İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Düşük Devirde Zırıltı Sesi.

Yağmur Yılmaz

Recommended Posts

Yağmur Yılmaz

Dusuk devirde zirilti sesi. kayseride 6 usta ,1 servis,4 adet egzozcu bakti bulamadilar her gittigim baska usta isin icinden cikamadigindan salliyor su parca diye...

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Yağmur Yılmaz yazdı:

Dusuk devirde zirilti sesi. kayseride 6 usta ,1 servis,4 adet egzozcu bakti bulamadilar her gittigim baska usta isin icinden cikamadigindan salliyor su parca diye...

Ses tespiti gercekten zor bir olay.

Hep yazarim size de bilgi mahiyetli söyleyeyim. araca birkac kisi binerek araci gercekten dinleyin. kulagı iyi olan azicikta arac bilgisi olan kisi elbet bir yerlerden süphelenecektir. Konuda ayrinti yok ben sorayim. en azindan icerdenmi disardan mi bu sesi aldigini dusunuyorsunuz? Yoksa hic mi fikir yok? 

Yorum bağlantısı
Yağmur Yılmaz

disardan sol taraftan geliyor 3 viteste bariz belli 2100 deviri gecince geciyor ses. 6 aydir kimse bulamadi yalniz gaza yavas yavas basarsam ses yok 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Yağmur Yılmaz yazdı:

disardan sol taraftan geliyor 3 viteste bariz belli 2100 deviri gecince geciyor ses. 6 aydir kimse bulamadi yalniz gaza yavas yavas basarsam ses yok 

aracin yuklu yuksuz olmasi farkediyormu? Bence sesi yine siz tespit edeceksiniz. Arac sahibinin tespiti kolaydir. Ses geldigi anda cami acip dinleyin. Ses kaynağinin alanini daha daraltmaya calismaniz gerekecek.

Epey bir sure bende anlamsiz bir ses aradim karter muhafazasindan cikti. liftte sallanmayan karter muhafaza hareket halinde sallaniyordu. heryere supheyle bakin. baktirin.

Yorum bağlantısı
Yağmur Yılmaz

yüklü yüksüz farketmiyor yazin surekli kafam disarda gezdim ses icin ama ne zaman dinlesem cozemedim life kaldirdilar yine bulamadilar ses cok ama cok bariz belli ama nerden belli degil :(en iyisi satip kurtulmak...

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Zırıltı bozuk yollarda ve düşük hızlarda ise

cekisde azalma varsa katalitik konvektör den yana kullanıyorum oyumu

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Size iyi bir dizelci lazım. Şaka bir yana yetkili serviste (bu konuda iyi olanları var) nokta atışı arıza tespiti yaptırıp özelde ustanızda tamirat yapılabilir cüzi bir miktar alıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam tespit işin.

Yorum bağlantısı
İsmail Sefer

Ses bunun gibi birşey mi? 20. saniyede çok belli oluyor. Bu ses kış ayı gelip havalar soğuyunca benim araçtan geliyor. Sanki egzost parçalarından biri gevşemiş o zırıltı yapıyo. Kış geldi yine ses yapmaya başladı çözümünü bulamadım

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Hocam vites halatından olmasın.

Benim arabada da vardı. Serviste bir izolasyon yaptılar kesildi.

Arabayı lifte kaldırınca allta gözüken vites halatı izole edilecek. Etrafına izolasyon malzemesi sardılar. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hareket halindeki sesi bulmak zordur.. 

Tek tek yoklayarak tüm ihtimaller ortadan kaldırılmalı. 

Yorum bağlantısı
Yağmur Yılmaz
11 saat önce, Oğuzhan Alp yazdı:

Arabayı lifte kaldırınca allta gözüken vites halatı izole edilecek. Etrafına izolasyon malzemesi sardılar. 

vites halatini tel ile baglamislar onu da gosterdim ondan degil dediler hatta bugun ustanin biri benzinde bin arabanin motoru acik degil ondan dedi ???

Yorum bağlantısı
Yağmur Yılmaz
11 saat önce, Oğuzhan Alp yazdı:

bu arada araciniz fiesta miydi acaba nasil bir sesti tarif edermisiniz

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
13 saat önce, Yağmur Yılmaz yazdı:

bu arada araciniz fiesta miydi acaba nasil bir sesti tarif edermisiniz

Aracım 2011 Focus. 2500 - 3000 devir arası zırıltı sesi vardı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...