İçeriğe Yönlendir

Kumandalı Araba İçin Dişli

Emre Şimşek

Recommended Posts

Alpay Sumer
3 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Arkadaşım 2 boyutlu kesebiliyormuş.

İçteki dişliler kalır diyor..

ee ayri ayri yapip birlestirilmezmi? 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

ee ayri ayri yapip birlestirilmezmi? 

Yemin ediyorum kafa zehir. Ben şunu bi çizdireyim arkadaşa. Hakkat bu niye aklıma gelmedi ya👍🏼

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fiber olmaz, ana dişli ne ise diğer dişlileri de aynı momulden yaptır. Ankara'da Serkan'ın koltuk onarımı yapan tanıdığı var. Elektrikli koltuk dişleri değişimi yaptıklarına göre imalatı yaptırdıkları yer vardır. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
6 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Fiber olmaz, ana dişli ne ise diğer dişlileri de aynı momulden yaptır. Ankara'da Serkan'ın koltuk onarımı yapan tanıdığı var. Elektrikli koltuk dişleri değişimi yaptıklarına göre imalatı yaptırdıkları yer vardır. 

Arkadaşta pleksi varmış parlak olmayan. İş görür mü abi?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kestamit bakır dişliye biraz dayanır. Kendinden yağlı bir malzeme. Başka türevi dayanmaz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Bir saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Arkadaşta pleksi varmış parlak olmayan. İş görür mü abi?

olmaz. kırılır o. naylon olması lazım malzemenin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Emrah Taşpınar

iyi akşamlar ne yaptınız tornacıda yaptırabildinizmi saglam malzemeden , aynı konudan muzdaribim ünlü marka oyuncakcıdan aldıgım arabanın dişli 2. gün sıyırdı motoru boşa dönüyordu kullanıcı hatası dediler , çocugun ne hatası olabilir , ankara ulusta bu parçadan satan yer buldum tanesi 6 liradan tam aynısı olmayan ama benzeri 2 adet aldım fakat 1 - 2 ay içinde onlarda sıyırdı kırıldı oyuncak rafa kalktı , çocuk bu tekrar gördü istedi aldık ama oda aynısı oldu , bilerekmi yapıyorlar anlamış degilim en önemli parçası 1 ayda bozuluyor 10-20 daha pahalı satıp metal malzemeden taksalar olmazmı , bu dişlilerin metalini nerden bulurum

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Bir saat önce, Emrah Taşpınar yazdı:

iyi akşamlar ne yaptınız tornacıda yaptırabildinizmi saglam malzemeden , aynı konudan muzdaribim ünlü marka oyuncakcıdan aldıgım arabanın dişli 2. gün sıyırdı motoru boşa dönüyordu kullanıcı hatası dediler , çocugun ne hatası olabilir , ankara ulusta bu parçadan satan yer buldum tanesi 6 liradan tam aynısı olmayan ama benzeri 2 adet aldım fakat 1 - 2 ay içinde onlarda sıyırdı kırıldı oyuncak rafa kalktı , çocuk bu tekrar gördü istedi aldık ama oda aynısı oldu , bilerekmi yapıyorlar anlamış degilim en önemli parçası 1 ayda bozuluyor 10-20 daha pahalı satıp metal malzemeden taksalar olmazmı , bu dişlilerin metalini nerden bulurum

Benim sorduğum tornacılarda yokmuş ama bir yerde cnc tornacı varmış ona gidecem artık. En önemlisi çizimi. Parçanın çizimi varsa her türlü yapılır.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Macit Aliyev

Merhaba arkadaşlar. Bende de uzaktan kumandalı araba var. Çocuk doğmadan önce almıştım. En son arabayı 1 yıl önce kullandım gayet güzel çalışıyordu. daha bir kaç gün önce pil takıp çalıştırayım dedim. Taktım çalışmadı. Bu arada arabadan pilleri çıkarırken 2 tanesi paslanmıştı. Acaba sorun ne olabilir? Arabada mı sıkıntı var ya o pil kısmında mı? Düzelebilir mi sizce? Çünkü en son bıraktığımda araba ve kumandası sıkıntısız bir şekilde çalışıyordu.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Akan pil korozyon yapıyor. Pil yuvalarındaki metalleri kazıyarak / zımparalayarak deneyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Emre Şimşek

Benim oğlanın robotik kodlama aldığı yerde 3 boyutlu yazıcı var. Ona söyledim bi tane dişli yapacak bakalım..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Emre Şimşek yazdı:

Benim oğlanın robotik kodlama aldığı yerde 3 boyutlu yazıcı var. Ona söyledim bi tane dişli yapacak bakalım..

Şu ölçüleri bana yollasana Emre, ben bu konuyu görmemişim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Serkan Toker yazdı:

Şu ölçüleri bana yollasana Emre, ben bu konuyu görmemişim. 

Dişli elime geçince göndereyim abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...