İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Gökhan Albayrak
41 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

Bosch AeroTwin güzel. Ömrü 20 liralık sileceklere göre uzun ve yumuşak siliyor camı.

Aynen de öyle. Mecbur alacağım. Sinir katsayılarım zıplıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
8 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Aynen de öyle. Mecbur alacağım. Sinir katsayılarım zıplıyor. 

Ben fiestaya almıştım ama şu an 120 lira vermem.

bu hybrid olan güzel görünüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Ben fiestaya almıştım ama şu an 120 lira vermem.

bu hybrid olan güzel görünüyor

Oto elektrikçilerin çomçok becerikli elleri! silecek kauçuğunu tutan zımrıtıyı kırdılar. Değişmekten başka çare yok. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Oto elektrikçilerin çomçok becerikli elleri! silecek kauçuğunu tutan zımrıtıyı kırdılar. Değişmekten başka çare yok. 

Neyseki ben elimi çizdirmekle kurtardım, kendim değiştirip [emoji1]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Silecek degistirirken dikkat etmek lazim. 2 kere cam kirdim farkli zamanlarda.

Silecegi cikarttiktan sonra ,silecek koluna dikkat edin.birden elinizden kayip, cama çekiç gibi vurabilir.

Ben cok yaptim[emoji3]cam poffffff

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Silecek degistirirken dikkat etmek lazim. 2 kere cam kirdim farkli zamanlarda.

Silecegi cikarttiktan sonra ,silecek koluna dikkat edin.birden elinizden kayip, cama çekiç gibi vurabilir.
Ben cok yaptim[emoji3]cam poffffff

Keşke bunu 3 ay önce yazan olsaydı [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Bize olan oldu. Belki başkasının aklına geliriz o anda [emoji3]

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

3 yillik suruş ayakkabilarim delindi. Çöpe attik. Viaport outlet magzadan indirime girmiş markanin yürüyüş ayakkabisini aldim. Super hisli oldu pedallar. Debriyajin cok iyi anliyorsun. Hiz sabitleme gibi oldu ayak pedalim. Milim milim baskiyi hissettiriyor. Ayakkabi cok onemli. :)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
10 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

3 yillik suruş ayakkabilarim delindi. Çöpe attik. Viaport outlet magzadan indirime girmiş markanin yürüyüş ayakkabisini aldim. Super hisli oldu pedallar. Debriyajin cok iyi anliyorsun. Hiz sabitleme gibi oldu ayak pedalim. Milim milim baskiyi hissettiriyor. Ayakkabi cok onemli. :)

Ayakkabilari araciniz icin mi aldiniz😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
41 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Ayakkabilari araciniz icin mi aldiniz😊

Arabayı çıplak ayak sürmek daha zevkli ama, bir süre sonra ayak bir yerden destek almayınca tutulma yapıyor. Daha önce Mavi nike ince taban ayakkabılarım vardı. Onların pertini çıkartım. 130 tl gibi bir rakama 2016 yılında İ10 için almıştım. Perti çıkınca, aynı ayakkabıyı bulamadım, yine Nike runner serisi ince taban ayakkabı aldım . Bunun fiyatı ise 229 tl . Artık yapıcağımız hypermil ile bununda parasını çıkartacaz. 

Bu hypermil çok masraflı. Arabayı servisde yaptırmak, özel ayakkabı seçmek, kaliteli gaz kullanmak vs hep maliyeti artıran işler. :( 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
6 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Bu hypermil çok masraflı. Arabayı servisde yaptırmak, özel ayakkabı seçmek, kaliteli gaz kullanmak vs hep maliyeti artıran işler

sanayide yaptırıp  ucuz gaz al yumurta topukla kullan emin ol zararrın daha fazla olur :D  garantili araba başa bela heleki hyundai 5 sene miydi garanti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
9 dakika önce, Ali Gök yazdı:

sanayide yaptırıp  ucuz gaz al yumurta topukla kullan emin ol zararrın daha fazla olur :D  garantili araba başa bela heleki hyundai 5 sene miydi garanti

Garanti mayısda biticek. Ama iyi niyet garantisi için arabayı servisde yaptırmaya devam ederim :( 7 seneye kadar garantiden faydalanmak mümkün. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
18 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Garanti mayısda biticek. Ama iyi niyet garantisi için arabayı servisde yaptırmaya devam ederim :( 7 seneye kadar garantiden faydalanmak mümkün. 

garantili arabam önecki fluance idi. şimdi kapandı inanlar yetkili servisi vardı ayvansarayda iş yerimde yakındı ona. bi sorun olunca gelip alıyorlardı yapıp geri getiriyorlardı. inanılmaz iyi bir servisti ama kapandı malesef reno camiası için kötü oldu.

klasik peryodik bakım için gelip aldılar bidefa dünya kadar parça değişip geri getirdiler garantiden çok tuhaf gelmişti. o zamanlar servis te ucuzdu 450 liraya peryodik bakım yapıyorduk o zaman dediğim 1.5 sene önce :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Ali Gök yazdı:

garantili arabam önecki fluance idi. şimdi kapandı inanlar yetkili servisi vardı ayvansarayda iş yerimde yakındı ona. bi sorun olunca gelip alıyorlardı yapıp geri getiriyorlardı. inanılmaz iyi bir servisti ama kapandı malesef reno camiası için kötü oldu.

klasik peryodik bakım için gelip aldılar bidefa dünya kadar parça değişip geri getirdiler garantiden çok tuhaf gelmişti. o zamanlar servis te ucuzdu 450 liraya peryodik bakım yapıyorduk o zaman dediğim 1.5 sene önce :D 

En son 750 tl verdim.. 

Lpg bakımı, Lpg filtreleri

yıllık bakımı

+ motor yağ kanal temizliği 

Hepsi 750 tl tuttu :( 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

En son 750 tl verdim.. 

Lpg bakımı, Lpg filtreleri

yıllık bakımı

+ motor yağ kanal temizliği 

Hepsi 750 tl tuttu :( 

çok para esasında  150 lira yağ, 10 lira lpg filtresi , 20 lira yağ filtresi , 20 lira hava filtresi 30 lira sarf malzeme desen 230 lira malzeme tutar. 500 lira işçilik yazıyorlar 1 saatlik işe

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

çok para esasında  150 lira yağ, 10 lira lpg filtresi , 20 lira yağ filtresi , 20 lira hava filtresi 30 lira sarf malzeme desen 230 lira malzeme tutar. 500 lira işçilik yazıyorlar 1 saatlik işe

Helva gününden bir gün önce, lpg tekleme başlamıştı. Sırf o arızanın kaynağını bulmak için, lpg filtreleri ve işciliği için 230 tl verdim. Ama sorun ateşleme bobininden çıktı. Onu garantiden hallettik. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Helva gününden bir gün önce, lpg tekleme başlamıştı. Sırf o arızanın kaynağını bulmak için, lpg filtreleri ve işciliği için 230 tl verdim. Ama sorun ateşleme bobininden çıktı. Onu garantiden hallettik. 

ses yapıyor diye lpg enjektörünü 350 ye kitledi lpg ci servis ucuzmuş yine :D  daha soğumadı yeri internette baktım 6 tanesini 150 200 e satıyorlar parçanın 3 ü değişti 350 ateşledik 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
6 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Bu fiyatlar krizden önceydi.

Artık 10 liraya balata spreyi bile alınmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
7 dakika önce, Ali Gök yazdı:

ses yapıyor diye lpg enjektörünü 350 ye kitledi lpg ci servis ucuzmuş yine :D  daha soğumadı yeri internette baktım 6 tanesini 150 200 e satıyorlar parçanın 3 ü değişti 350 ateşledik 

Benim arabanın enjektörü Hyundai üretimi. Ve tanesi 750 lira :) 

20161119_090658+%2528Medium%2529.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
8 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Bu fiyatlar krizden önceydi.

Artık 10 liraya balata spreyi bile alınmıyor.

sen alamıyorsun ben alamıyorum. servis alıyor. benim arabanın bile internette 30 lira filtreleri . amerikan arabası parçası pahalı

4 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Benim arabanın enjektörü Hyundai üretimi. Ve tanesi 750 lira :) 

tanesi dediğin zaten 4 lü tek parçadır. hepsi birden 750 dir. 

bizde 3 sağda 3 solda. ayrılmıyor birbirinden 3 lü yapışık sendeki ayrı ayrımı ?

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
2 dakika önce, Ali Gök yazdı:

sen alamıyorsun ben alamıyorum. servis alıyor. benim arabanın bile internette 30 lira filtreleri . amerikan arabası parçası pahalı

ee onlarda amme hizmeti yapmıyor, taş mı yesinler :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

ee onlarda amme hizmeti yapmıyor, taş mı yesinler :)

Dogru cok ucuz insallah 1500 lira yaparlar yag bakimini 😂

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
6 dakika önce, Ali Gök yazdı:

tanesi dediğin zaten 4 lü tek parçadır. hepsi birden 750 dir. 

bizde 3 sağda 3 solda. ayrılmıyor birbirinden 3 lü yapışık sendeki ayrı ayrımı ?

Hayır yapışık felan değil. Benim arama bildiğin MPİ sistem. Sadece Bi-fuel manifold var. Tane ile satıyor Hyundai. 750 tl. 

injector_fuel_rail_grand_i10_1.0.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...