İçeriğe Yönlendir

Tamamlayıcı Kasko

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Öner Kurukuz yazdı:

Bunda hasarsizlik olursa seneye sigorta yaptiginda bu indirimi aliyorsun dedi. 

Öyle bir şey yok Öner Bey.. 

Tamamlayıcı kaskonun Allianz Sigorta Sigortadaki şartı şu şekilde.. 

Yenileme İndirimi
* Tamamlayıcı Kasko sigorta poliçesinin ilk bir yıllık vadesi içerisinde sigortalı tarafından kusurlu herhangi bir hasar talebi olmaması halinde, vade bitiminde yenileme poliçesinde %5 yenileme indirimi uygulanır.
* Tamamlayıcı Kasko ürününden, Allianz Sigorta A.Ş. (Allianz Sigorta) kasko ürünlerinden herhangi birine geçişlerde yenileme indirim hakkı devredilemez.
* Sigortalı aracın karıştığı bir kaza sonucunda sigortalının karşı tarafın yüzde yüz kusurlu olduğunu kanıtlaması ve bu belgeleri teminen sigortacıya ibrazı, sigortalının yenileme indirimi hakkını korur.
a. Poliçe İptalinde Yenileme İndirimi: Yenileme indirimi uygulanmış Tamamlayıcı Kasko sigorta poliçesi hasar dışında herhangi bir nedenle iptal edilirse veya vadesinde yenilenmezse, yenileme indirimi hakkı bir önceki poliçenin iptal veya vade bitim tarihinden itibaren 30 gün süre ile muhafaza edilir. Sigortalı/sigorta ettirenin farklı bir sigorta şirketinden olan önceki sigorta poliçesinde kazanılmış indirimleri (hasarsızlık vb.), Tamamlayıcı Kasko sigorta poliçesi kapsamında kullanılamaz.
b. Aracın Satışında Yenileme İndirimi: Araç satışı durumunda sigorta ettiren/sigortalılar ve kullanım tarzları arasında yenileme indirimi aktarımı yapılamaz.

Özeti 

Aynı poliçeden devam etmek ve hasarsız olmak şartıyla yıllık % 5 yenileme indirimi vardır. Bu indirim hakkı başka bir kasko ürününde kullanılamaz. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bilgi için teşekkür ederim Mehmet Bey.

Peki 1 yılı kazasız atlattıktan sonra aynı poliçede tamamlayıcı kasko ile ucuza devam edebiliyor muyuz yoksa 1 yılın sonunda normal kasko mu yapmam gerekiyor?

Eğer her sene tamamlayıcı kasko yapılıyorsa ben onu tercih ederim açıkçası.

Bu sene 566 tl seneye %5 indirimle 530  vs. vs. gider böyle.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Şimdi, Öner Kurukuz yazdı:

Bilgi için teşekkür ederim Mehmet Bey.

Peki 1 yılı kazasız atlattıktan sonra aynı poliçede tamamlayıcı kasko ile ucuza devam edebiliyor muyuz yoksa 1 yılın sonunda normal kasko mu yapmam gerekiyor?

Eğer her sene tamamlayıcı kasko yapılıyorsa ben onu tercih ederim açıkçası.

Tamamlayıcı kaskonun imkanlarını da araştırın öncelikle. Belki ihtiyacınızı görmez. Hiç olmamasından iyidir yine de.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
5 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Tamamlayıcı kaskonun imkanlarını da araştırın öncelikle. Belki ihtiyacınızı görmez. Hiç olmamasından iyidir yine de.

Biraz araştırdım Recep Bey.

Aracı gidip direğe vurursam karşılamıyor, mutlaka en az iki aracın birbiri ile kaza yapmış olması gerekiyor.

Aslında bakıldığında yaşadığım yerde tam da bana lazım olan durum bu.

Bu kaskoya ek olarak doğal afet paketi var, sel-deprem-dolu hasarını karşılıyor.

Bir paket daha var, onda karşı tarafın 30.000 tl üzerindeki hasarını tamamlıyor, karşı tarafda 100.000 tl hasar bile olsa ödüyor.

Bunun gibi paketler var ancak bana bunlar da lazım olmadı bugüne kadar.

Evimde bahçem var, kapalı garajım var, dolu hasarına ihtiyacım yok.

En baz halini alsam yeterli, sadece şehre indiğimde kalabalık trafikte sorun yaşama ihtimalini düşünüyorum.

Bu şekilde bakınca bu kasko işimi görüyor.

Sorun, her sene bunu yenileyebiliyor muyum? Normal full kaskoya geçmek istediğimde burdaki kazasızlık indirimini alabiliyor muyum?

Benim için bu kriterler önemli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kurmuş

ben ak sigortanın tamamlayıcı sigortasını yaptırdım, 377 tl . park halindeki çarpıp kaçmalar hariç, tek taraflı kazayı ve diğer her türlü kazayı karşılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
31 dakika önce, Öner Kurukuz yazdı:

Aynen böyle.. Devam edebilirsin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

İmkan varsa normal kasko tavsiye ederim. 

Önceki aracımda kasko yoktu, kazada yoktu. Yeni araçta kasko sonrası 3 kaza oldu daha yıl dolmadan.

Kaskom olmasa ne yapardım Allah bilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
26 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Önceki aracımda kasko yoktu, kazada yoktu. Yeni araçta kasko sonrası 3 kaza oldu daha yıl dolmadan.

Kaskonun verdiği güven hissinin sonucu olmasın o 3 kaza :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Kaskonun verdiği güven hissinin sonucu olmasın o 3 kaza :) 

2.yi saymazsak videoları biliyorsun. Kesin ip var 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kaskonun verdiği güven hissinin sonucu olmasın o 3 kaza [emoji4] 

Kusursuz ama hep. Var bi gariplik. Ben nazar diyorum. Sarı sarı default_smile.png

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
10 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Yani diyorsun ki kasko yaptirma

😅😅😅

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bugün sigortacımı arayıp yaptırdım.

Her sene bu sigortayı yenileyebildiğimi söyledi.

Normal kaskosu olup süresi bitince tamamlayıcı kasko yaptırmak isteyen bir müşterisine normal kaskosunun hasarsızlık indirimi görünmüş.

Tamamlayıcı kasko yaparken indirim aldı, durum böyle ise tamamlayıcıdaki hasarsızlığı da full kasko görüyordur mutlaka dedi.

Henüz yeni olduğu için kesin belli olan birşey yok ama yüksek ihtimalle hasarsızlık indirimi alacak dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Fatih Evcin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigorta şirketleri yeni bir trend başlattı..: Kısıtlı kasko

Bir kaç sigorta şirketinde bu tür kasko poliçelerini görüyoruz. 

Poliçenin amacı ;  tam kasko yaptırmanın, maddi boyut, araç yaşı, sigortalı yaşı, araç cinsi gibi sebeple mümkün olmadığı durumlarda kısmen de olsa kasko teminatlarından faydalandırmaktır. 

Çeşitli sigorta şirketlerinde çeşitli adlar altında üretilmektedir. 

Allianz Sigortadaki adı Tamamlayıcı Kasko

Şartları 

En az bir yıldır kasko yaptırmamış olmak

Trafik hasarsızlık kademesi 5,6,7 'den birisi olmak

Sigortalı yaşının 25 yaşından büyük olması

Aracı 3 yaşından büyük 20 yaşından küçük olması 

Teminatları

5.000 TL limitli çarpışma teminatı

20.000 TL limitli çalınma teminatı

100.000 TL limitli ihtiyari mali mesuliyet teminatı

Asistans hizmetleri

Mehmet Abi. 98 model aracım var nasıl bir işlem yapabilirm, yardımcı olur musun?

Geçen hafta hanımının lüks bir araca çarpmasından sonra gündeme geldi  bu konu :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Öner Kurukuz yazdı:

Normal kaskosu olup süresi bitince tamamlayıcı kasko yaptırmak isteyen bir müşterisine normal kaskosunun hasarsızlık indirimi görünmüş.

Tamamlayıcı kasko yaparken indirim aldı, durum böyle ise tamamlayıcıdaki hasarsızlığı da full kasko görüyordur mutlaka dedi.

Henüz yeni olduğu için kesin belli olan birşey yok ama yüksek ihtimalle hasarsızlık indirimi alacak dedi.

Almaz.. 

Fiyat verirken tramerden gelir eski kasko bilgisi ama poliçe aşamasında indirim vermez.. 

Hadi diyelim bir hata oldu ve indirimli yapıldı tamamlayıcı kasko.. 

Sonraki yılda yine indirim yok, sonrasında normal kaskoya geçse indirim yok. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...