İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Aux Girişi Hakkında

Mehmet Zeki Yalçın

Recommended Posts

Mehmet Zeki Yalçın
(düzenlendi)

Merhaba.

Aux girişinden müzik dinlerken.vites degistirirken ses sol hopörlere gidip geliyor.vites kolunun olduğu bölgeyi nasıl sökeriz ortadaki konsolu söküp aux baglantisina ulasabilimiyiz.

26mkoq.jpg

tarihinde Mehmet Ozyurek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz

Vites topuzunu sola cevirerek ilk once onu sökün. Baştan sert gelecektir cekinmeden sola dondurun, vidali sistem gibi acilacaktir. Vitesin konsolla birlesimindeki körüğü yukariya cekerek cikartin ve cevirmeye devam edin. Tek parca halinde ayirlacaktir. Ardindan konsolu iceriden tutarak saga sola oynatarak yukariya cekin. Klipslerin ayrildigini duyacaksiniz. Ancak altinda aux ve cakmaklik baglantilari oldugundan ters cevirerek kablolari ayirin. Aux sorunu kablodan degilde yuvadan kaynaklaniyor olabilir. Öncelikle jack girisinin saglamligini kontrol edin. Ardindan kablolari kontrol edebilirsiniz.

30 dakika önce, Mehmet Zeki Yalçın yazdı:
Merhaba.
Aux girişinden müzik dinlerken.vites degistirirken ses sol hopörlere gidip geliyor.vites kolunun olduğu bölgeyi nasıl sökeriz ortadaki konsolu söküp aux baglantisina ulasabilimiyiz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Zeki Yalçın

Cevap için teşk ederim.en kısa zamanda uğraşıp yapmaya çalışırım.girişte sorun yok diye düşünüyorum bakalım.paylaşırım burdan

Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz
(düzenlendi)

Rica ederim. Siz sayfadan paylasin katki sunmaya calisirim. Kolay gelsin.

1 saat önce, Mehmet Zeki Yalçın yazdı:
Cevap için teşk ederim.en kısa zamanda uğraşıp yapmaya çalışırım.girişte sorun yok diye düşünüyorum bakalım.paylaşırım burdan

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
lutfen tapatalk imzamizi kapatalim.
Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz

Bildigim kadariyla Fiesta'nin 2007-2008 MK6 modellerinde var aux giriş. Olan modellerinde ise vitesin önünde cakmakligin hemen yaninda.

Bu kasada Aux girisi tam olarak nerde?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
16 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Bu kasada Aux girisi tam olarak nerde?

Resimde görünüyor, çakmaklığın hemen sağında, söküm için gerekli bilgiler verilmiş.

Vites topuzu belirtildiği gibi çok kolay çıkar, aynı şekilde körükte sert kısımlarından yukarı çekince rahatça çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Resimde görünüyor, çakmaklığın hemen sağında, söküm için gerekli bilgiler verilmiş.

Vites topuzu belirtildiği gibi çok kolay çıkar, aynı şekilde körükte sert kısımlarından yukarı çekince rahatça çıkar.

Ozaman Sadece körük sökülerekte denenebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berat Orçan

Sorun aux kablosunda da olabilir. Sökmeden farklı bi kablo ile deneyin derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Zeki Yalçın
(düzenlendi)
On 09.11.2018 at 16:32, Fatih Kurnaz yazdı:

Rica ederim. Siz sayfadan paylasin katki sunmaya calisirim. Kolay gelsin.

http://V9pz9y.jpg

nQPNbR.jpg

Konsolu söktüm.ama sorun bulamadım kablolar çok iyi sarılıydı dahada söknek istemedim.aux soketini takıp cikardım şimdilik düzeldi.her iki kolondan ses geliyor

tarihinde Mehmet Zeki Yalçın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kurnaz

Mehmet bey,

Benim yaşadigim ilk sorunda bende aux soketten süphelenmistim meğer kablonun ucundaki erkek soket yamulmus. Tabi bunu en son farketmek kötü oldu. Bosu bosuna soküp takmak zorunda kaldim ama deneyimde oldu bu sureç. Yine tekrarlarsa ilk önce kabnuzu degistirin. İkinci supheniz ise soket olsun. Kablo surekli takilip cikarildigi icin zamanla soket genisliyor bazi durumlarda. İcindeki metalleri toplu igne gibi bir malzemeyle hafif yamultarak aux kablonun uclarin tam degdiginden emin olun.

Veya benim gibi sizde Trust Lega gibi bir bluetooth kit alarak kablolari söktugunuz konsolun icinden döseyerek baglantilarlari gormediginiz bir halde keyifle kullanin. Her tablet veya telefonu bir defa tanitiyorusunuz. Araci actiginizda kendiliginden devreye girip baglantiyi kuruyor. Fiyati acisindan ses kalitesi harika hatta aux baglanti kadar iyi. Kablo derdine son vermek ayri bir keyif zaten.

Kolay gelsin.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...