İçeriğe Yönlendir

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar)

Mehmet Zeki Yalçın

Recommended Posts

Yücel Gezgin

Çalışmaya devam,Allah sağlık versin çalışalım..Yıllar çabuk geçiyor,bir bakmışsınız emeklisiniz:)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Evlilikte Yaşa Takılanlar diye okudum iyimi. :))

• Beğen 1
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Şimdi, Mert Gulkokan yazdı:

Bu Amerikalı abi 82 yaşında kalkıp Amerikadan geldi bizi denetlemeye

Bu adamlardaki gibi çalışma garantisi olsun eyvallahta özellikle özel sektörde Türkiyede 50 yaşından sonra oldukça şüpheli78da39ab5605edcf3590d915be43ec4a.jpg

O denetçi abiler canına okuyorlar insanın, aman dikkat :)

Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Millet vekilleri 2 yıl vekillik yaptığı takdirde emeklilik yaşı gelince vekil emekli aylığı alıyorlar. Yani 2 yıl hizmete karşılık 9600 TL aylık maaş alıyorlar. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Millet vekilleri 2 yıl vekillik yaptığı takdirde emeklilik yaşı gelince vekil emekli aylığı alıyorlar. Yani 2 yıl hizmete karşılık 9600 TL aylık maaş alıyorlar. 

onlar için çokda önemli bi meblağ değil. millet vekili olmaya niyet edenin aylık maaş için bu işe girdiğini sanmıyorum 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Amcamı gece eğlenmeye falan götürmüyor musunuz, ta ABD den gelmiş.[emoji3]

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Bu Amerikalı abi 82 yaşında kalkıp Amerikadan geldi bizi denetlemeye

Bu adamlardaki gibi çalışma garantisi olsun eyvallahta özellikle özel sektörde Türkiyede 50 yaşından sonra oldukça şüpheli

tecrübeye saygı , Türkiye firmalarında ayrı bir kanayan yaradır. Kaputu boyananı çöpe atar gibi tecrübeleri çalışma hatyatı dışına atarız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

twitter de bir milletvekili beni engelledi eyt konusunda fazlada yazamıyorum yoksa burdada engellerim 6 oyum var hem hükümet hemde yavru muhalefete vermeyeceğim o kadar

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
44 dakika önce, Mahir Yıldız yazdı:

twitter de bir milletvekili beni engelledi

cıvıltıyı (tivitır) o denli ciddiye mi alıyorlar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
28 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

cıvıltıyı (tivitır) o denli ciddiye mi alıyorlar?

Kualisyonlar orada kuruluyor.. O kadar diyim.. 

Devlet Bahçeli resti oradan çekiyor.. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kualisyonlar orada kuruluyor.. O kadar diyim.. 

Devlet Bahçeli resti oradan çekiyor.. 

taaam önemsiz bişeymiş :rofl:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
14 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

5 senedir yılda 2 kere bu adamlarla muhattap oluyorum :) saçlarım beyazladı stresten direk üretimi durdurma ve havadaki uçakları bile indirme gibi yetkileri var

Azmış. Ben yılda 5-6 kez gelmezlerse gelmemiş sayıyorum. 🤣🤣 Bu arada evet saç beyazlatıyorlar 🤣

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mahir Yıldız

bugün ankaradaki 250 bine yakın kişiyi görmezden gelen medya senide unuttuk sanma

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu olay niye mağduriyet olarak kabul ediliyor onu çözemiyorum. Kanun böyle çıkmış. Emekliliği hak ediyorsun ama maaş almana daha var. Bu değil mi mesele. Kimse de sana işten çık demiyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Onun kestirme yolu var.

Kazanmadın dersin olur biter.  çalışmak zorunda da değil. İsterse çalışmayabilir. Olay bu zaten. 

bütün dünyanın akıllısı biz miyiz. Hep böyle gelişmiş ülkelerde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu olay niye mağduriyet olarak kabul ediliyor onu çözemiyorum. Kanun böyle çıkmış. Emekliliği hak ediyorsun ama maaş almana daha var. Bu değil mi mesele. Kimse de sana işten çık demiyor. 

İşe başladığında bu yasa yoktu.

Sen emeklilik beklerken dediler ki, kusura bakma. 46 demiştik sana ama. Sen 52 yaşını beklemek zorundasın.

Ve bazı başka haksızlıklar da var.

Mesela hukukçuların staj başlama tarihi fiili işe başlama sayılırken. Başka hiç bir mesleğin stajı işe başlama sayılmıyor.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

İşe başladığında bu yasa yoktu.
Sen emeklilik beklerken dediler ki, kusura bakma. 46 demiştik sana ama. Sen 52 yaşını beklemek zorundasın.

Ve bazı başka haksızlıklar da var.
Mesela hukukçuların staj başlama süre fiili işe başlama sayılırken. Başka hiç bir mesleğin stajı işe başlama sayılmıyor.

hukukçular çok uzun staj yapıyor. 

Okul stajı gibi değil. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mali müşavirinki de uzun. :)

Evet olabilir. O da sayılabilir. 

Ancak yaş olayı devletin mecbur olduğu birşey. Yoksa batacağız. Zaten batıyoruz gerçi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sıkıntı bu zaten.
Biz batıyoruz diye kıvranıp susarken, batıyoruz diye mal bölüşenler var.
Devletin malı deniz diyenler var.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Emekliliği hak ediyorsun ama Çalışırsan SSK ödemeye devam ediyorsun. Sağlık için prim al. Ama emeklilik primi de almaya devam ediyorsun, e bu be olacak hocam. Emeklilikte hiç bir faydası da yok. Bu fazladan yatan primin. Şimdi ben 94 girişliyim. 6.000 üzerinde primim var. 25 yılıda tamamladım. 2034 emekli olacam. Şimdi 15 sene benden fazladan prim alacaksın. Bu adaletmi.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Emekliliği hak ediyorsun ama Çalışırsan SSK ödemeye devam ediyorsun. Sağlık için prim al. Ama emeklilik primi de almaya devam ediyorsun, e bu be olacak hocam. Emeklilikte hiç bir faydası da yok. Bu fazladan yatan primin. Şimdi ben 94 girişliyim. 6.000 üzerinde primim var. 25 yılıda tamamladım. 2034 emekli olacam. Şimdi 15 sene benden fazladan prim alacaksın. Bu adaletmi.

15 yaşında mı çalışmaya başladınız?

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Hatta bazı durumlarda fazladan çalışanların emeklilik maaşları olumsuz etkileniyormuş

Evet birde o var.
Şimdi bir işçinin aylık SSK maliye 800 desek 800 * 12 = 9600
9600 * 15 = 144.000 tl benden fazladan para alacak.
Şu şartlarsa 144.000 bankaya koysam aylık 2.500 tl para alırım. Eee ben emekli olsam bu kadar para alamam ki. [emoji23]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...