İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Galerici işi kaplamayı tahminim sen yaptın [emoji4]
Sevemiyorum bunları, orijinali gibi ya da daha güzel olacak illa araç Uno olsa bile [emoji41]

Ben yaptım 12 TL ye anca bu kadar oluyor [emoji1]

Galericiler buna uğraşmaz ya gıcık kılıfı takar geçerler

0b1d9953a55db5d37edd4edb0ae8c7ee.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Beyaz boyada matlaşma oluyor mu? Aracım 7 aylık. 3 haftadır bende. Şimdi üstüne seramik falan yaptırmalı gerek var mı sizce? Beyazda işler nasıl oluyor? 
Ben 5 yıldır kullanıyorum aracımı ve her sene ortalama 3 kez cila yaparım. Profesyonel değil tabiki kendi imkanlarimla.
Bir kez tamamina ince pasta yaptım, oda ilk senesinde araç üzerinde ki fabrika tarafından uygulanan balmumunu çıkarmak için.

Matlasma hımm[emoji848]
Kullanilan suyun yeterince silinmemesinden kaynaklı kireç matlasmaya neden olabilir mi?
Neticede koyu renkli bir araçta su kalıntıları hemen belli oluyor iken beyazda göremiyorsunuz.

Ben aracımda hiç farketmedim, olsa 5 yıldır dikkatimi çekerdi.

Seramik kaplamaya bence gerek yok,
neticede pahalı bir uygulama. Bilindik markalarin orta fiyatlı cilalari yeterli. Hobi olarakta yilda birkaç kez uygularsanız olur biter.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

@selcuk bakis direksiyon göbeğini de mi siz kapladınız?

Bu logo güzel görünüyordu.
ada5ee5e54dbcde05303c6dcecda4415.jpg

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Selçuk Bakış yazdı:

+5 Bg 😝

ZhjSyn.jpg

NwXKUz.jpg

Kırmızı Ka'dan ümidi kesip  başının çaresine bakanlar kulübüne  hoş geldin 😂😂😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
İnan Çınar yazdı:

Kırmızı Ka'dan ümidi kesip  başının çaresine bakanlar kulübüne  hoş geldin 😂😂😂

1 gün ile kaçırdım ya, hazır olduğunu bilmiyordum aradım müşterisi gelecekmiş, almasa bendeydi araç 🤗

Barış AÇIL yazdı:

@selcuk bakis direksiyon göbeğini de mi siz kapladınız?

Bu logo güzel görünüyordu.
ada5ee5e54dbcde05303c6dcecda4415.jpg

Tempra Tipo da logo vardı ama Uno da hiç görmedim, aldığımda bu şekilde idi.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Koltuk yukseklik ayar kolunu gecenlerde sacma bir sekilde kirmistim. (koltugu kaldirmak icin neden son kuvvet bastiriyorsam )
Internette aradim buldum. 4 senedir kullandigim aracima bir turlu bulamadigim cam suyu depo kapagini da sans eseri ayni saticida bulunca cevher bulmus gibi sevinip aldim. Ikisi 70 lira (kargo dahil)
Bugun gelen parcalari hemen monteledim.
(koltuk ayar kolunu cekmemisim)4699b5b9098758fb0da615641571bbe4.jpg42fdbdb90f2c1b59af819407eccb9c82.jpgb42a07835cf7aebb2cc3b4c507923d45.jpg571e7790d253a1c38af6430d680c18fa.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

İyi sabahlar arkadaşlarım abilerim, Megane 3 1.5  DCI aracımın dpf temizlik bakım konusunu araştırmaya devam ediyorum. Son olarak aracıma dtt4all ile bağlanarak, dpf durumuna baktım. 18 g kurum görünmekte. Dpf temizleme spreyi motip marka siperiş ettim. geldiğinde uygulama yapmalımıyım, 18 g kurum sizce yüksek bir değer mi ?

zq0dtP.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Lastikler farklı farklı psi değerler çıktı. Bende hepsine 39 psi bastım. 

Kaçırıyordur, kaçırmasa düşük ama hepsi aynı çıkardı.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yücel Meta yazdı:

İyi sabahlar arkadaşlarım abilerim, Megane 3 1.5  DCI aracımın dpf temizlik bakım konusunu araştırmaya devam ediyorum. Son olarak aracıma dtt4all ile bağlanarak, dpf durumuna baktım. 18 g kurum görünmekte. Dpf temizleme spreyi motip marka siperiş ettim. geldiğinde uygulama yapmalımıyım, 18 g kurum sizce yüksek bir değer mi ?

gagılda 40 gr. da rejenerasyon başlıyor denmiş megane için ne kadar doğru bilmem, bmw de 25-30 gr normal denmiş. 18 yüksek değil gibi, yani normal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

@Çağlar Bayur abi teşekkürler. DD4ALL ve Pyren yazılımı edindim. OBD 2 aracılığıyla Pyren yazılımı ile dpf temizliği yapan Renault kullanıcıları var okuduklarıma göre. Rus sitelerini araştırıyorum bakalım ne çıkacak.  OBD ile yapmak için araştırmaya devam.

not: Motip dpf temizlik spreyi yedek olarak aldım, yazılım ile temizlik yapamazsam dpf sensörü söküp spreyi oradan sondayla içeri sıkıp yüksek devirde dolaşacağız. 

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yücel Meta yazdı:

@Çağlar Bayur abi teşekkürler. DD4ALL ve Pyren yazılımı edindim. OBD 2 aracılığıyla Pyren yazılımı ile dpf temizliği yapan Renault kullanıcıları var okuduklarıma göre. Rus sitelerini araştırıyorum bakalım ne çıkacak.  OBD ile yapmak için araştırmaya devam.

not: Motip dpf temizlik spreyi yedek olarak aldım, yazılım ile temizlik yapamazsam dpf sensörü söküp spreyi oradan sondayla içeri sıkıp yüksek devirde dolaşacağız. 

Bugra kanalını takip ediyor musunuz youtube'da?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bugün Fiestayı yıkattım, resimlerini çektim hafta içinde ilana koyarım inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

@Sani Gerşon Abi evet bugra izleyerek indirip kurdum uygulamaları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bugün Fiestayı yıkattım, resimlerini çektim hafta içinde ilana koyarım inşallah.

Şimdiden hayırlı satışlar abi. Çevremde ihtiyacı olan olsa hemen sana yönlendirirdim valla. Yerine bişey  geliyor mu abi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Emrah Korkmazz yazdı:

Şimdiden hayırlı satışlar abi. Çevremde ihtiyacı olan olsa hemen sana yönlendirirdim valla. Yerine bişey  geliyor mu abi?

Bulabilirsem manuel puma düşünüyoruz bakalım hayırlısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

İyi akşamlar, abilerim arkadaşlarım, Megane 3 1.5 DCI EDC aracımın otomatik şanzıman bakım ve revizyonunu Gebze Kenan otoda bir kaç ay önce yaptırdım. Bakımda yenilediğim kavramanın belli bir süre kullanımından sonra yeniden adaptasyonu yapılması gerekiyordu. Ankara'dan gebzeye tekrar gitmeyi düşünürken, dpf temizliği için edindiğim Renault  Pyren  yazılımı ile kavrama noktası tanıtma yapan kullanıcıların olduğunu gördüm. Pyren yazılımı ile kavrama noktası tanıtma işlemimi yaptım.

anlatacaklarım kesinlikle tavsiye değildir.

Renault araçlara bağlanmak için  elm327 pıc18f25k80 çipli arıza tespit cihazı gerekiyor.

Gerekli yazılımlar; Pyren ve DDT4ALL.

YouTube Buğra meraklısına kanalından gerekli kurulum bilgilerini edinebilirsiliniz.

MzkSD7.jpg

Aracımın beyinlerini programa tanıttıktan sonra beyinlerden otomatik vites beynine girdim. İlk yapacağım iş hafizayı silmek 

u1JNIC.jpg

Şanzıman beyninde Reset bölümüne oradanda otomatik uyarlamaların silinmesi bölümüne girdim ve sonra hafızadaki bilgileri ''yes'' diyerek sildim.

gImLOi.jpg

Şanzıman beynine dönerek tanıtma işlemi için; execeting teste girdim açılan sayfadan transmisyon girdim. tanıtma ac039 ile ac074 kodlu bölümlerden yapılıyor (1. ve 2. kavramalar)

4co4np.jpg

cwhgCv.jpg

ac039 ile ac074  kodlu sayfalardan kavrama kalibrasyonunu yaptım. İşlemi yaparkan aracım  orta sıcaklıkta çalışır vaziyette vites P konumunda ayağım fren pedalında bekledim, aracınızın kavramayı tanıtma işini yaptığını net bir şekilde duyuyorsunuz.

CXyyh6.jpg

Programdan çıkarak aracımı test sürüşüne çıkardım. 

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kaçırıyordur, kaçırmasa düşük ama hepsi aynı çıkardı.. 

Abi havalar yine 3 4 derece soğuduğu için tekrar hava bastım. 39 yaptığım lastikler hepsi 37 derece olmuştu. Eşit miktarda düştükleri için gözetim altında tutuyorum. 

ACtC-3fkgR3tmLNZucpfD5I1TI-I9BYHgjl8-cmI

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

+5 Bg [emoji13]

ZhjSyn.jpg

NwXKUz.jpg

@Tansu Kalafatoğlu ben sana 18 bine yengeye araba al demistim arkadaş esas oğlanı yengeye bırakmış kendine almış [emoji16]
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

@Tansu Kalafatoğlu ben sana 18 bine yengeye araba al demistim arkadaş esas oğlanı yengeye bırakmış kendine almış emoji16.png

Valla bi uno’da ben mi çaksam 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Metin Akbal yazdı:

@Tansu Kalafatoğlu ben sana 18 bine yengeye araba al demistim arkadaş esas oğlanı yengeye bırakmış kendine almış emoji16.png

Spor salonuna gideceğime kara düzen uno aldım, kas yapıyorum 😁

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Valla bi uno’da ben mi çaksam 😁

Atmosferik kullanmayı özlemişim 😝

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Abi havalar yine 3 4 derece soğuduğu için tekrar hava bastım. 39 yaptığım lastikler hepsi 37 derece olmuştu. Eşit miktarda düştükleri için gözetim altında tutuyorum. 

ACtC-3fkgR3tmLNZucpfD5I1TI-I9BYHgjl8-cmI

Jeep ne alaka? Algıda seçicilik yapıyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Ben sadece arabayı park ettiğim kapı ağzını dikkat çekmek için çektim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sani Gerşon yazdı:

Aracım Jeep servis bakımlıdır Cruze olduğuna bakmayın :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...