İçeriğe Yönlendir

EYT (Emeklilikte Yaşa Takılanlar)

Mehmet Zeki Yalçın

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Zaten emekli olunca aldığın para çalışamayacak hale geldiğinde ölme diye :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
15 yaşında mı çalışmaya başladınız?

4a0f105ea9dd5298021ac7fb3dcb9820.jpg
17 yaşında hocam.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arda 2034 te kaç yaşında olacaksınız?

57 falandır.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bizim 55 galiba.

57 yaşında emekli olmayacağına göre Arda, problem yok aslında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Her fazla pirim yatırdığında emekli maaşın düşüyor 40 yaşından sonra iş bulman zorlaşıyor benim yaş 43 iş değiştireyim dedim adam bana yaşlısın bize genç lazım dedi adam akıllı iş bulmakta zorlaşıyor malesef bu işi kaybedersek emekli olana kadar işsiz gezeriz artık

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Mehmet Çelebi yazdı:

Her fazla pirim yatırdığında emekli maaşın düşüyor 40 yaşından sonra iş bulman zorlaşıyor benim yaş 43 iş değiştireyim dedim adam bana yaşlısın bize genç lazım dedi adam akıllı iş bulmakta zorlaşıyor malesef bu işi kaybedersek emekli olana kadar işsiz gezeriz artık

Bu maaşın düşmesinin mantığını ben anlayamadım şimdi. 

İnsanları çalışmaya teşvik etmek lazım. 

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız
Bu maaşın düşmesinin mantığını ben anlayamadım şimdi. 
İnsanları çalışmaya teşvik etmek lazım. 
mantığın bittiği yerdeyiz hocam
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Daha az emekli maaşı vermek için pirim yükseldikçe her ay 4 lira gibi maaş bağlanma oranı düşüyor

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bizim 55 galiba.

Hocam ben emeklilik yaşına takılmıyorum. Verilen hak bir kanunla alınmaz onu demek istiyorum. Birde eğer kanun varsa ben emeklilik şartlarını yerine getiriyorsam benden prim almayacaksın Ozaman. Yatan priminde bana faydası yok. Devlet haksız olarak para alıyor. Kızdığımız noktalar bu. Yoksa 43 yaşında tabiki emekli olma yaşı için çok genç.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Ben işe başladığımda sigorta başlangıcım 1991 (15 yaşındaydım) sonra vaz geçtim okula devam ettim hadi onu saymadın 1994 yılında 18 doldurduktan sonrası ele alalım o dönemde ki kanun 25 yıl 3600 gün dolunca emekli olursun diyordu benim 25 yıl doldu prim günün saymıyorum bile halan daha ödüyorum. sonra yeni kanun geliyor yeni kanun 53 yaş 5200 prim diyor peki 5200 geçeli çok oldu yaşı bekliyorum hadi oda tamam peki niye prim ödüyorum ben. 43 yaş erken denilmiş bu ülkede 39 yaşında emekli olanlar var bu ülkede millet vekili seçilip bir dönem bile millet vekilliği yapmadan erken seçimde tekrar seçilemeyen süper emekliler varken ben mi suçluyum hala prim ödüyorum, ben mi suçluyum kendimi sigortadan düşürüp kaçak olarak çalışmıyorum. ben mi suçluyum fazladan prim ödediğim için ileride alacağım emekli maaşı daha düşük olacak. bir çok insan imkanın olan sigortadan kedini düşürdü kaçak olarak çalışıyor ne prim ödüyor ne de vergi ödüyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
10 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bizim 55 galiba.

Esnaf adam :) 

Şu an ayda 1000 lira ödüyor.. ödemek zorunda.. 

Emekli olursa ayda 1000 lira ödemek yerine ayda 2000 lira alır en az. yani aylık 3 bin liralık bir kayıp söz konuşu şu an.. yılda 36 bin, 3 yılda başını sokacak bir ev yapar.. 

Benim sorunum bu şahsen.. yoksa ben de 52 yaşında köşeme çekilecek değilim.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Yaşlandınız yahu. forumunun ilk yıllarında herkes gençti yıllar geçti emeklilik konuşur oldu :D 

bana kalırsa yaş şartı niye var. adama 30 yıl prim öde emekli ol diyorsan adam 30 yıl prim ödeyip emekli olsun 

lakin 4 yaşında çocuklar sigorta çalışan gösterilince bi ara vatandaşlarımız tarafından devlet baba da kendine göre doğru yanlış bişeler yapıyor böyle işte. vatandaş ta düzgün değil bazı konularda devlette 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Pirim günlerim dolduğunda benden emeklilik pirimi kesilmezse yapılan bir nebze kabuledilebilir. 

Ya da günlerim dolduğunda  her yatırdığım fazla pirim için emekli maaşı bağlandığında maaşım artarsa yine kabuledilebilir. 
Ama 20 yıl pirim ödeyecekken 40 yıl ödeyip , sen fazla pirim ödemişsin maaşın düşecek denilmesini kabul edemiyorum. 
Aynı şekilde 20 yıl sonunda emekli olacaksın diye çalışmaya başladığımda taahhüt verilirken sonrasında 40 yıl öde öyle emekli ol denmesinide kabul edemiyorum. Çalışma hayatımın başında bunu bilseydim bunca yıldır daha fazla tasarruf yapıp geleceğimi garanti altına alabilirdim. İstediğimiz erken emekli olmak değil verilen taahhütün yerine getirilmesi. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bi düzeltme lazım görünüyor

5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Esnaf adam :) 

Şu an ayda 1000 lira ödüyor.. ödemek zorunda.. 

Emekli olursa ayda 1000 lira ödemek yerine ayda 2000 lira alır en az. yani aylık 3 bin liralık bir kayıp söz konuşu şu an.. yılda 36 bin, 3 yılda başını sokacak bir ev yapar.. 

Benim sorunum bu şahsen.. yoksa ben de 52 yaşında köşeme çekilecek değilim.. 

Emekli olunca çalışmayacak ama

Primin azalması maaşın artması muhtemel en doğrusu

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
24 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bi düzeltme lazım görünüyor

Emekli olunca çalışmayacak ama

Primin azalması maaşın artması muhtemel en doğrusu

hangi emekli maaşı ile çalışmayacak hayatını idame edecek kadar maaş verecekler mi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
18 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

40 ın üstünde iş de eş de bulmak zor bu ülkede :)

sen demişsin ama yanlış, 40 ndan sonra eş daha bol :rofl: sgklı hem de, atv de hergün arıyorlar öyle adam

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sen demişsin ama yanlış, 40 ndan sonra eş daha bol :rofl: sgklı hem de, atv de hergün arıyorlar öyle adam

Ben onu teşvik etmek amaçlı Mert Gülkokan'a yazmışım :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
14 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben onu teşvik etmek amaçlı Mert Gülkokan'a yazmışım :) 

gagıl okuduğu an silemessin kalır o kaçış yok :mangal: Sani gell teşvik var

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hımm. genler sıkıntılı... 

Tamam senden vazgeçtik o zaman .. 

Sani'ye yüklenelim biz.. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mahir Yıldız

Maltepe'de bedava köfte yoktu, bedava makarna pilav yoktu, bedava ulaşım yoktu ; Peki ne vardı çocuğunun kumbarasından para alıp gelen baba, hakkı yendiği için bebeğini kundakta bırakan anne vardı.2 milyona yakın hakkı yenen emek kardeşi vardi... Bu birliktelikte her parti her din ve her takımdan hak arayan ınsanlar vardı ve bu birlikteliğin tek amacı vardı demokratik bir şekilde kavga döğüşsüz hakkını almak...Şu kesinki bu kadar kalabalık topluluğun kime oy atacağını kimse bilemez ama #EYT yasası cıkmaz ise kime oy atmayacağı bellidir....Ayrica bu güzide topluluğun haberini yayınlamayan kanallarında #EYT ye verilecek hesabı vardır.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kadar kalabalığı göstermeyen 50 tane tv kanalı o kadar insana borçlu bence.
O kadar insanın hakkını yiyen yasa çıkarıcılar da borçlu.
İşe başlamadan önce dersin ki. Şu yaşta şu kadar günle emekli olursun. Amenna.
Sonradan yasa çıkarıp ertelersen. Kademe kademe emeklilik maaş oranlarını düşürürsen emeklileri çalışmak zorunda bırakırsan olmaz.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kul hakkı.... nasıl ödeyecekler bakalım...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...