İçeriğe Yönlendir

Pizza ve Kebapçı Motorların Trafik Dehşeti

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Slmlar

Bu kebapcı ve pizzacı motorlarının trafikte yaptıklarına hepimiz şahit olmuşuzdur , kural yok ters yön sagdan soldan vızır vızır geçiyorlar doğru dürüst kask takan yok, bunlara ek olarak bu tip 2 bin 3 bin tl lik motorları kullananlarda aynı şekilde , felaket ötesi kullanıyorlar, milletin aynasına çarparlar ara sokaklarda tam gaz giderler, çoğunun ehliyeti bile yoktur , bu tarz motorları ehliyet alacak yaşta olmayanlar bile vıxır vızır kullanıyorlar, okulların önünde de vızır vızır lar ilk okul öğrencileri var ana okul öğrencileri var Allah korusun.

Bunlara kim dur diyecek ? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kim dur diyecek bilmem de kebap önemli, pizzacılara dur diyelim bu furyayı onlar başlattı :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pizza ve kebapçı olarak sınırlamayın. Kargo, kurye, kasap vs. Dediğiniz gibi ufak motoru iş amaçlı kullanan herkes ters yön, kaldırım, yaya geçidi... Ne varsa yardırıyorlar. Işıklarda ön kaldıranları vs saymıyorum bile...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

ters yöne girmek  , kırmızı da geçmek , gece lambaları yanmaz , arabanın sağına soluna girmek.. baştan ayağı kuralsızlar. hemde kendi canlarına kastediyorlar , hem yayalara kastediyorlar , hemde araç sahiplerine . en ufak bir kazada herkese zarar verecek potansiyele sahipler. hep korkmuşumdur , düşecek bir gün arabanın altında kalacak , hem kendine yazık edecek hemde başımı belaya sokacak diye.. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
19 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Pizza ve kebapçı olarak sınırlamayın. Kargo, kurye, kasap vs. Dediğiniz gibi ufak motoru iş amaçlı kullanan herkes ters yön, kaldırım, yaya geçidi... Ne varsa yardırıyorlar. Işıklarda ön kaldıranları vs saymıyorum bile...

aynen bu 2 3 binlik motorların hemen hemen hepsi diyelim. Scooter tipi motorlar. Trafik 70 lik yerde 85 le gitti diye millete ceza yazacağına bu trafik katillerine odaklansın her an milletin canına malına kast ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

bu olaya diğer motorsiklet  kullanıcıları tepki göstermeli bence otomobil sahipleri tepki gösterince kameraya şov yapıyorlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bunlar motorcu değil.Bunlar kural tanımaz motoru sadece yaptığı iş için kullanan kişiler.Motorlar bunlarında değildir.Kimse malını bu şekilde hor kullanmaz.Özellikle büyük şehirlerde hak getire.Gerçek motorcularda apaçi muamelesi görmekte sırf bu kuralsızlar yüzünden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

birde sürekli korna çalarak kullanmaları nedir yahu..

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
30 dakika önce, Emre Öğüt yazdı:

bu olaya diğer motorsiklet  kullanıcıları tepki göstermeli bence otomobil sahipleri tepki gösterince kameraya şov yapıyorlar

Normal motor kullananlarda sıkıntı yok sadece hız meraklısı bir kaç zibidi çıkıyor tabi. Ama adam gibi giden de çok benim arkadaşımda da motor var honda motoru adam gibi gidiyor.

Heleki dediğiniz gibi kafasında kamera olanların çoğu olay çıkarıp youtubeye koyma derdinde , sonra trafikde fark edin adam gibi gidene her zaman , ama bu tarz zibidilere ve scooter ler ne olursa olsun umurumda değil

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Ali Gürbüz yazdı:

Nedense bu video yu hic unutamiyorum.arada acar izlerim

Bu video doğru bi örnek değil. Silahı, yetkisi olan her koruma böyle atar gider yapabiliyorsa, ülke olarak bırakın ileri gitmeyi, yerinde bile sayamayız.

Trafikte haklıyken siz de silah görseniz, siz de hayatınızın tornistanını yaparsınız.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
4 dakika önce, Ali Gürbüz yazdı:

Nedense bu video yu hic unutamiyorum.arada acar izlerim

EEEE Sen arabaya vurursan bir olur iki olur 3. de böyle patlarsın

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Bu video doğru bi örnek değil. Silahı, yetkisi olan her koruma böyle atar gider yapabiliyorsa, ülke olarak bırakın ileri gitmeyi, yerinde bile sayamayız.

Trafikte haklıyken siz de silah görseniz, siz de hayatınızın tornistanını yaparsınız.

Siyah passat nizami bir sekilde sinyal verip kavsaga girmeye calisiyor. Ve bu motorcu vatandaşlar hicbir sekilde yol vermeyip kornalara basip magandalik yapiyorlar.ayni zamanda araca bi tanesi eliyle dokunmaya calisiyor. Hepsi birbirine guveniyor cok belli.plaka yok. Simdi kim neyi ornek almali? Siyah passat yerinde normal vatandas olsaydi ve hakli olarak tepki gosterseydi sonucu ne olurdu?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
23 dakika önce, Ali Gürbüz yazdı:

Siyah passat nizami bir sekilde sinyal verip kavsaga girmeye calisiyor. Ve bu motorcu vatandaşlar hicbir sekilde yol vermeyip kornalara basip magandalik yapiyorlar.ayni zamanda araca bi tanesi eliyle dokunmaya calisiyor. Hepsi birbirine guveniyor cok belli.plaka yok. Simdi kim neyi ornek almali? Siyah passat yerinde normal vatandas olsaydi ve hakli olarak tepki gosterseydi sonucu ne olurdu?

yalnız burada hatalı olan motorcular passsat kurallara uygun gidiyor, he onlarda sinirlenip silahı bagajdan falan çıkarmak abes olmuş, adamlara terörist muamelesi yapmaya gerek yok, belkide korkutmak için yaptılar bilemem ama akıllanmıştır o motorcular, bir musubet bin nasihatten iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
yalnız burada hatalı olan motorcular passsat kurallara uygun gidiyor, he onlarda sinirlenip silahı bagajdan falan çıkarmak abes olmuş, adamlara terörist muamelesi yapmaya gerek yok, belkide korkutmak için yaptılar bilemem ama akıllanmıştır o motorcular, bir musubet bin nasihatten iyidir.
Ayni seyden bahsediyoruz. Once motorcular haksiz! yere karsindakini alcak goruyor.bakiyorki saglam koruma ve polisler , birden ozur diliyor. Okuduguma gore bunlar cumhurbaskanligina ait korumalar. Ve kalabalik aninda tehdit gormesi durumunde bagajdan o makineyi cikarma yetkileri var.
Ben dogru yanlisi tartışmiyorum. Konu basligi motorcularin haksiz davranislari. Burda da bazi motorcularin karsisindaki normal vatandas olsa nasil davrandigi ve polis cikinca nasil geri vites yapmalari.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Ali Gürbüz yazdı:

Kim haklı kim haksız olayını yapmadım ki ben. Silahla mı haklı olduğunu pekiştiriyor? Bu mudur yani?

Ne dedim bir önceki mesajımda, siz de haklı olsanız dahi karşıda silah görseniz, siz de hayatınızın tornistanını yaparsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Şu kebapçıların motorlarına belli bir düzenleme getirilemez mi ? Mesela elektrikli motor zorunlu tutulabilir. Hem hız yapamazlar, hemde  gürültü kirliliğinin önüne geçilir.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Burası küçük yer burada bile dürümcüler acayip tehlikeli motor kollanıyorlar...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Öyle bagaj açıp silah çıkartmak hiç şık olmamış ama, o grubun böyle bir ders alması iyi olmuş. Nizami yolunda giden vatandaş (sandılar)a yol verme, el kol hareketi yap, kalabalık olmanın etkisiyle o şekil davran, o da hiç şık değil.

İlk inen polisin zaten belinde de silah var ve görülüyor, bagaj magaj hoş olmadı, ama grup dersini almıştır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Kim haklı kim haksız olayını yapmadım ki ben. Silahla mı haklı olduğunu pekiştiriyor? Bu mudur yani?
Ne dedim bir önceki mesajımda, siz de haklı olsanız dahi karşıda silah görseniz, siz de hayatınızın tornistanını yaparsınız.
Sani bey ne demek istediginizi malesef anliyamiyorum. Benim tornistan yapmamla olayi bagdastramadim. Terbiyesizlik yapinca ve sert kayaya carpinca neler oldugunu gosteren motorlu bir video ile benim ne alakam var? Ben ne hakli olsam nede olmasam bana silah dogrultmasiyla konunun ne ilgisi var. Lutfen benimle polemige girmeyin siizinle ilgili son yazim.rica ediyorum sizden. Tesekkurler
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ne anlatılmak istendiğini anladım. Bu video güç bende hikayesinin silahlı versiyonu. Aşırı bir tepki verilmiş. Cinnet hali bunun bir başka versiyonu.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
5 saat önce, Murat Öngür yazdı:

çoğunun ehliyeti bile yoktur

Istanbulda çalışırken firmanın arabasına bir motorlu kurye çarptı. Motorcuya ilk sorduğum soru? iyi misin birşeyin var mı? ikinci sorduğum ehliyet var mı? Tabiki ehliyet yok.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Istanbulda çalışırken firmanın arabasına bir motorlu kurye çarptı. Motorcuya ilk sorduğum soru? iyi misin birşeyin var mı? ikinci sorduğum ehliyet var mı? Tabiki ehliyet yok.

Baktın iyi, bir şeyi yok, kafa göz dalac..

Yok yok dalmak yok [emoji4]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Baktın iyi bir şeyi yok, kafa göz dalac..

Yok yok dalmak yok :)

Oldu olacak külçe altın atsın kafasına :D

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
15 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Baktın iyi bir şeyi yok, kafa göz dalac..

Yok yok dalmak yok :)

5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Oldu olacak külçe altın atsın kafasına :D

Olay gerçekleşince çok sinirlendim. Kuryeyi yerde görünce ise dayanamadım. Yoksa dalac..., külçe altın atacaktım kafasına))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...