Yeliz Temiz

Egea İçin Hangi Kış Lastiği?

Recommended Posts

Yeliz Temiz

Herkese merhaba,

Malum havalar soğudu bu kış lastiği olayı artık çok kafamı kurcalamaya başladı. Bayadır araştırıyorum iki lastik arasında kaldım, özelliklerine bakıp yorumlarsanız sevinirim.
herkese kazasız belasız sürüşler, şimdiden teşekkür ederim  Huh

Goodyear

https://www.lastiktr.com/goodyear-205-55r16-91t-ug-8-ms-2159

Michelin

https://www.lastiktr.com/michelin-alpin-5-205-55r16-91t-5289

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık

Merhaba Yeliz hanım,aramıza hoşgeldiniz. 

İmkan var ise ben Nokian marka tavsiye ederim size. Çok daha başarılıdır bu iki markadan,özellikle kış lastiğinde. 

Yok illa bu iki markadan biri derseniz Goodyear UG8 işinizi çok rahat görür. 

Ayrıca konunuzu ilgili başlık altına aldım.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
İnan Çınar

Hoşgeldiniz.  Goodyear tavsiye ediyorum. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık
19 dakika önce, Yeliz Temiz yazdı:

Benim mesajımda Herkes kelimesi zaten doğru yazıyor, siz önce okumanızı geliştirin, sonra lastik önerin Furkan bey.

Tamamdır Yeliz Hanım,müdahale ettik,Furkan bey'in uyarısı gereksiz olmuş. 

26 dakika önce, Furkan Emre Kuzu yazdı:

Merhaba,

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2018_winterreifen_205_55_r16.aspx Adac verilerine bağlı kalarak Dunlop önerebilirim. 

205 55 16 Dunlop

Furkan Bey,

Herhangi bir sorun gördüğünüzde yönetime bildir butonunu kullanın Lütfen, gereksiz bir uyarıda bulunmuşsunuz.

Forum Kurallarımızda geçen bir madde :

Uzaklaştırma Cezası Verilecek Haller

a)  Forumda yetkili olmamasına rağmen yetkili bir kişi gibi davranmak; Forumu, Forum Yöneticileri, İçerik Sorumluları ve Bölüm Sorumluları ile  Forum Üyelerini küçümser davranışlar sergilemek, meslekler, firmalar, markalar ve bireylere karşı; hakaret içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü mesajlar yazmak, veya yazılmış farklı yazıları forumda paylaşanlar 15 (on beş) gün uzaklaştırma cezası  alacaklardır.

Keyifli forumlar dilerim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

İkisi lastik arasında kalındı ise tercihim Goodyear olur.. 

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer

bahsedilen her iki lastik de kendilerini kanitlamış isimler. Fiyat sorunu yok ise her ikisi de olabilir. Kazasiz surusler dilerim.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal

Tercihler bu ise onerim siddetle Nokian, olmazsa da Lassa olur.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık
2 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Tercihler bu ise onerim siddetle Nokian, olmazsa da Lassa olur.

Aynen,Lassa'da kendini kanıtlamış çok başarılı bir lastiktir. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Ersel Çevik
45 dakika önce, Yeliz Temiz yazdı:

Herkese merhaba,

Malum havalar soğudu bu kış lastiği olayı artık çok kafamı kurcalamaya başladı. Bayadır araştırıyorum iki lastik arasında kaldım, özelliklerine bakıp yorumlarsanız sevinirim.
herkese kazasız belasız sürüşler, şimdiden teşekkür ederim  Huh

Goodyear

https://www.lastiktr.com/goodyear-205-55r16-91t-ug-8-ms-2159

Michelin

https://www.lastiktr.com/michelin-alpin-5-205-55r16-91t-5289

Yeliz Hanım tecrübem lassa snoways era diyor. Çok değişik tip lastik kullandım ama en memnun kaldığım snoways era dır. Bir de onu araştırın derim. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Ali Gök

Lassa snoways kullandım. çok çok memnundum 

tavsiyem lassa yönünde

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Öngür

Continantel kış lastiğinde ödül almıştı.

Lastik alırken en iyi derecelendirme tüm dünyada adac testleridir, para ikinci plandaysa listeye bakın yok pahalı olmasın işimi görsün derseniz petlas Tr de işinizi görür.

İsim Genel Değerlendirme kuru tutuş (% 15) ıslak tutuş (% 30) kar (% 20) buz (% 10) Gürültü seviyesi (% 5) yakıt tüketimi (% 10) Aşınma (% 10) fiyat
Continental ContiWinterContact TS850 övülmeye değer 1.9 2.0 1.9 2.5 2.9 1.8 1.5 satın almak
Yokohama W.drive V905 övülmeye değer 1.7 2.5 2.5 2.5 3.3 2.1 2.5 satın almak
Goodyear UltraGrip 9 iyi 2.7 2.1 1.9 2.5 2.5 1.6 2.5 satın almak
Nokian WR D3 iyi 2.1 2.9 1.9 2.5 2.9 2.2 2.5 satın almak
Bridgestone Blizzak LM-001 iyi 2.1 2.4 2.0 3.0 3.2 2.0 2.0 satın almak
Falken Eurowinter HS449 iyi 2.1 2.7 2.6 2.4 3.1 2.6 3.0 satın almak
Vredestein Snowtrac 5 iyi 2.2 2.9 2.0 2.0 2.7 1.8 3.0 satın almak
Firestone Winterhawk 3 iyi 2.2 3.1 2.6 2.8 3.1 1.8 2.0 satın almak
Fulda Kristall Control HP iyi 2.5 3.1 2.4 2.8 3.7 1.9 2.0 satın almak
Barum Polaris 3 iyi 3.2 2.9 1.9 2.5 2.7 1.9 2.5 satın almak
BF Goodrich g-force Kış iyi 2.3 3.2 2.5 2.5 3.5 1.7 1.5 satın almak
Michelin Alpin 5 iyi 3.2 2.0 1.9 2.2 3.7 2.4 2.5

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Furkan Emre Kuzu

@Cem Işık Bey huzurunuzu bozdum. Kusura bakmayın, Türkçeyi doğru kullanmak ve kullandırtmak konusunda olan hassasiyetimin sizlerin gözünde kendimi yönetici olarak görmüş olabileceğim izlenimini yarattığı için gerçekten özür dilerim.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık
16 dakika önce, Furkan Emre Kuzu yazdı:

@Cem Işık Bey huzurunuzu bozdum. Kusura bakmayın, Türkçeyi doğru kullanmak ve kullandırtmak konusunda olan hassasiyetimin sizlerin gözünde kendimi yönetici olarak görmüş olabileceğim izlenimini yarattığı için gerçekten özür dilerim.

Furkan Emre Kuzu bey, huzur bozmak değil ancak, zaten olması gerektiği gibi yazılmış bir yazıya neden uyarma gereği duyduğunuzu anlayamadım. Türkçemize biz de aynı hassasiyeti gösteriyoruz elden geldiğince.

Özürlük bir durum yok ancak, bu tip bir hata gördüğünüzde yönetime bildir butonunu kullanırsanız daha kolay çözülür konu.

Keyifli forumlar dilerim.

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal
Continantel kış lastiğinde ödül almıştı.

Lastik alırken en iyi derecelendirme tüm dünyada adac testleridir, para ikinci plandaysa listeye bakın yok pahalı olmasın işimi görsün derseniz petlas Tr de işinizi görür.

İsim Genel Değerlendirme kuru tutuş (% 15) ıslak tutuş (% 30) kar (% 20) buz (% 10) Gürültü seviyesi (% 5) yakıt tüketimi (% 10) Aşınma (% 10) fiyat
Continental ContiWinterContact TS850 övülmeye değer 1.9 2.0 1.9 2.5 2.9 1.8 1.5 satın almak
Yokohama W.drive V905 övülmeye değer 1.7 2.5 2.5 2.5 3.3 2.1 2.5 satın almak
Goodyear UltraGrip 9 iyi 2.7 2.1 1.9 2.5 2.5 1.6 2.5 satın almak
Nokian WR D3 iyi 2.1 2.9 1.9 2.5 2.9 2.2 2.5 satın almak
Bridgestone Blizzak LM-001 iyi 2.1 2.4 2.0 3.0 3.2 2.0 2.0 satın almak
Falken Eurowinter HS449 iyi 2.1 2.7 2.6 2.4 3.1 2.6 3.0 satın almak
Vredestein Snowtrac 5 iyi 2.2 2.9 2.0 2.0 2.7 1.8 3.0 satın almak
Firestone Winterhawk 3 iyi 2.2 3.1 2.6 2.8 3.1 1.8 2.0 satın almak
Fulda Kristall Control HP iyi 2.5 3.1 2.4 2.8 3.7 1.9 2.0 satın almak
Barum Polaris 3 iyi 3.2 2.9 1.9 2.5 2.7 1.9 2.5 satın almak
BF Goodrich g-force Kış iyi 2.3 3.2 2.5 2.5 3.5 1.7 1.5 satın almak
Michelin Alpin 5 iyi 3.2 2.0 1.9 2.2 3.7 2.4 2.5

Adac kimin Conti kimin :) Bu konuda Adac in yanli davrandigi konusunun tartisildigi bir cok forumda denk geldim.

Bir site daha vardi direk kullanici yorumu. Ustelik sifir lastikten bir kac sezona varana kadar yorumlarin oldugu.

V motordan asagi binmeyen Amerikanlarin VW ye emisyonda saldirmasi gibi diyelim.
  • Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Öngür
gönderildi (düzenlendi)
20 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Adac kimin Conti kimin :) Bu konuda Adac in yanli davrandigi konusunun tartisildigi bir cok forumda denk geldim.

Bir site daha vardi direk kullanici yorumu. Ustelik sifir lastikten bir kac sezona varana kadar yorumlarin oldugu.

V motordan asagi binmeyen Amerikanlarin VW ye emisyonda saldirmasi gibi diyelim.

abd lilerin saldırması dediğiniz konu da % 100 haklı . Bunu sonra ww grubuda kabul etti ve yüklü bir tazminat ödemek zorunda kaldı yani ww grubu üç kağıtçı olduğunu kabul etti. Zararlarını açıklamışlardı yoksa abd ww gurubunu boşu boşuna suçlamadı beceremedikleri teknolojiyi yazılımla kapatma derdine düştüler, abd yemedi :) 

adac alman olsa bile tüm dünyada kabul edilir. Tıpki euro ncap gibi. Adac testlerini tüm dünya kabul ediyor bunu da unutmamak gerekli. Continantele gelince ben sevmem , ki şöyle diyeyim ben asla aracıma continantel lastik takmam , reklamın da Tr yi haritada silen marka bedava lastik verse işim olmaz.

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
  • Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Koray Demir

Fiyat performans oranı gözetilerek bu Tabloda Gooodyear UG8’i gözü kapalı bir şekilde alırdım İstanbul için fazlasıyla iş görür hakkını verir. Bir sonraki jenerasyon Goodyear Ultra Grip 9 kullandım o da kış şartlarında oldukça başarılı. Bugüne kadar deneyimlemiş olduğum en iyi kış lastiği ise Continental TS860 oldu.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın

Tek araçta, petlas, continental, michelin ve lassa kullanmış biriyim. Şayet araç yoğun karlı bölgeler görecek ise Lassa snoways diyorum. Kalın diş yapısı gereği yoğun kar ve su altında daha iyi tutunma sağlıyor. Ancak diğer iki markaya göre haliyle sesli. Araç izolasyon yapısını bilmediğim için ne kadar rahatsız eder fikir veremem. 

Geçen yıl kullandığım, bu kışı da geçireceğim lastik ise tigar marka. Michelin bayileri satışını yapıyor. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur

EgeA da UG8 çok iyi sonuç verecektir.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Murat Atagenç

Aynı ebat Alpin 5i arkadaşımın focusta kullandım harikaydı.

Aynı ebat UG8i @Gökhan Albayrak hocam kullandı memnundu, yine kendi yorumunu yazar.

Şu ortamda çokta para vermeye gerek yok fazla bir fark olmadıkça.

6 saat önce, Metin Akbal yazdı:

TS850 (205/55 R16) ve SportContact5 (225/45R17) kesinlikle mükemmel lastikler olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mustafa Tüfekçi
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

EgeA da UG8 çok iyi sonuç verecektir.

Üretiyorlar mı ug9 çıktı da beğenmeyen çoktu

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Gökhan Albayrak

Michelin kışlık hiç kullanmadım. Yazlıkta ise ilk sene harika, sonraki senelerde bi o kadar kötü. 

Goodyear kullandım, çok memnundum. Bu iki lastik arasında kalsaydım UG 8 tercih ederdim. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mustafa Tüfekçi
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

Nette varmış halen.

Bende kullanıyorum 3. Kış olacak takarsak bu sene

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Furkan Tanrıveren

1.tercih continental ts860

2.tercih michelin alpin 4

3.tercih nokian wr d4 

başkasını almam

ucuz alcak olsam bridgestone blizzak lm001

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Dogan Arsiray
5 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Tek araçta, petlas, continental, michelin ve lassa kullanmış biriyim. Şayet araç yoğun karlı bölgeler görecek ise Lassa snoways diyorum. Kalın diş yapısı gereği yoğun kar ve su altında daha iyi tutunma sağlıyor. Ancak diğer iki markaya göre haliyle sesli. Araç izolasyon yapısını bilmediğim için ne kadar rahatsız eder fikir veremem. 

Geçen yıl kullandığım, bu kışı da geçireceğim lastik ise tigar marka. Michelin bayileri satışını yapıyor. 

here tekere 1 er farklı model taksak? :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki