İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Gökhan Albayrak
1 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Gelsiler tabi, bakım iyidir :)

Pahalı yahu.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arabayla işe gelirken kendimce bir oyun oynadım. Frene basmadan işe gelmeyi denedim. Sürekli yolu izleyip, aynaları kontrol edip, tam bir kontrol manyağı gibi arabayı sürdüm. Ezbere bildiğim rotam üzerinde, arabanın alışık olduğum genel karakterine dayanarak sapak ve kavşaklara süzülerek yavaşladım. 

Sonuc iş yeri kavşağına dönüşü ve park manevralarını saymazsak 20 km yolda sadece 4 defa fren pedalına bastım. Keyifliydi :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

-Motor takozları değişti.

-Antifriz ölçümü yapıldı.

-Gevşemiş rot başının civatası değişti. 

-Depo dolduruldu. 

Sonuç: 940TL uçtu gitti :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

120.000 kilometreye gelmesi şerefine yağ ve filtreleri değişti, antifriz kontrol edildi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Öğleden sonra kaput altındaki işlemleri bitirdik. Çok çabuk biraz da kirli olduğu için resim alamadım. Yaptıklarımız radyatör ve radyatör üst hortumu ile direksiyon hidrolik haznesi altındaki iki hortum yenileriyle değişti. El freni balatası ve fren hidroliği işini başka bir gün halledeceğiz. Direksiyon hidroliği haznesindeki terlemeyi kapaktaki o ring e bağladım, 42 lik bir o ring aldım değiştirdim. İnşallah hallolmuştur. Antifreeze sıvısını castrol radicool mavi ile 50:50 oranda saf su ile tamamladık. Toplamda 6 lt sıvı aldı. İşçilik 100 tl verdim. Hadi hayırlı olsun

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Corollaya 70 bin bakım yapıldı yetkili serviste...780 tl ...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Bugün geçen yıl yapılan bakımdan 20 gün gecikmeli olarak Tuncay usta'ya (Öner Otomotiv) bakım için gittim. Motor yağı, yağ, hava, polen ve yakıt filtreleri, sol rot başı, direksiyon körükleri değişti. 5-6 tane araç daha vardı ama forumdan kimse yoktu. (Konuştuğum kişilerin hepsine de foruma üye misiniz? Diye sordum.)

Daha sonra da rot balanscıda rot ayarı yapıldı, kışlık lastikler takıldı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Nokian WR-A4 kışlık lastiklerimizi taktık. Gitmişken egzoz muayenesini de yeniledim.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

N11 den 120 bin bakımı için  sipariş verdiğim filtre setini teslim aldım. Kışlık lastikleri taktirdim.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, İnan Çınar yazdı:

N11 den 120 bin bakımı için  sipariş verdiğim filtre setini teslim aldım. Kışlık lastikleri taktirdim.

hayirli ugurlu olsun. kazasiz belasiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

bugün kış lastiklerimizi taktım çıkanlarida temizleyip uyumaya bıraktım a64da510553f7f3ae12271a9b955f054.jpgd3a053ea3e9463b3fcc70a6f192f1160.jpg60765836353e6233d9adf5aa8e17e1f8.jpg

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Sağa dönüşlerde ses geliyordu, ustaya gösterdim direksiyon kutusu dedi canım sıkıldı eve geldim [emoji16]

Kışlıklara geçmiş maşallah herkes, Antalya Korkuteli serinledi ama yine çıkacak sıcaklık, rot balansci bekleyelim hocam dedi duruyor bakalım bu hafta da.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
Bir saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sağa dönüşlerde ses geliyordu, ustaya gösterdim direksiyon kutusu dedi canım sıkıldı eve geldim emoji16.png

Kışlıklara geçmiş maşallah herkes, Antalya Korkuteli serinledi ama yine çıkacak sıcaklık, rot balansci bekleyelim hocam dedi duruyor bakalım bu hafta da.

Tamir ediliyor, ben 3-4 yıl önce yaptırdım, sıkıntı olmadı şimdiye kadar, üzülmeyin.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tamir ediliyor, ben 3-4 yıl önce yaptırdım, sıkıntı olmadı şimdiye kadar, üzülmeyin.
Yaptırma boşver 6 7 aya yine yapar kronik dedi eleman. Ne ustasına gitmek gerek, Antalya dayım, ne gibi bir işlem yapılıyor?
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

DünT5'i kışlıklara geçirdim, muhterem belediyemin çukuruna düştükten sonra bir kontrol ettirdim. Bugün dinlendi:)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben bu gun misafirlerimi evlerine biraktim. Bir suredir ecu map haritasi yuksek devirde programli kalan arabami yeniden programladim. Bunun icin sahile kadar 80 km hizi gecmeden gazi oksayarak  10 km kadar rampa aşagi inip kartal koprusunden d100 bagladim. Arabanin torku egrisi 2500 devire gore değişince tekrar sahilden 2000 deviri gecmeden 60 km hizla yuruttum. Tork bandi ve avans ayari iyice kendini setuplayinca eve paşakoyden 80 km hizi aşmadan vardim.. 

Arabanin tork bandini soguk havalara gore 500 devir aşagiya cektim. Dusuk devire gore motor kendini ayarladi. Ve cekiş artti. Şehiriçi 40 km hizla giderken 3 ncu vites ile 4 ncu vites arasinda rahat gezmek mumkun oluyor. Bir nevi bilgisayari formatlamiş olduk. 70 km yoldan sonra gayet iyi oldu.. 

Bu tip bir arabanin surucuye gore kendini programlasi ortalama 35 km suruyor. Sonradan lpg takilan otomobiller ise lpg servisine gidip kışlik ayar yapmasi lazim.. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Burda yaptigim şeyin animasyonu var. Benim arabada bosch mpi sistemi kullanmakta.. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bugün en sevmediğim işi yaptırdım kışlık lastikleri taktırdım buda son oldu yazın sac jant alacağım ona lastik alıp onu kullanacağım daha sokturup taktirmam.
Normal de ben başka bir yere yaptırıyorum bu işleri fakat yoğunlarmıs.Bir kere lastikleri koymuş bulundum arabaya daha bu pis işle uğraşmamak için bir an evvel hallettirip kurtaralım dedim kuzenin tavsiyle başka bir yere gittim adamlar kasap çıktı eleman direk şifreli bijonu tabancayla sıktı dur demeye kalmadı ki bijon yan gitti o da şifreli hadi ne yaparsan yap... Sonrasında güzelce kalayladim ufaktan gerginlik oldu eleman dükkanın içine gitti kuzen geldi olur eski araba gör ki kaç kere sökülüp takıldı diyor o da beni tarafımı tutacağı yerde :) ...
Ustası lastikleri janta taktı ustası daha beter bı balans yapıyor akıllara zarar...En son tekerleri kendim takıp bijon anahtarıyla sıktım eve geldim evde bozulan yere bayağı uğraştım gres yağıyla yagladim alıştıra alıştıra düzelttim bijonu da somunla düzelttim taktım, japon arabaları gibi saplamali olsa hiç gözüm görmez sok yenisini al ama bu meret öyle değil bozulursa bir sürü iş bunun ki.
Kız gibi araba bitti ya her yeri çamur pas olmuş güzelce elden geçecek olmuş.bf7663ea459ca861c9ea48ecb87b217f.jpg

• Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
6 dakika önce, Furkan Bakırel yazdı:

Bugün en sevmediğim işi yaptırdım kışlık lastikleri taktırdım buda son oldu yazın sac jant alacağım ona lastik alıp onu kullanacağım daha sokturup taktirmam.
Normal de ben başka bir yere yaptırıyorum bu işleri fakat yoğunlarmıs.Bir kere lastikleri koymuş bulundum arabaya daha bu pis işle uğraşmamak için bir an evvel hallettirip kurtaralım dedim kuzenin tavsiyle başka bir yere gittim adamlar kasap çıktı eleman direk şifreli bijonu tabancayla sıktı dur demeye kalmadı ki bijon yan gitti o da şifreli hadi ne yaparsan yap... Sonrasında güzelce kalayladim ufaktan gerginlik oldu eleman dükkanın içine gitti kuzen geldi olur eski araba gör ki kaç kere sökülüp takıldı diyor o da beni tarafımı tutacağı yerde :) ...
Ustası lastikleri janta taktı ustası daha beter bı balans yapıyor akıllara zarar...En son tekerleri kendim takıp bijon anahtarıyla sıktım eve geldim evde bozulan yere bayağı uğraştım gres yağıyla yagladim alıştıra alıştıra düzelttim bijonu da somunla düzelttim taktım, japon arabaları gibi saplamali olsa hiç gözüm görmez sok yenisini al ama bu meret öyle değil bozulursa bir sürü iş bunun ki.
Kız gibi araba bitti ya her yeri çamur pas olmuş güzelce elden geçecek olmuş.bf7663ea459ca861c9ea48ecb87b217f.jpg

gecmiş olsun gülüm allahtan arkaymıs ön olaymıs hadi kalk o psikolojıden :) bellemişler tabanca cırtt cırtt tokatı koyaydın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, kasaplar lastikçi mi açmış

18 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Arabanin tork bandini soguk havalara gore 500 devir aşagiya cektim

tork bandı sabittir, üretimden gelen.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
gecmiş olsun gülüm allahtan arkaymıs ön olaymıs hadi kalk o psikolojıden [emoji4] bellemişler tabanca cırtt cırtt tokatı koyaydın [emoji4]
Emekciyi hirpalamak istemiyorum ağa[emoji3] yazın staj için şantiyelere gidiyordum biz başka yerde yemek yiyorduk çalışanlar başka yerde benim zoruma gidiyordu , 40 yaşındaki adam hizmet ediyor bana bir acayip hissediyordum kendimi [emoji3] Karl Marx miyim neyim hahaahhaha.
Dediğin gibi Allah'tan on değil yoksa çok iş çıkardı...
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...