İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık
Alptuğ Özcan yazdı:

Bu sabah bende yazlıklara(Falken Ziex Ze310 Ecorun) geçiş yaptım. Kışlık lastiklerden sonra bana da biraz sert geldi. Kışlık lastik yumuşaklığına alışmaşım.

Lastiğin 2. sezonu olacak. Fazla sıkıştırma şansım olmadı, akşam biraz zorlayacağım bakalım olumsuz bir şey gözlemleyecek miyim göreceğiz.

Lastiğin dişlerini tırnaklarınla bir kontrol eder misin Alptuğ abi? Bariz bir sertleşme var mı? 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Lastiğin dişlerini tırnaklarınla bir kontrol eder misin Alptuğ abi? Bariz bir sertleşme var mı? 

Bir kaç saate bakıp yazarım 👍

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Çatlama vs. yok ama genel bir sertlik var lastikte. Geçen sene de böyle miydi hatırlamıyorum. Biraz km yapayım tekrar kontrol edeceğim.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Alptuğ Özcan yazdı:

Çatlama vs. yok ama genel bir sertlik var lastikte. Geçen sene de böyle miydi hatırlamıyorum. Biraz km yapayım tekrar kontrol edeceğim.

Benim lastikte aynı öyleydi abi. Gözle baksan hiç problem yok. Sertlik vardı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Benim lastikte aynı öyleydi abi. Gözle baksan hiç problem yok. Sertlik vardı. 

Akşam biraz zorlayayım bakayım tutuşta olumsuz bir durum var mı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Gecen yıl internetten uygun fiyata denemek amaçlı aldığım paroto oto cilasi ve ÇBS silikonlu cila ile yazlık cilasini attım. Kendimi yormadan 3 günde bitti.

Kaput ile bagaj kapağı paroto ile yaptim, bitince cbs ile diğer parçaları yaptım.

Paroto biraz daha kayganlik hissi fazla, parlaklık ikisinde de aynı ( beyaz araçtan anlayabildigim kadarı ile) kalıcılık ikisinde de az.

Tabi bu yorumlarım amator olarak elle yaptığım uygulamalara ilişkin.
Profesyonellerce makine ile yapılan uygulamalarda farklı olabilir.

Motor temizligi ile bugünü sonlandırdım

Havalar iyi olursa tam kapanmada iç döşemeleri ve halı kaplamasıni hali yıkama makinesi ile yikayacagim

8d9f58c16f50c97acbb11ae1fae893d3.jpg37f044e15ec035f69357c4b385e57d1f.jpgbaf80a7aa199986c4e4896bfde517dc1.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Asperox bahane oldu güzel oldu ama bu benim motorda görünen toz kir 15 senelik. Yağ çözme konusunda 0 reklamlardaki gibi bi etkisi asla yok. Benim detay fırçam var onunla birlikte adam akıllı köpürmüyor bile. ba7f9a63e1efb89c8499310be9445f49.jpg41bf67c540c176660cff0b8b97d936a5.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Asperox bahane oldu güzel oldu ama bu benim motorda görünen toz kir 15 senelik. Yağ çözme konusunda 0 reklamlardaki gibi bi etkisi asla yok. Benim detay fırçam var onunla birlikte adam akıllı köpürmüyor bile. ba7f9a63e1efb89c8499310be9445f49.jpg41bf67c540c176660cff0b8b97d936a5.jpg
Demekki 15 yıllık kir asperox un köpürmesine bile izin vermiyor [emoji1787]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Demekki 15 yıllık kir asperox un köpürmesine bile izin vermiyor [emoji1787]
Olabilir :)
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

A6'nın sağ kapı midrange hoparlöründe cızırtı vardı.Aracı aldığımdan beri yaptırmayı düşünüyordum hep erteliyordum geçen günler de kapıyı söküp hoparlörü gönderdim 30 liraya tamir etmiş arkadaş görüntü olarak biraz kötü görünüyor ama ses olarak problem kalmadı.
kfa8e2.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Furkan Bakırel yazdı:

A6'nın sağ kapı midrange hoparlöründe cızırtı vardı.Aracı aldığımdan beri yaptırmayı düşünüyordum hep erteliyordum geçen günler de kapıyı söküp hoparlörü gönderdim 30 liraya tamir etmiş arkadaş görüntü olarak biraz kötü görünüyor ama ses olarak problem kalmadı.

Benim de sol ön kapı midrange'de sıkıntı var, hata kodu da atıyor. Çıkma hoparlör aldım kapanma bitince takacağız bakalım.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Benim de sol ön kapı midrange'de sıkıntı var, hata kodu da atıyor. Çıkma hoparlör aldım kapanma bitince takacağız bakalım.
Çıkanı atma abi , tamiratı yapılır en kötü kalıbı kullanılır
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Internetten aldığım sonax mat torpido temizleyicisini uyguladim.

Sonuç biraz daha koyu görünüyor. Parlaklık görebildiğim kadarıyla cama yansımıyor.

Silikon içeren torpido temizleme sütlerinden kesinlikle daha az parlak, mata yakin diyelim.
ilk foto öncesi son iki foto uygulama sonrası ama garajda olduğundan ilk iki fotoda pek fark yok.341684230bb23f17673815222e3e106f.jpgeb20d3bae72eccb3709103873dacef4a.jpgd10dd69b8b991ac7c5ca76014d05b96f.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Keşfetmeye devam. Bugün şans eseri sağ koltuk altında çekmece buldum, yerine taktım.

Sol koltuk altında da 2 tane yeşil erikle 1 tane hurma gibi bişey buldum.

• Beğen 4
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Yeter yazdı:

Araba bereketlensin diye atmış olabilirler.😁

Çekirdeği tamam da komple hurma demek karınca- böcek demek:)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Emre Şimşek yazdı:

Keşfetmeye devam. Bugün şans eseri sağ koltuk altında çekmece buldum, yerine taktım.

Sol koltuk altında da 2 tane yeşil erikle 1 tane hurma gibi bişey buldum.

fren pedalından üç karış geri gel ,sonra sola dört parmak git orada bir çarpı işareti göreceksin. orayı kaz 😀 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun

Benzin pompası değişimi için focus 2/cmax/mazda 3 sahipleri depoyu indirmek dışında, üsten sac kısmı keserek çözüm üreten var mı? drive2.ru sitesinde millet çatır çatır kesmiş😀 ama korozyon tehlikesinden korkuyorum. Malum sanayiler kapalı. Mecburen kendim halletmem gerekecek. Depo inmesi imkansız değil ama lift olmadan çok zor. Var mı önerisi olan? Böyle bir şey yapsam nasıl olur?

https://www.drive2.ru/l/587945152329314908/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Unkun yazdı:

Benzin pompası değişimi için focus 2/cmax/mazda 3 sahipleri depoyu indirmek dışında, üsten sac kısmı keserek çözüm üreten var mı? drive2.ru sitesinde millet çatır çatır kesmiş😀 ama korozyon tehlikesinden korkuyorum. Malum sanayiler kapalı. Mecburen kendim halletmem gerekecek. Depo inmesi imkansız değil ama lift olmadan çok zor. Var mı önerisi olan? Böyle bir şey yapsam nasıl olur?

https://www.drive2.ru/l/587945152329314908/

kıvılcım çıkarmadan kesilecek, sonra metal boyanırsa pas vs. riski de olmaz. rus da orayı sonra 2 fırça ile boyuyurodur öyle bırakmaz

edit: zaten silikon ile kaplamış sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mehmet Unkun yazdı:

Mecburen kendim halletmem gerekecek. Depo inmesi imkansız değil ama lift olmadan çok zor. Var mı önerisi olan? Böyle bir şey yapsam nasıl olur?

Bence kesme derim kıyılmaz saca yazık edersin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Bugün uzaktan baktım arabaya garajda yatarken acaba Komple şöyle ezikleri çizikleri incecik macunlayıp Şu renge boyatsam nasıl olur diye düşünüyorum.

052opg40.png

Boya fiyatları da aldı başını gidiyor. Araçta hatasız boyasız. Biraz araftayım. Eğer boya işine girersem Webasto'dan Sanroof'u da araştıracağım. Su alır mı Pas yapar mı herkes kalitesine göre diyor ucuza kaçan arabayı mahveder çöpe attır iyi yapan güzel yapar sorun olmaz diyor ama büyük kumar. Araba cidden çöp olabilir. 

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Bugun passatın muayenesi yapdırdım gittim tüv de 3 araba var dedım kapalı galıba   toplam 15 dk da işimi bitirp cıkdım araba olmayınca bir aracı 4 eleman toplu muayene ediyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağrı Alaf yazdı:

Webasto'dan Sanroof'u da araştıracağım. Su alır mı Pas yapar mı herkes kalitesine göre diyor ucuza kaçan arabayı mahveder çöpe attır iyi yapan güzel yapar sorun olmaz diyor ama büyük kumar. Araba cidden çöp olabilir. 

webasto marka sunroof sağlam pahalıdır, sonradan takma işinde de işçilik herşeyi değiştiriyor, bir de iç tavan döşemesi değişecek onu da hesaplayın, sadece dışa açılan tiplerde döşeme değişmiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
webasto marka sunroof sağlam pahalıdır, sonradan takma işinde de işçilik herşeyi değiştiriyor, bir de iç tavan döşemesi değişecek onu da hesaplayın, sadece dışa açılan tiplerde döşeme değişmiyor

Toledo için takmıştım. İç döşeme ile geldi. Deli para idi ama konsolda düğmesine kablo vs full geliyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

sonradan taktigim marspiyel eklerini cikardim.

tabi yapiskan izleri, biriken camurlar marspiyel sac yuzeyini biraz yipratmisti. temizleyip tekrar boyamak, altina putur uygulamak epey ugrastirsa da sonuc icime sindi default_smile.png

önce

ff4c117bdb22727dde2d9c279daf1a40.jpg

sonra

6cd5e855ae1ecdaaf4782a0fc6ec9520.jpg

0406faab9c2e8dd10760a22501597c47.jpg

ad58430e7c6e9a424a94d98a74fb8c72.jpg

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...