim bir bu şeritte. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sinyal vererek,makul bir hızla şerit değiştirene kimse bir şey demez.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Makas atmak tanımında kısa aralıklarla birçok kez şerit değiştirip vatandaşın can ve mal güvenliğini tehlikeye atma eylemi olarak açıklanıyor. Burada altı çizilen şey kısa aralıklarla şerit değiştirmek. Hızla yada sinyalle alakası yok. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
1 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Sinyal vererek,makul bir hızla şerit değiştirene kimse bir şey demez.

Bana diyorlar :) 

500 metre geriden şimşeklerini konuşturuyorlar.

Hatta otobanda İzmit 'e yaklaşırken 140 bile kurtarmıyor. Yine "boşaltsana şeridi" tonlamasıyla çakıyorlar selektörü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...