İçeriğe Yönlendir

Yurtdışından Gelen Telefonlara Kayıt Zammı

Sani Gerşon

Recommended Posts

Ali Gök
5 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Valla Moldova'ya gidesim geliyor bazen. Biraz çiftçilik bilsem arazimizde bol. Dolar düşükken buradaki kiralarla orada yatarak yaşayabiliyordum şimdi kur sebebiyle orada da düşük kalır. 

Üretim yaptırdığım bir işim olsa, orada işçilik çok ucuz. Kur imalathaneyi üret buraya satılacak çok şey var. 

4 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

😂 Haklısın.

Bizim mahalledeki okullara bakıyorum, öğrencilere bakıyorum sonra kapıda sigara içen velilere bakıyorum sonuç tiksinme. 

Şimdi ben bu bebeleri ilerde özel okula mı yazdıracağım bu sebeple, hadi yazdırdık orada nasıl bir eğitim alacaklar o paranın karşılığı olacak mı hepsi ayrı bir şüphe.

dk durmam yerinde olsam. çifçiliği bilen ne kadar biliyorki 6 ayda öğrenirsin .   daha rahat yaşarsın  götür grandıda tam ortamı oralar mis gibi .  

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kaçak telefona para karşılığı kullanıma  açılması baştan  hatalı.Pasaport kaydı 500 değil 1500 TL olsun.

Vestel var yerli almalı... Onu almalı

6 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Herkese hayırlı olsun. Yurtdışından almak da hayal oldu artık.

parasına takmışsın ama yasa dışı olmasına ne dresin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

C5 resmi duruyor ama o nolacak :D 

10 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kanun dışı kısımları sildim arkadaşlar bilginize.. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Kaçak telefona para karşılığı kullanıma  açılması baştan  hatalı.Pasaport kaydı 500 değil 1500 TL olsun.
Vestel var yerli almalı... Onu almalı
parasına takmışsın ama yasa dışı olmasına ne dresin?
tüm dünya Aliexpressten telefon alıp sim kartı takıp kullanırken biz neden ayrıca bilmem birsey parası ödüyoruz. Ona isyanımız. Ayrıca o vestel yurt dışında kesin 600-700 lira değerindedir. Çağlar Abi sen mevzuyu biliyorsun da bize zihin jimnastiği yaptırıyorsun değil mi [emoji848][emoji16]
  • Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
21 dakika önce, Haluk Şentürk yazdı:

tüm dünya Aliexpressten telefon alıp sim kartı takıp kullanırken biz neden ayrıca bilmem birsey parası ödüyoruz

ona ben de isyan ederim ama, malum yasada yasak ki biz cebimizde getirirsek kitleniyor, yani yasak :mangal: yasak sa 500 tl ye yasal hale gelmesine karşıyım. Gm de olur o da yerli sınıfında

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
49 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Çünkü kazançtan vergi toplamıyoruz.

Nasıl hocam? Gelir vergisi var, kira vergisi var, maaşlarden kesilen vergiler var... Var da var. Neyi toplamıyor?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Nasıl hocam? Gelir vergisi var, kira vergisi var, maaşlarden kesilen vergiler var... Var da var. Neyi toplamıyor?

Şirketten, esnaftan vergi alamıyor.
Bordroludan peşin kesiyor.
Kiradan da kısmen.
Ana geçim kaynağı. Ötv kdv vs. Yani gelir değil, tüketim vergisi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
45 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yok senin haberin memleketten.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
31 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Şirketten, esnaftan vergi alamıyor.
Bordroludan peşin kesiyor.
Kiradan da kısmen.
Ana geçim kaynağı. Ötv kdv vs. Yani gelir değil, tüketim vergisi.

3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Yok senin haberin memleketten.

İstese alırdı. Ben mi dedim 425milyonTL'lik vergiyi sil diye?

http://www.diken.com.tr/bakan-dogruladi-milletin-a-koyacagiz-diyen-mehmet-cengizin-vergi-borcu-silinmis/

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kurumsal firmalar ile çalışan küçük işletmeler vergi ile liste başında. Kurumsal olandan malı götürüyor hala 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Türk Eğitim Sisteminin 3......

Ocakbaşı ve diğer etkinliklere sigara nedeniyle gelmekte zorlanıyorum resmen bu arada.

Ocakbaşında artık sigara içilemiyor
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ben 500 liradan fazla telefona vermeye acıyorum. Adamlar direk vergiye konus demiş :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Soru: iphone se cihazımın konnektör girişi tutukluk yapıyor gitmişken pil de değişecek. Nerde yapılır? Cihaz 4 yaşında. Ucuz peşinde değilim ama orjinal nerde nasıl yapılır?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
6 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

dayım almanyadan gelirken getiriyor parcalayıp satıyorum :)

Çencci gibisin desene :)

6 saat önce, Murat Öngür yazdı:

:) 

aman abi hazine bakanı deme adam ne zaman konuşma yapsa dolar yükseliyor  :) şaka gibi .  ekonomiden anlamayan hazine bakanı bir tek Tr de vardır herhalde.

Planlı konusuma varsa damat ağzını açmadan dolar al konusma bitince sat mis.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Soru: iphone se cihazımın konnektör girişi tutukluk yapıyor gitmişken pil de değişecek. Nerde yapılır? Cihaz 4 yaşında. Ucuz peşinde değilim ama orjinal nerde nasıl yapılır?

Ayiptir sorması da hocam içini temizlemeyi denediniz mi? Sürekli cepte taşınıyorsa zamanla içi doluyor. İğne ile temizlemek mümkün.  

5s için pili AliExpress den alıp kendim değiştirmiştim. 9 ay oldu geyet memnunuz.

Ama tavsiyem 5se için Apple Store’lardan orijinal ile değiştirtmeniz. Yıl sonuna kadar kampanya var. Se kampanya kapsamında fakat 5s değil [emoji20]

(Tabi sadece İstanbul'da yapılabiliyor.)

Ben değiştirirken SE pili 129₺, 5s pili ise 319₺ idi. (Resmen .....)

e35692b1a4a904cb8fb8be5a048ccfe5.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hmm yaptırayım yarın koşayım

Yarın koşayım derken? Randevu aldın mı hocam? Randevusuz yüzüne gülüp geri gönderiyorlar :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

0D24A095-1177-4D80-9A85-87C4DA7714A5.jpeg870C8072-BC84-4B87-8032-0E9E2E1AFB2E.jpeg

C44D6B74-7C4E-47A2-A092-2059793BB88B.jpeg

Tek taraftaymış konnektör içerde! Hainler..

9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yarın koşayım derken? Randevu aldın mı hocam? Randevusuz yüzüne gülüp geri gönderiyorlar :)

Hatırladım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hatırladım.

temizledim... düzeldi.. kürdanla içinden bu çıktı

1BC7C3C6-45D4-4292-8631-14480F5EC477.jpeg

AF64D5BF-F2F3-4268-B60B-457610194EDF.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hatırladım.

temizledim... düzeldi.. kürdanla içinden bu çıktı

1BC7C3C6-45D4-4292-8631-14480F5EC477.jpeg

Fotoğrafı neyle çektin Hocam.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...