İçeriğe Yönlendir

Fiorino - 1.3 Emition Çalışma Problemi

Şükrü Özbağcı

Recommended Posts

Şükrü Özbağcı
(düzenlendi)

Merhaba bir konuda yardım istiyorum 2014 model fiorino 1.3 emition aracım Marş basınca araba çalıştıktan sonra arıza lambası 20 sn kadar sonmuyor. Bu devrede araba rolantisi düsük araba gibi calısıyor sesi degisik, gaza basınca hiç bisey olmuyor gaz yemiyor yani, 20 sn kadar sonra araba normale donuyor ve gaz yemeye baslıyor ama vu seferde bi sure araba 3bin deviri gecmiyor. Ama yurudukten sonra ısınınca araba bi skntı kalmıyor.

tarihinde Şükrü Özbağcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Merhaba
Araç bakım durumu nedir?
Mazot filtresi en son zaman değişti?
Cihazla bağlanarak araçta çıkan hata koduna bakıldı mı?

Yorum bağlantısı
Şükrü Özbağcı
7 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Merhaba
Araç bakım durumu nedir?
Mazot filtresi en son zaman değişti?
Cihazla bağlanarak araçta çıkan hata koduna bakıldı mı?

Arabanın tüm filtreleri yeni. 4 usta gezdim 5. Usta bilgisayar bağladı egr valfi dedi  bundan yaparmı bilmiyorum temizlenmesi lazım dedi uzun sürer dedi egrden mi kararsız kaldım diğer 4 usta egr değil dedi bilgisayar da hata çıkmıyor dedi

10 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yanıyor evet 86binde

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Egr tamamen açık kalsa dahi bu sorun olmaz ki soğuk motor zaten egr açık halde çalışır motor ısınana kadar. Enjektörler olabilir diyorum, geri dönüş miktarı ölçülsün soğuk iken 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Egrden yapabilir mi bilmiyorum ama hata vermemesi ilginç, orijinal cihaz ile yetkili serviste hata koduna bakılırsa daha iyi olabilir. Üniversal cihazlar hataları bazen tam olarak okuyamıyorlar.

Birde emin değilim belki hiç bağlantısı bile olmayabilir ama akü durumu nedir?

Benim araçta start&stop devreye girmiyor ve city modu araç ile kısa mesafe gidip stop edip tekrar çalıştırınca devreye girmiyordu. Hatta araç sadece çalışıyor ama gitmiyordu bile ama akü şarj edilince bu hatalar ortadan kalktı.

Yorum bağlantısı
Şükrü Özbağcı
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Egr tamamen açık kalsa dahi bu sorun olmaz ki soğuk motor zaten egr açık halde çalışır motor ısınana kadar. Enjektörler olabilir diyorum, geri dönüş miktarı ölçülsün soğuk iken 

Baktirayim teşekkür ederim

7 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Egrden yapabilir mi bilmiyorum ama hata vermemesi ilginç, orijinal cihaz ile yetkili serviste hata koduna bakılırsa daha iyi olabilir. Üniversal cihazlar hataları bazen tam olarak okuyamıyorlar.

Birde emin değilim belki hiç bağlantısı bile olmayabilir ama akü durumu nedir?

Benim araçta start&stop devreye girmiyor ve city modu araç ile kısa mesafe gidip stop edip tekrar çalıştırınca devreye girmiyordu. Hatta araç sadece çalışıyor ama gitmiyordu bile ama akü şarj edilince bu hatalar ortadan kalktı.

Akü 9 ayda takıldı yeni

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arıza lambası yanıyormuş.. Arıza koduna bakıldı mı ?

Arıza kodu silinemiyor mu ?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

egr  dolu o aracın egr bir temizlet sonra arıza arayın

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
18 saat önce, Şükrü Özbağcı yazdı:

2014 model fiorino 1.3 emition aracım

kaç km de? 90 binlere geldi mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...