İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Ali Gök
3 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Hayır yapışık felan değil. Benim arama bildiğin MPİ sistem. Sadece Bi-fuel manifold var. Tane ile satıyor Hyundai. 750 tl. 

injector_fuel_rail_grand_i10_1.0.jpg

Cok pahali yav . 4 enjektor parasina motor yaparlar

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Cok pahali yav . 4 enjektor parasina motor yaparlar

Parça kodlarım var. Çıkmasıda var. Yani getirtmenin yolu cok. Servisde pahalı. Ama hep garantiden yapıldı şuana kadar. Duyduğum kadarı ile fabrikada dünya kadar İ10 lpg malzemesi var. 10 yılık parça stoğu. 

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Pasta cilayı seramiği falan hak etmişti bizim altın çocuk, şımarttım biraz :)

dvl8AZ.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Caravelle'nin şanzıman yağı 4.kez değişti. 5000 KM sonra 5.kez değişecek ve bakım yapılacak.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

aux kablosunu yeniledim eskisinin dibinden temassızlık sorunu baslamıstı.

zjOBO6.jpg

GmW0W6.jpg

y6J3Jy.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
4 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Tablet montajlasana?

televizyon izlemeyi tablet oynamayı sevmeyen birine :)

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Aracınmın periyodik bakımını yaptırdım.

11 ocak 2018 de bakım yapılmış, sonraki bakım 11 ocak 2019 diyor ve 68500 km olarak gösteriyordu.

ancak araç daha o km ye gelmeden dün bakımını yaptırdım.

67600 km de şu an.

castrol magnatec yağ , yağ, mazot, polen filtresi, sağ ön rot çubuğu yamuktu, onu değiştirdim.

ufak tefek işler ve işçilik dahil toplamda 600 tl ödedim.

Şimdi sırada yazlık lastikler var.

Bir de ne alacağıma karar verebilsem tam olacak....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Mevcut akü ile kışı atlatacakmıyım diye inat ettiğim araba dün akşam çalışmayınca akü değiştirmek zorunda kaldım. Honda Civic FB7 kasa aracıma aldığım akü Mutlu 55 amper akü 360 tl. İnegölde firmayı aradım araç evin önünde gelip takarmısınız diye sağolsunlar geldiler taktılar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
8 saat önce, Yusuf Berke yazdı:

Caravelle'nin şanzıman yağı 4.kez değişti. 5000 KM sonra 5.kez değişecek ve bakım yapılacak.

Neden

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
televizyon izlemeyi tablet oynamayı sevmeyen birine [emoji4]
geri gorus eklersin, navigasyona bakarsin, muzik caldirirsin falan :)
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
9 saat önce, Recep Demirci yazdı:

Mevcut akü ile kışı atlatacakmıyım diye inat ettiğim araba dün akşam çalışmayınca akü değiştirmek zorunda kaldım. Honda Civic FB7 kasa aracıma aldığım akü Mutlu 55 amper akü 360 tl. İnegölde firmayı aradım araç evin önünde gelip takarmısınız diye sağolsunlar geldiler taktılar.

Orjinali 45A. Büyütünce servis “tesisat güvenliği” falan diyor. Bilginiz var mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

geri gorus eklersin, navigasyona bakarsin, muzik caldirirsin falan :)

aractan sıkılmaya baslıyorum metincim 6yıla gircem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
17 saat önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Neden

Sudan iyice arındırdık ilk 3 değişimde. 4.değişim eski yağdan arındırmak içindi. Son değişimi de yaptıktan sonra hem eski-yeni yağ karışması durumu olmayacak, hem sudan eser kalmamış olacak, hem de rahatça binebileceğim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Şanzıman yağına su nereden gelmiş [emoji848]

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
4 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Şanzıman yağına su nereden gelmiş emoji848.png

Konu açmıştım bununla ilgili.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 saat önce, Yusuf Berke yazdı:

Sudan iyice arındırdık ilk 3 değişimde. 4.değişim eski yağdan arındırmak içindi. Son değişimi de yaptıktan sonra hem eski-yeni yağ karışması durumu olmayacak, hem sudan eser kalmamış olacak, hem de rahatça binebileceğim.

O açıdansa tamam. Randıman mi vermedi dedim biran

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Biseyler yaptik artik [/img]

Parayı görmüşsün [emoji41]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Konu açmıştım bununla ilgili.

Kolay gelsin, bizde 5 senedir aynı yağla binelim [emoji16] 5 de önceki sahibi 10 sene. Manuel şanzımanda değişim yokdu dimi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de aynı şekilde kış çıkar mı acaba diyordum.
Başka bir sebeple oto elektrikçi önünde iken iflas etti.
Hemen yenisini taktık orada :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
24 dakika önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Kolay gelsin, bizde 5 senedir aynı yağla binelim emoji16.png 5 de önceki sahibi 10 sene. Manuel şanzımanda değişim yokdu dimi

Eyvallah hocam. Manuel şanzımanda da yağ değişimi var. 75W-90, Ford WSD M2C200-C spec karşılayan yağ ile değişim yapılabilir. Yağlar uzun süre değişmediğinde yağlama özelliğini kaybediyor.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

2 şubattaki Tüv muayenesinde sağ taraf el freni etkisi yüzde 27 çıkmış, hafif kusurla gecmiştim. Bu bağlamda dün sag arka kaliperi söktürmeye gittim. Usta tekerin zor dönduğünü, balatanın kilitlenmis oldugunu söyledi. Kaliper söküldü. Mekanizma pas tutmuş, resmen kilitlenmiş. Zımparalanıp alıştırıldı ve takıldı. Şimdi çok güzel. İşlem sonrasında arabaya çok bariz bir ataklık geldi.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...