İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)

Erdem Çağla

Kış Lastiği Seçiminiz ? (Anket)  

307 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Alpay Sumer
Bir saat önce, Emre Usta yazdı:

Evde kisliklar kara jant,yazliklar celik jant her degisimde lastikleri banyoda bi guzel yikayip evin bos odasinda sakliyorum.Hanım mırıldansada devam emoji16.pngf15ce2f0bd5c7a28919afdb6ed625e25.jpg

İste bu. Ayni kafadayiz.👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Jant lastik ise ust uste sadece lastik ise dikine yan yana istiflenir. Posetlenip hava almamasi onemli. Artik takilmasinda bir sakinca yok cunku ani degisen hava sartlari var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Bu kiş Inşallah kullanmayi dusundugum kis lastiklerimin uretim yili olarak 5. yili, kullanirsam 6.kış olucak ortalama 15-20 bin km yol yapmisimdir sizce bu kis da kullanilirmi yoksa yenileme zamani geldimi sizce

4 yıldır yaklaşık 30bin km petlas snowmaster kullanıyorum bu yıl 5.olacsk gayet iyi kondisyonu. Boluda yaşıyorum ayrıca
Lassa iyide, çok ses yapıyor. Bir uğultudur gidiyor. Fakat dediğiniz gibi uğultu harici 2 kışta ben kullanmış ve memnun kalmıştım. 

aklımı hep kurcalar lassa snowways ve ıcevays var bildiğim dediğiniz kadar iyi mi 4 5 yıllık kullanımda kendini bırakır mı acaba?

seneye belki petlas ları değiştirebilirim bu yılki duruma bakarak tabiki

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Lastik +10c civarinda dik sekilde karanlik kuru ortamda saklanmalidir. Betona sivilara vs temas etmeyecek sekilde altina birsey birakilmalidir.
Genel kural olarak tarih yoktur cunku her bolgenin hava sicakliklari farklidir. Ama hava sicakligi +7 derecelere gerilediginde artik vakti gelmistir. 
dikşekilde saklamada adada bir döndürmek gerekiyor.
Ben yan yana düzgünce koyuyorum. havalarını da 40 yapıp bırakıyorum
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Valla benim Petlaslar 4 yilini tamamladi 450 ye sattim 1050 liraya 1 kis kullanilmis Lassa aldim. Bu sekilde sirkulasyonu sagliyorum

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
12 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Valla benim Petlaslar 4 yilini tamamladi 450 ye sattim 1050 liraya 1 kis kullanilmis Lassa aldim. Bu sekilde sirkulasyonu sagliyorum

karlı iş hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
5 saat önce, Tahir Ak yazdı:

4 yıldır yaklaşık 30bin km petlas snowmaster kullanıyorum bu yıl 5.olacsk gayet iyi kondisyonu. Boluda yaşıyorum ayrıca aklımı hep kurcalar lassa snowways ve ıcevays var bildiğim dediğiniz kadar iyi mi 4 5 yıllık kullanımda kendini bırakır mı acaba?

seneye belki petlas ları değiştirebilirim bu yılki duruma bakarak tabiki

Havalar ısınınca kulanmazsanız 4 de götürür 5 te. Kış lastiği sıcak havada kendini çok salıyor. 

Yorum bağlantısı
Furkan Emre Kuzu

Volkan Bey lastiklerin saklanma ortamı özellikle güneş görmeyen ve nem/ rutubeti olmayan bir alan olmalı. Lastikler yatay istiflenmek yerine dik konmalı ve üstüne başka bir şey konmamalı. Kısacası rahat bir ortamda olmalı lastik. Ne çok sıcak ne çok soğuk.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Neredeyse hiç bir lastikçi bu koşullarda saklamıyor lastikleri. Çoğu insanın da lastikçi dışında saklama imkanı yok. Nasıl olacak bu iş?

Yorum bağlantısı
Volkan Yusuftaş
On 12.11.2018 at 11:04, Furkan Emre Kuzu yazdı:

Volkan Bey lastiklerin saklanma ortamı özellikle güneş görmeyen ve nem/ rutubeti olmayan bir alan olmalı. Lastikler yatay istiflenmek yerine dik konmalı ve üstüne başka bir şey konmamalı. Kısacası rahat bir ortamda olmalı lastik. Ne çok sıcak ne çok soğuk.

peki dikine koyunca lastik de zamanla yamulma olmaz mı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
21 dakika önce, Volkan Yusuftaş yazdı:

arada çevrilecek yumurta gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
22 dakika önce, Volkan Yusuftaş yazdı:

4 lastik 1.5 tonluk arabayı yollarda 200 le falan gidrken frenleyebilir gibi meziyetlere sahip ise. bence  tek başına durabilir yamulmaz.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
On 08.11.2018 at 20:58, Koray Demir yazdı:

Bakılmıyor. Akreditasyon bakımından sözde EU standartlarında. Diş derinliği, ebat ile çatlak yırtık balon vs gibi sürüş güvenliğini tehdit eden birkaç unsur kontrol ediliyor. Farklı desen lastikle bile geçer.

Bkz. Slayt 9

http://www.tuvturk.com.tr/images/paylasimlar/pdf/ilanlar/arac-muayenesi.pdf

EUda da lastigin yilina bakilmiyor

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Jantli sisik lastik yan sekilde ust uste jantsiz bos lastik dikine muhafaza edilir demisti lastikcim 5 yıldır ust uste sekilde depoluyorum mevsiminde olmayan lastiklerimi sikintim yok

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alpay Sumer

trollenme kismini anlayamadim acikcasi.. Trollemis de ne gecmis ele? 

Biz her gelene sorana cevabimiz vardir.

Gel her ne olursan gel.. mantiginda bir aileyiz. Konu musait, bilgi almak isteyene de faydali olacaktir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:) lastik tr kom un reklamını salmış gitmiş anlaşılan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Okumaya bile gelmemiş zaten bir daha.. :)

Biz de ona salarız Banları :)

Sileceğiz arkadaşlar.. bilginize.. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İkisi arasında kalırsam tercihim Goodyear olur demişim ama.. 

Bu alacağım yer asla LastikTr.com olmayacak.. 

Çünkü dürüstçe gelip de biz lastik satıyoruz, bizi tıklayın da hitimiz artsın demek yerine. Sahte isimle sahte profille gelip uydurma bir konu ile site linki tıklattırıyor bize.. 

Banlayacağım şimdi firmanın ismini.. 

Bir daha kime bu forumda isimlerini yazamayacak.. 

Deneme

Bu firma reklamcı

Bu firma reklamcı.com

bu telefon sahibi reklamcı

Telefonlarını da engelledim.. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
İbrahim Uysal

Merhabalar -arkadaşlar,

Connect için hangi kış lastiğini önerirsiniz?

Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bütçe nedir beklenti nedir. Ucuz yollu Petlas, para varsa Nokian, fiyat performans Lassa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...